Menstruacinio ciklo metu dienos yra, palyginti, nevaisingos. Šis laikotarpis trunka nuo pirmos kraujavimo dienos, t.y. nuo pirmos ciklo dienos. Tada kiaušinėlis yra nesubrendęs ir yra folikule. Archyvo nuotrauka

Nevaisingumo dienos yra laikotarpiai, kai moters tikimybė pastoti yra minimali. Jie veikia didžiąją mėnesinių ciklo dalį. Apvaisinimas gali įvykti tik ovuliacijos metu, kuri patenka į ciklo vidurį: kelios dienos prieš ir kelios dienos po jos. Likusios ciklo dienos laikomos galimai nevaisingomis. Ką verta žinoti?

 

Ovuliacija trunka tik 24 valandas

Moterų menstruacinio ciklo nevaisingumo dienos teoriškai yra visos dienos už vaisingos fazės, kai įvyksta ovuliacija. Tai laikotarpis, kai rizika pastoti yra palyginti maža, bet ne nulinė.

Menstruacinis ciklas prasideda nuo pirmojo kraujavimo ir baigiasi dieną prieš kitas mėnesines. Tiesa, jis turėtų trukti 28 dienas ir susideda iš trijų etapų.

Menstruacinio ciklo metu dienos yra, palyginti, nevaisingos. Šis laikotarpis trunka nuo pirmos kraujavimo dienos, t.y. nuo pirmos ciklo dienos. Tada kiaušinėlis yra nesubrendęs ir yra folikule.

Tuo tarpu vaisingos dienos, kai kiaušinėlis patenka į kiaušintakį. Tai reiškia, kad  tuo metu yra geriausios galimybės apvaisinti. Vaisingoji fazė trunka 3-7 dienas iki ovuliacijos ir 2-4 dienas po jos. Pati ovuliacija trunka tik 24 valandas, nors tikslią jos datą sunku nustatyti.

Paprastai nevaisingos dienos po menstruacijų trunka nuo pirmosios kraujavimo dienos iki 3-7 dienų iki ovuliacijos. Nevaisingumo dienos prieš menstruacijas trunka nuo 2-3 dienų po ovuliacijos iki kraujavimo iš mėnesinių, tai yra pirmosios ciklo dienos.

Kiekviena ciklo fazė turi savo ypatybes.  Tai yra nevaisingų ir vaisingų dienų fiziologiniai simptomai. Joms padedant, galima atpažinti nevaisingas ir vaisingas dienas. Kas svarbu? Stebėti savo organizmą, tai yra įvertinti makšties gleivių požymius, pasitikrinti kūno temperatūrą ir ieškoti simptomų, tokių kaip kiaušidės ar abiejų kiaušidžių skausmas, krūtinės skausmo pojūtis ir krūtų padidėjimas. Tai aiškūs menstruacinio ciklo pasikeitimo požymiai.

 

Liudija skausmas pilvo apačioje kairėje arba dešinėje

Kaip sužinoti savo vaisingas dienas? Būdinga tai, kad nevaisingumo laikotarpiu gleivių labai mažai arba jų visai nėra. Štai kodėl moterys gali jausti sausumą intymiose vietose. Kai atsiranda gleivių, jos gali būti balkšvos arba kreminės spalvos.

Vaisingas moters dienas daugiausia liudija skausmas pilvo apačioje kairėje arba dešinėje, pieno liaukų patinimas, karščiavimas ir, svarbiausia, daugiau gleivių makštyje, kurios būna klampios ir skaidrios.

Kaip skaičiuoti nevaisingas dienas? Galima nustatyti, kada yra vaisingos ir nevaisingos dienos, pasitelkus nevaisingų dienų skaičiuoklę ir  stebint kūno pokyčius: pasimatavus kūno temperatūrą  arba  pasitelkus makšties gleivių stebėjimo metodą, sudaryti ovuliacijos kalendorių arba atlikti ovuliacijos testą, dar vadinamą vaisingumu.

Paruošta naudoti internetinę skaičiuoklę, tiesiog atitinkamuose laukeliuose įveskite ciklo trukmę ir pirmosios ciklo dienos pradžios datą. Tačiau joks paskaičiavimas neturėtų būti laikomas aksioma.

Štai kodėl, kaip ir vaisingų dienų atveju, nevaisingų dienų skaičius priklauso nuo daugelio veiksnių:

menstruacinio ciklo reguliarumo, gyvenimo būdo, mitybos, kelionės, klimato kaitos, per didelio fizinis krūvio, streso ir taip toliau.

gydytoja ginekologė Aušrinė Burgelytė

“YouTube” vaizdo įrašas

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą