Ne veltui sakoma, esame tai, ką darome. Taigi, kai ką nors darote, paklauskite savęs: „Ar tai atspindi, koks aš noriu būti žmogus? Kaip aš save matau?“. Archyvo nuotrauka

Tinkamu laiku užduotas sau tinkamas klausimas gali jums padėti nusiraminti ar net pakeisti savo gyvenimą bei suteikti jums pakylėjimo jausmą. Ir net jei atsakymo nerandate iš karto, pats klausimas padės pažvelgti į savo gyvenimą kitaip, rašo psychologytoday.com.

 

  1. Su kuo aš leidžiu laiką?

Jei vaikas draugauja su bendraamžiais, kurie nieko nesiekia, tikėtina, kad jis pats nieko gyvenime nepasieks. Tačiau kažkodėl nepagalvojame, kad tai galioja ir suaugusiems. Jei jūsų bičiuliai toleruoja darbus, kurių nekenčia arba veda nesveiką gyvenimo būdą, jūs taip pat greičiausiai priimsite panašius sprendimus. Pagalvokite apie savo draugus ir kolegas: ar jie jus įkvepia ir palaiko, ar, priešingai, nustumia žemyn?

Tas pats pasakytina apie tai, ką skaitote ir ką galvojate. Mūsų gyvenimas ilgainiui pradeda panašėti į mus supančią aplinką, todėl rinkitės atsargiai.

  1. Ar galiu ką nors paveikti?

Pasak romėnų filosofo Epikteto, pagrindinė žmogaus užduotis yra atskirti, ką jis gali valdyti ir ko negali. Paprastai mes sugaištame daug laiko dalykams, kurių mes nekontroliuojame. Iš tikrųjų mes galime kontroliuoti savo veiksmus, mintis, jausmus. Tai nepriklauso nuo kitų žmonių, oro, išorinių įvykių. Tačiau požiūris į žmones, orą ir išorinius įvykius yra gana prieinamas mūsų kontrolei. Išmokę tai suprasti, nebebūsite nusiminę dėl to, kas nėra jūsų galioje.

  1. Kaip atrodo mano ideali diena?

To nežinodami paprasčiausiai negalėsite sudaryti savo tvarkaraščio taip, kad jums būtų patogu. Prisiminkite laimingiausias savo gyvenimo dienas. Ką gero nuveikėte? Jūsų mėgstamas darbas, sėkmingas asmeninis gyvenimas, namų šiluma turėtų padėti taip gyventi kuo daugiau dienų.

Gyvenkite taip, kad galėtumėte būti savimi, o ne nuolat apsimesti kuo nors kitu.

  1. Būti ar daryti?

Šį klausimą savo bendražygiams kažkada uždavė karo strategas Johnas Boydas. Kurį kelią rinksitės jūs? Sieksite sėkmės ar susitelksite į aukštesnį tikslą? Ar labiau orientuojatės į savo poziciją, gerbėjų skaičių, atlyginimo dydį, ar vis dėlto į tikrai reikšmingus pasiekimus? Ką iki šiol pasirinkote?

  1. Ko aš pasigendu, kai švaistau laiką nerimaudamas ir bijodamas?

Įvairios gyvenimo problemos sukelia mums liūdesį, nerimą, baimes. Vienintelis būdas išgyventi šias problemas – stengtis suvaldyti tokius jausmus. Taigi, kai kitą kartą pasinersite į neigiamas emocijas, priminkite sau didelę kainą, kurią už jas turėsite sumokėti. Juk blaškydamiesi, praleidžiate  kažką svarbaus.

  1. Ar aš dirbu savo darbą?

Ar žinote, kas tai yra? Galite dirbti nenuilstamai, iki išsekimo ir vis tiek neatlikti savo darbo. Dažnai gilinamės į smulkmenas, imamės svetimų darbų arba tiesiog atidėliojame. Visa tai sukuria užimtumo jausmą, bet nepriartina prie to, kas mums svarbu.

  1. Kas man svarbiausia?

Jei nežinote, kas jums svarbu, negalite žinoti, ar tam skiriate pakankamai laiko ir pastangų. Kad ir kas tai būtų – šeima, pinigai, darbas – privalote tai žinoti ir priimti. Tik tada nustosite lyginti save su žmonėmis, kurių prioritetai labai skirtingi. Tik tada galėsite atsisakyti „sėkmės“ siekimo ir pasiekti tą ramybės būseną, kurią didis filosofas Seneka pavadino „tikrumu, kad eini teisingu keliu ir nepasiklysti žiūrėdamas į žmonių, kertančių tavo kelią, pėdsakus“.

  1. Kam esu skirtas?

Jei kuriate, parduodate ar bandote pritraukti žmones, tikrai turėtumėte žinoti atsakymą į šį klausimą. Turite pažinti savo auditoriją. Pagalvokite: „Ko tie žmonės nori? Ko jiems reikia? Ką aš galiu jiems pasiūlyti?“. Bet nepasikliaukite sėkme. Užduokite šį klausimą ir pabandykite rasti aiškų atsakymą.

  1. Ar tai tikrai taip svarbu?

Atsižvelgiant į gyvenimo laikinumą, ar tikrai svarbu tai, dėl ko dabar nerimauju, ginčijuosi, galvoju? Deja, dažniausiai atsakymas yra ne.

Nepamirškite užduoti sau šio klausimo, kad negaištumėte veltui laiko. Prisiminkite Marko Aurelijaus sentenciją, kad šią akimirką galite mirti. Tegul tai lemia jūsų veiksmus, mintis ir žodžius.

  1. Ar aš toks, koks noriu būti?

Ne veltui sakoma, esame tai, ką darome. Taigi, kai ką nors darote, paklauskite savęs: „Ar tai atspindi, koks aš noriu būti žmogus? Kaip aš save matau?“.

Tai, kaip mes darome vieną dalyką, daug pasako apie tai, kaip darome visa kita ir tai, kas mes esame. Todėl kiekvienu veiksmu, kiekviena mintimi, kiekvienu žodžiu pabandykite savęs paklausti, ar tai atitinka tai, kuo norite būti?

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą