Didžioji žurnalo viršelio fotografavimo sėkmė priklauso nuo teisingo pozavimo ir pateikimo.

Pateikiame 12 iliustracinių pavyzdžių, ką daryti, kad jūs nuotraukose visada  atrodytumėte gražiai ir įspūdingai.

1.Kiek atkiškite smakrą

Problema: kaklas turi būti matomas bet kuriuo kampu. Stenkitės nenuleisti galvos, kitaip jūsų žvilgsnis taps sunkus ir nedraugiškas.

Sprendimas: pabandykite šiek tiek pakelti galvą ir, aišku, tuo pačiu kiek atkišti smakrą į priekį. Tai gali būti neįprasta, tačiau kaklas atrodys plonesnis, o pats vaizdas atrodys elegantiškai ir tinkamai.

  1. Nesukryžiuokite rankų

Problema: galvos pakreipimas, nepasukant peties, atrodo nenatūraliai. O sukryžiuotos rankos pavers žmogų viena beforme dėme.

Sprendimas: pasisukite šiek tiek šonu į fotoaparatą, nuleiskite rankas žemyn ir  lengvai prispauskite prie šonų. Dėl to kaklas atrodys plonesnis, o kūno kontūrai taps aiškiai matomi.

3.Stebėkite savo laikyseną

Problema: net šiek tiek susikūprinus, vizualiai sutrumpėja kaklas ir prideda keletą papildomų kilogramų juosmens srityje.

Sprendimas: šiek tiek atstatykite pečius į priekį ir ištiesinkite nugarą, tuo pačiu ją išlenkdama. Jei sėdite ant kėdės, nesiremkite į kėdės nugarėlę. Kad kūno kontūras būtų aiškus, pabandykite pasisukti pusiau šonu.

  1. Pakeiskite fotografavimo kampą

Problema: sėdėdama sustačiusi kojas į fotoaparato pusę, siluetas atrodys kaip dėžutė. Dėl neteisingo rankų ir kojų rakurso, jos gali atrodyti trumpesnės nei yra iš tikrųjų.

Sprendimas: norėdama tai išspręsti, jums tereikia pakeisti kampą  ir atsisėsti bent truputį toliau nuo fotoaparato. Kad nuotraukoje esančios kojos nesusilietų, jos atrodytų ilgesnės ir plonesnės, vieną iš jų pastatykite šiek tiek aukščiau už kitą.

  1. Pasisukite kūnu tik trečdaliu ar ketvirtadaliu

Problema: jei viršutinę kūno dalį pasuksite per daug, pečiai atrodys suapvalėję ir stambūs, o juosmuo – platus.

Sprendimas: bet jei sėdėsite įsitempusi kaip styga, tada žmogus atrodo lieknesnis. Vis dėlto geriausias sprendimas yra pasisukti kūnu 3/4. Tada juosmuo atrodys plonesnis, o krūtinė – didesnė.

  1. Atkreipkite dėmesį į rankos padėtį

Problema: fotografuojantis atsisėdus, dažnai kyla problema, kur dėti rankas. Vėlgi, ant krūtinės sukryžiuotos rankos atrodo negražiai, o išsikišusios rankos – nenatūraliai.

Sprendimas: smėlio laikrodis yra viena iš geriausių sėdėjimo pozų. Padėkite vieną koją ant kitos, vienos rankos alkūnę padėkite ant kelio, o kitą – už jos. Tokiu atveju viena ranka bus vertikalioje padėtyje, o kita – horizontalioje. Taip sudėjus rankas sukuria elegantiškas pagrindines linijas, kurios pabrėžia merginos figūrą ir veidą.

  1. Sukurkite tiesias linijas

Problema: mažai tikėtina, kad išeis geras kadras iš padėties tiesiai nuleistomis  ir prie šonų prispaustomis rankomis. Be to, kai kurie drabužiai gali susilieti vienas su kitu, pridedant pločio ir masės.

Sprendimas: atitraukite rankas nuo kūno ir sukurkite tiesias linijas bei kampus, kurie pabrėžtų kontūrus ir tai, kas iš tikrųjų svarbu.

  1. Derinkite linijas

Problema: vėlgi, stovėti tiesiai ir tiesiog nuleidus rankas, tikrai neatrodys patraukliai.

Sprendimas: atsistokite pusiau šonu. Palikite šiek tiek vaizdinės erdvės aplink juosmenį, uždėdama vieną ranką ant klubo, o kitą – palei kūno kontūrus. Teisinga rankų padėtis padės pabrėžti kūno formą ir sukurti elegantišką išvaizdą.

9.Venkite maišo formos drabužių

Problema: maišo formos apranga paverčia figūrą „sunkiai matoma“. Ir pats žmogus atrodo daug storesnis.

Sprendimas: norėdama pabrėžti figūrą, uždėkite rankas ant klubų. Be to, jos turėtų būti daugiau  atkištos į priekį, tada rankos bus labiau pabrėžtos ir matomos. Dar geriau, jei viena ranka bus šiek tiek aukščiau už kitą. Ir geriau apskritai vengti maišo formos drabužių.

  1. Nedemonstruokite alkūnių

Problema: alkūnė, nukreipta tiesiai į objektyvą, atrodo nenatūrali ir trumpa. Be to, jei ranka būtų padėta ant kaklo ar galvos, ji iškraipytų proporcijas, pridėdama kadrui sunkumo.

Sprendimas: atminkite, jei kadre yra ranka, tada alkūnė turi būti matoma ir pabrėžti detales. Tai yra šiek tiek pasukite alkūnę į šoną, kad linijos būtų aiškiai matomos. Ir vos vieno piršto galiuku lieskite veidą.

11.Imituokite prisilietimą

Problema: jei ranka bus tiesiog uždėta ant veido, delnas užgoš kadrą ir atkreips visų dėmesį į save. Ir veidas atrodys mažesnis.

Sprendimas:  pakaktų vien gesto, imituojančio prisilietimą, norint pabrėžti veido kontūrus. Svarbu išmokti imituoti ką nors liečiant, bet neuždėti viso delno ant veido ar galvos.

12.Paryškinkite veidą

Problema: sulenkti ranką į kumštį fotografuojantis ar remtis  juo į galvą – nėra gera mintis. Ši poza atrodo sunki ir nenatūrali.

Sprendimas: būtų daug geriau pabrėžti kontūrą pirštais. Kad ranka atrodytų atsipalaidavusi ir natūrali, pabandykite suimti rašiklį dviem pirštais, o tada numeskite jį, palikdama ranką toje pačioje padėtyje.

 

 

Tekstas ir nuotraukos: media-polesye.by

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą