Labai svarbu pirmiausiai nuoširdžiai pasikalbėti su savimi. Silpnumus svarbu nustatyti ir su jais dirbti. Štai keletas frazių, kurių turėtumėte vengti: „Laukimas man yra pats blogiausias dalykas. „Nenuoseklumas: galiu prarasti susidomėjimą veikla. „Patikimumas: tai turbūt pagrindinis mano trūkumas“. Archyvo nuotrauka

Sąžiningi atsakymai į šiuos klausimus yra labai svarbūs savęs pažinimui. Taip pat jie jums pasakys, ko jūs iš tikrųjų siekiate ir kur judėti toliau. Tai ir nuostabi galimybė pažvelgti į save iš šalies, susidoroti su savo tarakonais ir pabandyti išsiaiškinti, kur eiti toliau, rašo indeed.com.

 

  1. Kuo jūs vardu, kiek jums metų, kokiame mieste gyvenate, kuo užsiimate?

Labai svarbus savęs identifikavimo klausimas ir išeities taškas. Parašykite ir pažiūrėkite toli: ar taip norėtumėte prisistatyti? Ar čia dabar norėtumėte būti?

  1. Apibūdinkite savo gyvenimą trimis formatais:

Vienu sakiniu; viena pastraipa rimtai (tarsi per 30 sekundžių turėtumėte pasakyti apie save investuotojui; viena linksmybių pastraipa (tarsi prisistatytumėte draugų grupei ar vakarėlyje).

Žinomas britų turtuolis Richardas Bransonas interviu sakė, kad kiekvienas žmogus turėtų parašyti knygą apie save, nes kiekviena istorija yra unikali. Tačiau neskubėkite atsakydami į šį klausimą. Pasverkite, pagalvokite: kas jums yra svarbiausia?

  1. Kuo svajojote būti vaikystėje?

Tai būdas patikrinti, kaip lengvai išsiskiriame su vaikystės svajonėmis ir po 20 metų labai sunkiai prisimename savo neįtikėtinas fantazijas.

  1. Kada, kaip ir ką nusprendėte studijuoti?

Profesijos pasirinkimas yra lūžis beveik kiekvieno žmogaus gyvenime. Atsakymas į šį klausimą – galimybė sustoti ir prisiminti, kaip buvo pasirinktas, tarp ko ir ką pasirinkote. Ar tėvai darė spaudimą ir ką pasirinktumėte, jei nuspręstumėte patys.

  1. Kur dirbote ir ką veikėte?

Labai svarbu į šį klausimą atsakyti ne formalizuotai, kaip gyvenimo aprašyme, o paprasta žmogiška kalba. Taigi, kaip paaiškintumėte, ką ir kodėl darote sau, o ne dėl kitų. Po šių atsakymų  atsiras galimybė geriau suprasti save, savo motyvaciją ir jausmus.

  1. Kur matėte save prieš 15 metų? Kas iš to išėjo?

Jei vaikystėje fantazijos praktiškai nėra pagrįstos niekuo, tai paauglystėje turime realesnių idėjų apie pilnametystę. Kuo dabar turėtumėte būti? Ir kuo tapote? Koks skirtumas tarp lūkesčių ir realybės?

  1. Kaip matote save ir savo gyvenimą po 10-15 metų?

Kitas atspirties taškas: kaip matote savo ateitį dabar, kai jau išbandėte savo jėgas, supratote, kas jums patinka, ką norėtumėte veikti? Kaip norėtumėte švęsti, tarkime, savo 40-metį?

  1. Kokios jūsų stipriosios ir silpnosios pusės?

Atsakykite taip, kaip atsakytumėte patys sau , o ne klausiant kam nors pokalbio metu.

Privalumų klausimas, paprastai, nesukelia sunkumų. Pirma, į tai reikia atsakyti pokalbio metu. Antra, pasakyti apie save ką nors gero iš principo yra gana paprasta.

Su trūkumais yra sunkiau. Interviu į tokį klausimą įprasta atsakyti kaip „perfekcionizmas“. Tai yra, kalbėti apie silpnybes kaip apie stipriąsias puses. Arba viską suvesti į idealią būseną. Kas gi nenorėtų samdyti žmogaus, kuris mėgsta viską daryti nepriekaištingai!

Laimei, tai nėra skirta gyvenimo aprašymams ir interviu. Todėl labai svarbu pirmiausiai nuoširdžiai pasikalbėti su savimi. Silpnumus svarbu nustatyti ir su jais dirbti. Štai keletas frazių, kurių turėtumėte vengti: „Laukimas man yra pats blogiausias dalykas. „Nenuoseklumas: galiu prarasti susidomėjimą veikla. „Patikimumas: tai turbūt pagrindinis mano trūkumas“.

  1. Ką jums patinka veikti darbe ir gyvenime?

Didžiąją suaugusiųjų gyvenimo dalį darome tai, ką turime daryti. Ko iš mūsų tikimasi. Mes elgiamės daugiau iš inercijos ir mažai galvojame apie tai, kas mums iš tikrųjų patinka. Šis klausimas reikalingas, kad prisimintume: kas mus iš tikrųjų domina?

Ką mėgti daryti – labai svarbus apsisprendimo klausimas. Sužinokite, kokia veikla jums patinka. Ką darytumėte, jei neturėtumėte kitų rūpesčių. Išbandykite situacijos modeliavimo techniką: įsivaizduokite, kad jums buvo duota 10 milijonų JAV dolerių ir pasakyta: „Daryk, ką nori!“. Kam juos išleistumėte? Bet svarbiausia, ką darytumėte nusipirkę butus, mašinas, jachtas, ar siektumėte  dar vieno nepigaus išsilavinimo? Ką tada darytumėte?

Dabar atsiminkite, ką iš tikrųjų darote. Paprastai vidiniai konfliktai, jausmas „aš ne savo vietoje“ kyla dėl abejonių. Idealus variantas yra tada, kai tai, ką darote, ką mėgstate daryti ir ką darote geriausiai, yra tas pats.

  1. Kuo didžiuojatės?

Čia būtina kalbėti apie konkrečius atvejus ir pasiekimus. Žinoma, galite didžiuotis savo šeima ar net kilme, bet vargu ar tai gali būti vadinama jūsų nuopelnu. Tai yra duotybė, su kuria jūs gyvenate.

Jei kiltų sunkumų, atsakant į šį klausimą, yra dar vienas žemos savigarbos požymis. Jei jums atrodo, kad nieko panašaus savo gyvenime nepadarėte, toliau mintyse grįžkite prie šio klausimo, kol rasite atsakymą.

  1. Ko gailitės?

„Aš praleidau savo geriausius metus su tavimi“ – tai frazė, kuri gali būti skirta ne tik vyrui. Dažniausiai žmonės apgailestauja dėl mokslui ar darbui skirto laiko, kuris nepateisino į jį dėtų vilčių. Tiesą sakant, kad ir ką atsakytumėte į šį klausimą, nerimauti dėl praeities įvykių yra beprasmiška. Nes jų pakeisti negalima. Bet jūs galite pakeisti savo požiūrį į juos. Juk bet kokia patirtis mums suteikiama ne veltui. Ir galų gale net iš klaidų (o ypač iš didelių klaidų) galima išmokti daug naudingų dalykų. Mes ne visada pasirenkame, kas mums nutiks, bet galime pasirinkti, kaip į tai reaguosime.

  1. Kokie klausimai jums neduoda ramybės?

Kalbame apie egzistencinius klausimus, o ne apie „kur padėjau aukštojo mokslo diplomą?“. Kas jus neramina pastaruosius šešis mėnesius? Kokius klausimus užduodate sau? Ar turėčiau keisti darbą? Kokia kryptimi geriau eiti ir tobulėti? O jei kas nors nepatinka? Ką daryti, jei patinka viskas iš karto? Ką pasirinkti? Paskutiniai du klausimai yra dažniausiai pasitaikantys.

Neskubėkite, gerai pagalvokite ir sąžiningai atsakykite į šiuos klausimus. Tai padės jums rasti svarbiausius dalykus gyvenime ir tapti laimingesniems.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą