"YouTube" stop kadras
  1. Kiekvieno žmogaus balsas yra visiškai unikalus, kaip ir pirštų atspaudai. Visoje planetoje nėra žmogaus, kurio balsas būtų tapatus jūsų. Net ir dvynių balsai, nepaisant visų panašumų, skiriasi, kuriuos užfiksuoja įranga.
  2. Balso negalima suklastoti. Tie menininkai, kurie sėkmingai kopijuoja kitų žmonių balsus (pavyzdžiui, Maksimas Galkinas), gali pasiekti apytikslį panašumą, tačiau jie niekada neskambės visiškai identiškai su originalu. Todėl balsas yra plačiai naudojamas kaip identifikatorius apsaugos sistemose.
  3. Vokalas lavina ne tik kvėpavimą, diafragmą ir krūtinės raumenis. Dainavimas stiprina širdį. Todėl dainininkų gyvenimo trukmė dažnai būna ilgesnė nei vidutinė.
  4. Vokaliniai akordai veikia ne tik tada, kai dainuojame ar kalbamės, bet net ir klausant pašnekovo ar net skaitant! Todėl dainininkai, norėdami atgauti balsą, neturėtų skaityti, bendrauti su kitais žmonėmis ar klausytis muzikos, kai jiems reikia visiškos balso ramybės.
  5. Moterys kalba vidutiniškai 2,5 karto daugiau nei vyrai. Vyrai ištaria vidutiniškai 7 tūkstančius žodžių per dieną, o dailiosios lyties atstovės – daugiau nei 20 000 žodžių.
  6. Aukštas balsas siejamas su jaunyste ir infantilizmu, o žemo tembro (tiek vyrų, tiek moterų) balsus nesąmoningai suvokiame kaip tvirto charakterio žmones, lyderius. Be to, žmonės jaučia nesąmoningą norą paklusti, jei įsakymas ar prašymas pateikiamas pusbalsiu.
  7. Balso klostės (arba balso stygos) yra tik 1–2 centimetrų ilgio. Tuo pačiu metu jos sugeba sukurti garso galią, kuri viršija simfoninį orkestrą, grojantį visu pajėgumu.
  8. Maždaug 85 proc. balso stygų skleidžiamo garso sugeria žmogaus minkštieji audiniai. Tai, ką girdime kaip balsą ir tobulina vokalo pamokose, yra likę 15 proc.
  9. Pirmąjį pasaulyje garsų įrašymo įrenginį 1860 metais išrado prancūzų bibliotekininkas Eduardas Leonas Scottas de Mantefilas ir buvo vadinamas „fonautografu“. Iš šio įrenginio yra įrašas, kuriam, kaip sakoma, autorius pats sau dainuoja prancūzišką dainą „Au Clair de la Lune“ („Mėnulio šviesoje.).
  10. Naudojant gerklinio dainavimo techniką mūsų balsas vienu metu gali leisti nuo 2 iki 4 garsų.
  11. Kalba ir dainavimas iš pirmo žvilgsnio yra labai panašūs procesai. Tačiau jie apima skirtingas smegenų dalis. Štai kodėl žmonės, turintys ryškų mikčiojimą, gali puikiai dainuoti. Be to, po insulto žmonės, praradę gebėjimą kalbėti, taip pat kai kuriais atvejais išlaiko gebėjimą dainuoti.
  12. Garsiausias balsas pasaulyje priklauso britei Jill Drake. Ji netgi įrašyta į Gineso rekordų knygą! Jill gali peršaukti bet kokį roko koncertą ir yra antroje vietoje po lėktuvo reaktyvinio variklio! Jos balso garsumas yra 129 decibelai.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą