Kodėl būtent man pasisekė gimti tarp kitų milijonų spermatozoidų? Tai atsitiktinumas ar tikra?  O gal aš buvau gudresnis, protingesnis ar atsargesnis už kitus savo konkurentus spermatozoidus?

                                                                                               anonimas

 

Būtent taip ir yra. Iš milijonų spermatozoidų, esant lytiniams santykiams tarp jūsų tėvų, su sąlyga, kad jie turėjo lytinių santykių per tą siaurą laiko tarpą (nes spermatozoidai nuolatos atsinaujina).

Bet kodėl savo „aš“ (sąmonę, asmenybę) siejate su vienu iš šimto milijonų spermatozoidų? Geriausiai sakykite „geriausias iš 100 milijonų“ arba „lenktynių, kuriose dalyvavo 100 milijonų dalyvių, nugalėtojas“. Tai paglostys ne tik savimeilę, bet pakels ir savivertę.

Bet jei kiaušialąstė būtų praleidusi bet kurį kitą Y chromosomos spermatozoidą iš tos pačios partijos, ar būtų gimęs kitas žmogus?

Ar tikite genų determinizmu? Spermatozoidai yra tokie pat. Tėvai sugalvojo jums vardą ir jūsų besiformuojančios asmenybės seka būtų ta pati.

Atsitiktinės yra tik X arba Y chromosomos.

Bet jei pažvelgus į savo išvaizdą materialistiniu požiūriu, yra ir tokių teorijų, kaip Aukščiausiojo įtraukimas į tą reikalą arba buvimas matricos viduje (jei esate iš anksto programuojami) arba jūs turite Boltzmanno smegenų (Garsus XX amžiaus mokslininkas Ludwigas Boltzmannas  pasiūlė, kad visas mus supantis pasaulis vystytųsi pagal entropijos dėsnius arba tam tikrą įvykio tikimybę. Atsižvelgiant į tai, kad sudėtingam kūnui vystytis reikia daug daugiau laiko nei paprastam, galima daryti išvadą, kad žmogaus išvaizda yra daug mažesnė nei nepriklausomų smegenų – red.).

„Būtent aš ar ne aš“ klausimas dažnai nagrinėjamas diskusijose apie klonavimą.

Todėl kyla klausimas, ar jūsų klonas yra jūs? Taip, bet ne tiksliai jūs, kadangi jis turi savo sąmonę, net jei tai yra jūsų (+ atskaitos taško pradžioje po klonavimo, po poros sekundžių jis jau turi savo patirtį).

Taigi, jūsų milijonai brolių spermatozoidų nėra tiksli jūsų kopija, pavyzdžiui, kaip „grynas“ klonavimas (net dvynukai nėra pakankamai identiški). Bet jei jie būtų tokie, tai vis tiek nebūtumėte būtent jūs, nes fizinis pradas buvo kitoks, kai lenktynes laimėjo vienas baltymo gabalas. Tai yra spermatozoidas.

6 KOMENTARAI

 1. That is really interesting, You are a very professional blogger.
  I have joined your rss feed and stay up for searching for extra of your magnificent post.

  Also, I have shared your website in my social networks

 2. Today, while I was at work, my cousin stole my apple
  ipad and tested to see if it can survive a thirty foot
  drop, just so she can be a youtube sensation. My iPad is now
  broken and she has 83 views. I know this is entirely off topic but
  I had to share it with someone!

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą