Kartais noras sustiprinti libido siejamas su didesniais partnerio poreikiais, o kartais - su asmenine patirtimi

Lytinis potraukis (libido) vaidina nepaprastai svarbų vaidmenį kiekvieno žmogaus gyvenime, todėl ne vienas jų susimąsto: „Ar aš noriu užsiimti seksu daugiau ar mažiau nei kiti žmonės?“, „Kodėl mano lytinis potraukis yra didesnis / mažesnis nei buvo praeityje?“ ir panašiai. Ir tai labai svarbu įgyjant seksualinės patirties ir apskritai palaikant intymius santykius su priešingos lyties atstovais, – rašoma straipsnyje „13 Libido Facts For People Who Want More (Or Less) Sex“. Taigi, norėdama geriau suprasti  ir kitiems paaiškinti lytinio potraukio dalykus, straipsnio autorė kreipėsi į sekso konsultantą, seksualinės sveikatos pedagogą dr. Loganą Levkoffą ir Niujorko universitetinėje klinikoje „Langone Health“ dirbančią ginekologę Raquelą Dardiką ir surinko informaciją, kuri gali pakeisti jūsų mąstymą apie savo seksualinius poreikius ir seksualinę sąveiką.

Be to, sekso ekspertai paneigė populiarius mitus apie libido ir išsamiai paaiškino, kas iš tikrųjų yra seksualinis potraukis.

 

  1. Libido yra šiek tiek sudėtingesnis nei įprastas sekso troškimas

Kartais žmonės neturi jokio noro mylėtis, bet fiziškai jie gali turėti lytinių santykių, o kartais noras yra didelis, o kūnas nereaguoja. Abi situacijos pasitaiko nuolat ir tai  yra visiškai normalu.

Dažnai žmonės nesupranta, kad libido susideda iš dviejų dalių: protinio (noro) ir fizinio (susijaudinimo). Ir ne visada jos tarpusavyje sąveikauja.

  1. Nėra „normalaus“ libido

Daugelis žmonių mano, kad noras mylėtis kyla spontaniškai. Bet mes visi esame skirtingi, visų mūsų kūnai yra skirtingi. Tai reiškia, kad nėra normalaus seksualinio potraukio lygio. Tai gali būti spontaniška,  bet dažnai  libido atsiranda jau stimuliacijos procese. Be to, kartais reikia daug pastangų norint sukelti lytinį potraukį.

  1. Bandymas išlaikyti „tobulą“ libido gali pakenkti savivertei

Šis punktas logiškai išplaukia iš ankstesnio. Kadangi nėra normalaus libido sampratos, tai reiškia, kad aukštas ar žemas seksualinio potraukio lygis ar jo nebuvimas yra lygiai taip pat normalu. Žmonės, kurie nerimauja dėl savo libido lygio ir tariamo idealo neatitikimo, susiduria su savivertės ir sekso problemomis.

  1. Jei jūsų partnerio libido yra žemesnis nei jūsų, tai nereiškia, kad jis jūsų nenori

Lengva pasiduoti pramanams, kad kaskart, kai norisi, o partneriui – ne, tai yra jo atšalimo ženklas. Tiesą sakant, žmogus gali turėti žemesnį libido lygį. Tai neturi nieko bendra su jūsų patrauklumu. Geriau priimti šį faktą, kitaip santykiai lovoje taps sudėtingi ir painūs.

  1. Seksualinis potraukis gali pasikeisti dėl medicininių priežasčių

Viskas, kas susiję su kraujotaka, hormonais, fiziniu skausmu ar diskomfortu, gali turėti įtakos libido lygiui. Medicininės priežastys yra vaistai (antidepresantai, kontraceptinės tabletės), psichinės ir lėtinės ligos, tokios kaip diabetas ar policistinių kiaušidžių sindromas.

Jei pastebite dramatišką libido pasikeitimą, tai yra rimta priežastis kreiptis į gydytoją.

  1. Kasdieniniai veiksniai taip pat gali turėti įtakos libido

Pasak ginekologės Raquel Dardik, dirbančios Niujorko  universitetinėje klinikoje „Langone Health“,  yra daugybė tyrimų, kurie rodo, kad įvairiausi veiksniai daro įtaką seksualinio potraukio lygiui. Dažniausias yra stresas. Kuo aukštesnis moters streso lygis, tuo žemesnis jos libido. Tai taip pat gali pasikeisti dėl darbo krūvio ar maisto pasirinkimo.

Taigi, jei noras staiga dingo, tai yra gera priežastis analizuoti, kokie pokyčiai jūsų gyvenime įvyko pastaruoju metu.

  1. Libido gali keistis su amžiumi

Kūnas ir smegenys keičiasi senstant, todėl ir libido nestovi vietoje. Anot ginekologės R. Dardik, pavyzdžiui, menopauzės metu keičiasi  moterų makšties audiniai, todėl seksas gali tapti skausmingas. Tai yra paprasta noro mylėtis mažėjimo priežastis.

  1. Libido nėra susijęs su lyčių stereotipais

Gyvuoja daugybė destruktyvių sekso ir lyties stereotipų. Pavyzdžiui, kad vyrai nuolat nori sekso, o moterys – ne. Arba jei moteris turi aukštą libido, tada tai nėra normalu, jai turėtų būti gėda.

Tikrovėje, žinoma, taip nėra. Geismo lygis neturi nieko bendra su lytimi. Tačiau stereotipų prisiklausę žmonės gali pradėti galvoti, kad su jais kažkas negerai.

  1. Libido nėra tolygus orgazmui

Dr. Logano Levkoffo tvirtinimu, seksualinis potraukis nėra orgazmo garantas. Gali atsitikti taip, kad lytiniam aktui įsibėgėjus, su žmogaus reprodukcinėmis funkcijomis kas nors nutinka. Pavyzdžiui, ima ir „užsiblokuoja“.  Tada į finalą taps ilgas. Bet gali nutikti ir priešingai – jei moteris be didelio noro pradėjo mylėtis, ji gali pasiekti stiprų orgazmą.

  1. Libido nėra susijęs su neigiama seksualine patirtimi

Neigiama ar netinkama seksualinė patirtis nieko nepasako apie jūsų libido. Todėl labai svarbu žinoti, kas jums patinka ir kas nepatinka. Tik tada galėsite suprasti, ko norite su konkrečiu partneriu.

Tarkim, jei jūsų lytinis potraukis yra žemas, o seksualinė patirtis su partneriu nėra pati geriausia, vargu, ar visa tai padės jums jo labiau norėti. Ir atvirkščiai – nuostabios seksualinės akimirkos su žmogumi gali jus uždegti, net jei iš pradžių ir nebuvo nuotaikos mylėtis.

  1. Jei norite sustiprinti libido, pirmiausia supraskite, kodėl

Kartais noras sustiprinti libido siejamas su didesniais partnerio poreikiais, o kartais – su asmenine patirtimi. Priežastys yra skirtingos, todėl jas reikia spręsti įvairiai. Bet dr. Loganas Levkoffas pirmiausiai rekomenduoja žmonėms kreiptis į terapeutą ar sekso patarėją dėl libido susijusių problemų. Anot jo, šio problemos dažniausiai slypi galvose.

  1. Libido pokyčius galima pastebėti, jei žinote savo savybes ir ko norite

Norint nustatyti standartinį libido lygį, turite gerai žinoti savo seksualinius troškimus. Kaip dažnai jūs susijaudinate? Kaip dažnai jūs masturbuojate? Tik turėdami šią informaciją galėsite pastebėti bet kokius pokyčius ir prireikus kreiptis pagalbos.

 

 

Parengta pagal buzzfeed.com

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą