Žinia, pirmasis pasimatymas visada būna jaudinantis, o dažnai jį numatyti yra maloniau nei romantiškiausią susitikimą. Bet nutinka atvirkščiai, kai visiškai nereikšmingas susitikimas perauga į tikrą Pelenės pobūvį, iš kurio ji bėgdama pametė savo auksinę kurpaitę.

Gali laukti pusvalandžio monologas

Galbūt visa esmė yra improvizacija, o ne išankstiniai pasiruošimai ir stereotipai, kurie kartais trukdo mums būti savimi. Padaryti įspūdį per pirmąsias tris minutes nėra sunku, tačiau išlaikyti pašnekovo, kurio beveik nepažįsti, dėmesį ir susidomėjimą – užduotis ne iš lengvųjų. Kaip pradėti pokalbį su vaikinu, kaip vesti pokalbį ir kokių klausimų geriau neužduoti per pirmą pasimatymą, kad nepastatytumėte vienas kito į nepatogią padėtį – apie tai kalbėsime šiandien.

Kokie klausimai gali erzinti ar yra tiesiog nepageidaujami? Žinoma, grubūs ir netaktiški. Bet jei sutikote vykti į pirmąjį pasimatymą su vaikinu ne tik iš smalsumo, tai reiškia, kad jis jums patrauklus, ir tikitės, kad santykiai tęsis. Teisingai? Klausimas „kaip tau sekasi?“ – atrodo visiškai natūralus, tačiau prieš garsiai ištardamos, pagalvokite, o kiek jame prasmės.

Juk nesitikite, kad atsakant į šį nekaltą klausimą jūsų laukia pusvalandžio monologas apie tai, kaip vaikinui iš tikrųjų sekasi? Greičiausiai „kamuolys“ bus sausas, o atsakymas „normalus“ ir vėl teks „ieškoti žodžių kišenėje“, kad pašalintumėte nepatogią pauzę. „Kur mes eisime?“ – klausimas skamba gana retoriškai, tačiau ar tikrai verta perimti iniciatyvą į savo rankas? Jei vaikinas pakvietė jus į pasimatymą, tai reiškia, kad jis turi tam tikrą programą šiam vakarui. Todėl pasitikėkite savo džentelmenu.

Bet jei jis toks entuziastingas ir nepastebi, kad esate pavargusi (sušalusi) nuo vaikščiojimo po miestą, tiesiog pasakykite užuominomis, kad būtų malonu išgerti puodelį karštos arbatos netoliese esančioje kavinėje.

 

Daug ką galima „perskaityti“ iš akių

„Kokios merginos tau patinka?“ – šis klausimas, kaip sakoma, yra žemiau juosmens. To dar betrūko, kad rodytumėte savo susidomėjimą jo ankstesne drauge. Be to, greičiausiai tai bus pirmas ir paskutinis jųdviejų pasimatymas. „Ką tu gali pasakyti apie save?“ – palaukite, bet juk jūs esate ne egzamine!

Įjunkite savo moterišką nuojautą ir bendraujant užduokite tik pagrindinius klausimus. Jei vaikinas turi kuo girtis, jis tikrai jums atskleis savo pomėgius ir savo stipriąsias charakterio puses bendraujant. Stenkitės vengti atsakyti į klausimus klausimais. „O kas?“ arba „ir tu?“ – sutikite, jie skamba kažkaip vaikiškai. Jei jo susidomėjimas jums atrodo pernelyg erzinantis, tiesiog pabandykite pakeisti temą. „Ar galiu tave pabučiuoti?“ Paprastai tai atsitinka savaime, kai abu to nori. Todėl niekada to neklauskite.

Taip pat neužduokite ir kvailų klausimų, jei galima tai „perskaityti“ iš akių. Atsisveikinant klausimai „kaip aš tau?“ arba „kada paskambinsi?“ – irgi netinkami, todėl geriau visai nesakyti. Palikite intrigą subręsti, jei viskas nėra taip akivaizdu, kaip norėtumėte. Iš tiesų, kartais net pats maloniausias ir perspektyviausias pirmasis pasimatymas gali likti be tęsinio. Jums gali pasirodyti, kad mūsų patarimai yra per daug elementarūs, tačiau patikėkite manimi, jaudinantis šie nepageidaujami klausimai dažnai iškyla gana spontaniškai. Klausykite savo pašnekovo, būkite savimi, o pirmasis jūsų pasimatymas bus nepamirštamas. Būkite tikros!

 

psichologė Angelė Kazlauskienė

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą