Menstruacinės taurelės pagamintos iš šiuolaikinių hipoalerginių medžiagų: medicininio silikono, gumos, latekso. Tarnavimo laikas siekia 10 metų. "YouTube" stopkadras

Menstruacijos trunka nuo 60 iki 80 dienų per metus. Kokią higienos priemonę pasirinkti menstruacijų metu? Pėdkelnių įdėklus, tamponai ar vis populiaresnius menstruacines taureles?

 

Pagamintos iš šiuolaikinių hipoalerginių medžiagų

Menstruacinės taurelės renka išskyras, o ne sugeria jas, kaip įklotai ir tamponai. Kaip ir tamponai, jie įkišami į makštį ir ištuštinami kas 4-12 valandų, priklausomai nuo išskyrų intensyvumo ir kiekio. Šiuo metu yra dviejų tipų menstruacinių taurelių: makšties kaušelis, kuris dažniausiai būna varpo formos, ir gimdos kaklelio kaušelis, esantis aplink gimdos kaklelį aukštai makštyje.

Menstruacinės taurelės pagamintos iš šiuolaikinių hipoalerginių medžiagų: medicininio silikono, gumos, latekso. Tarnavimo laikas siekia 10 metų. Taip pat yra  ir vienkartinių menstruacinių taurelių.

Yra daug nuomonių apie menstruacinių taurelių naudojimo patogumą ir saugumą. Ką šia tema sako įrodymais pagrįsta medicina? Pirmoji pagrindinė mėnesinių taurelių naudojimo apžvalga buvo paskelbta medicinos žurnale „Lancet“ 2019 metais. Rašoma, kad mokslininkai atliko  43 tyrimus, per kuriuos buvo apklausta 3300 moterų ir merginų. Ir parodė, kad menstruacinės taurelės yra saugios ir patikimos menstruacijų higienos priemonės.

 

Medicininių taurelių naudojimo pranašumai

Taigi, kokie yra menstruacinių taurelių pranašumai prieš tamponus ir įklotus?

Pirmiausiai nedaro jokio neigiamo poveikio makšties mikroflorai, nes neutralios menstruacinės taurės medžiagos neturi įtakos makšties ir mikrobiomos pH.

Be to, tarp menstruacinių taurelių, įklotų ir tamponų nebuvo pastebėta jokio skirtumo. Netgi buvo pastebėtas mėnesinių taurelių pranašumas.

Specialistai taip pat išsiaiškino, kad menstruacinės taurelės gali surinkti daugiau skysčio nei įklotai  ir tamponai, todėl tinka net ir gausiai kraujuojant. Specialistai pabrėžė, kad 2/3 moterų, kartą išbandžiusių mėnesinių taureles, ir toliau jas naudoja ilgą laiką.

 

Menstruacinių taurelių naudojimo trūkumai

  1. Buvo keletas toksinio šoko atvejų, naudojant menstruacines taureles, tačiau daug daugiau tokių atvejų, tarp naudojančių tamponus.
  2. Gali būti sunku išimti menstruacines taureles iš makšties.
  3. Kai kurios merginos jas naudoja kartu su vidinėmis kontraceptinėmis priemonėmis, o kartais išėmus taurelę, kontracepcijos priemonė tiesiog išstumiama.
  4. Gali būti skausmingi pojūčiai
  5. Gali būti alerginė reakcija į medžiagą, iš kurios pagaminta taurelė.

Bet apskritai menstruacinių taurelių naudojimas yra saugus higienos metodas.

gydytoja ginekologė Aušrinė Burgelytė

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą