Dabar siuntinėjamos SMS žinutės – viena populiariausių bendravimo priemonių tarp moksleivių ir jaunimo. Bet priklausomai nuo to, kokio turinio SMS žinutę tu parašysi  patinkančiam vaikinui ir ką į ją atsakysi,  nesunku atspėti, ar įvyks judviejų susitikimas ir ar jis norės užmegzti su tavimi draugystę.

Svarbiausias principas, kurio reikia laikytis susirašinėjant SMS 

Kai XXI amžiuje kosminiai laivai skrodžia Visatos erdves, nemokėti bendrauti SMS žinutėmis – tas pats, kaip XIX amžiuje kilmingai panelei nemokėti prancūzų kalbos.  Vis dėl to siūlome susipažinti su SMS bendravimo kultūra. Merginų dėmesiui paprasta „špargalkė“, padėsianti  ne tik sudominti vaikiną, bet ir laikyti jį už pavadėlio.

Jis rašo: „Gal susitinkame šiandien vakare? Kokie tavo planai?“

Тu atsakai: „Būtų puiku. Bet pranešiu vėliau, kai būsiu laisva“. Ir lauk jo žinutės ar skambučio.  Nes tavo atsakyme – ir džiaugsmas, ir skatinimas, ir neįkyrumas. Beje, ir subtili užuomina, kad galimi ir kiti variantai. Nes tikrai būtų didelė klaida parašyti: „Taip, žinoma! Kur ateiti ir kada?“

Jis rašo: „Kokie tavo reikalai?“

Тu atsakai: „Puiku! dabar turiu labai daug darbo, bet vis tiek galėčiau atrasti laiko…“

Bet jei parašytum kitaip, tarkim, imtum ir viską išklotum kaip ant delno – kad ryte buvai susipykusi su mama, kad dabar tau skauda galvą, kad turi skalbti, ruošti valgį. Juk jis ne to klausė. Iš tikrųjų vaikinas tik norėjo įsitikinti, ar tu galvoji apie jį.

Jis rašo: „Aš tavęs ilgiuosi“.

Тu atsakai:  (Suprantama, praėjus mažiausiai 5–10 minučių) „Aš taip pat!“  Ir taškas. Prie to daugiau nieko nereikia pridurti. Kas paskui nebūtų apmaudu, jei jis nebeparašytų jokio atsakymo.

Svarbiausias principas, kurio reikia laikytis susirašinėjant SMS – parašyti žinutę trumpai ir glaustai.  Net jei susirašinėjate telefonu socialiniuose tinkluose, nekontroliuok jo kas penkias minutes ir neįkyrėk savo klausimais. Pavyzdžiui, „ką veiki?“ arba „kodėl neatsakai?“ Atsakyk jam tik tada, kai jis parašys tau, o pati pirma geriau nerašyk. Šiuo atveju – kuo mažiau tu rašysi, tuo daugiau vilčių, kad greitai įvyks jūsų pasimatymas.

Dar didesnė kvailystė būtų rašyti jam antrą SMS, jei jis tau neatsakė į pirmąją

Būtų viena didžiausių klaidų – atsakyti vaikinui per dvi sekundes, gavus pranešimą. Tada tai jis tiksliai supras, kad tu nenuleidi akių nuo telefono, tikriausiai net ir per pamokas, laukdama jo pranešimo. Palauk nors penkias minutes – susikaupk, apgalvok savo atsakymą ir parašyk.  Aukščiausias pilotažas bus, jei atsakysi jam tik po pusvalandžio, parašiusi: „Oi, atsiprašau, nepamačiau tavo pranešimo“.

Dar didesnė kvailystė būtų rašyti jam antrą SMS, jei jis tau neatsakė į pirmąją. Tai prastas ženklas!  Greičiausiai jis tuo metu užsiėmęs arba paprasčiausiai nežiūri į telefoną. Todėl lauk tol, kol atsakys.  Iš tikrųjų vaikinai labai mėgsta taip daryti – gali ir po kelių valandų atsakyti. Neaišku – tyčia ar tiesiog jiems taip išeina.

Ir būtų visiška nesąmonė, jei sugalvotum jam paskambinti, jam neatsakius ir į antrą tavo išsiųstą SMS! Geriau jau visai išjunk telefoną, jei neturi kantrybės.

Be to, nereikia rašyti ilgesnių, kaip 10 žodžių SMS. Jei negali sutalpinti į tuos dešimt žodžius, ką nori pasakyti, palik tai susitikimui. Vaikinams, apskritai vyrams, nepatinka ištempti ir per daug ilgi tekstai. Tiesiog jie jų neperskaito iki galo.

Taip pat reikia vengti pyktis ir aiškintis santykius SMS žinutėmis. Tai kai kurių merginų prastas įprotis. O jei sugalvotum paskambinti ir vaikinas išjungtų telefoną, neišklausęs iki galo tavo ugningos kalbos?.. Dar blogiau – jei  sugalvotum patęsti santykių aiškinimąsi  ir išlietum apmaudą, parašiusi jam piktą SMS. Tai reikštų, kad  kabiniesi jam ant kaklo ir negerbi savęs.

Parengta ir nuotr. dnevnyk-uspeha.com

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą