
Daugelis merginų, rinkdamosi higienos priemones kritinėmis dienomis, susiduria su klausimu „kas geriau – įklotai ar tamponai? Pažvelkime į pagrindinius jų skirtumus.
Keičiant nereikia kaskart kruopščiai nusiprausti
Neatsitiktinai daugeliui merginų tamponai atrodo patogesni. Šios higienos priemonės suteikia galimybę gyventi įprastą gyvenimą net „tokiomis“ dienomis ir neriboti fizinio aktyvumo. Be to, nereikia jaudintis, kaip naudojant įklotus, kad tamponas pajudės ir nutekės. Šį higienos gaminį tvirtai laiko kūno raumenys, todėl ji negali netyčia iškristi.
Teisingai pasirinkus tamponą, jį keičiant nereikia kaskart kruopščiai nusiprausti. Taigi, mažiau laiko skirsite būtinoms higienos procedūroms.
Dar vienas tamponų privalumas – menstruacijų metu galima lankytis baseine. Tokios higienos priemonės leidžia saugiai sportuoti nesijaudinant, kad netinkamiausiu momentu gali pratekėti. Tiesiog prieš kiekvieną treniruotę reikia naudoti naują tamponą.
Tikriausiai atkreipėte dėmesį į tai, kad apatinis trikotažas su įklotu neatrodo itin estetiškai. Merginos išgyvena ir dėl to, kad gali kas nors pamatyti iš abiejų kelnaičių pusių kyšančius „sparnus“, ypač jei tenka persirengti viešose vietose (pavyzdžiui, sporto salės rūbinėje). Užtat nešiojant tamponus, šios problemos galima lengvai išvengti.
Skirtingai nuo įklotų, tamponus lengva išmesti. Galite tiesiog suvynioti juos į tualetinį popierių ir išmesti į šiukšliadėžę.
Naudojant tamponą, nėra būdingo nemalonaus kvapo, kurį galite pajusti, jei ilgą laiką nekeičiate įkloto. Tamponas yra makšties viduje, todėl ir nebus kvapo, kol jo neišimsite.
Tamponai nuo įklotų skiriasi gerokai mažesniu dydžiu, todėl nesunkiai telpa net ir į mažiausią rankinę. Galima juos pasiimti su savimi, pavyzdžiui, įsidėjus į kišenę ar įprastą pieštukų dėklą.
Naudojant įklotus, reikia pasirinkti atitinkamą kelnaičių modelį, norint išvengti pratekėjimo. Su tamponais viskas daug geriau: galima dėvėti kokius tik norite apatinius ir nėra reikalo nerimauti dėl nemalonių netikėtumų.
Šiandien galima įsigyti įvairiausių tamponų, tarp kurių tikrai išsirinksite sau tinkamiausias higienos priemones. Išbandykite skirtingus modelius, kad surastumėte būtent tai, ko jums reikia.
Naudodamos įklotus daugelis merginų dažnai jaučiasi nepatogiai, jei higienos priemonę tenka keisti viešajame tualete. Tamponą galite atsargiai išimti iš pakuotės tyliai ir nepastebimai.
Žinia, tamponai yra kūno viduje, todėl leidžia laisvai judėti ir jaustis užtikrintai net menstruacijų metu.
Bet tamponai turi ir kai kurių trūkumų. Pavyzdžiui, norint jį teisingai įsidėti į makštį, reikia tam tikrų įgūdžių. Daugelis merginų susiduria su sunkumais pirmajame tokių higienos priemonių naudojimo etape, todėl renkasi labiau pažįstamą variantą – įklotus. Iš tikrųjų pamėginus įsidėti tamponus kelis kartus, po to juos jau nesunkiai įsidėsite į makštį. Tačiau naudojant juos pirmą kartą, prireiks šiek tiek daugiau laiko nei vėliau. Norėdami tinkamai įdėti tamponą, tiksliai vadovaukitės instrukcijomis ant pakuotės ir neskubėkite.
Taigi, norint teisingai įdėti tamponą, įvado metu reikia laikytis tinkamos laikysenos. Kitaip tariant, būtina užimti patogią padėtį, šiek tiek pritūpti arba padėti koją ant vonios krašto. Kitoje padėtyje bus šiek tiek sunkiau pakeisti higienos priemonę.
Būtina griežtai laikytis asmeninės higienos taisyklių
Be to gali kilti sunkumų, nustatant, kada keisti tamponą, kadangi jis yra kūno viduje. Šios higienos priemonės turi būti pašalintos, kai prisipildo. Pirmosiomis menstruacijų dienomis – kas 3-6 val. Atminkite, kad tamponas neturėtų likti kūne ilgiau nei 8 valandas. Norint sužinoti, kada laikas pakeisti higienos gaminį, tiesiog patraukite už grąžinimo siūlo. Užpildytas tamponas lengvai išslys.
Jei tamponai naudojami netinkamai ir laiku nepakeičiami, kyla toksinio šoko sindromo (retos ligos, kurią sukelia organizme esantys toksinai) rizika. Tačiau atminkite, kad jis gali išsivystyti nepriklausomai nuo to, ką naudojate – įklotus ar tamponus. Štai kodėl menstruacijų dienomis ypač būtina griežtai laikytis asmeninės higienos taisyklių.
Todėl labai svarbu pasirinkti tinkamo dydžio ir apsaugos lygio tamponus. Makšties išsausėjimas gali atsirasti, jei naudojate higienos priemones, kurios jums per daug sugeria.
Norint išvengti toksinio šoko sindromo, tamponus reikia keisti reguliariai (bent kartą per 8 valandas). Tai reiškia, kad šias higienos priemones galite naudoti ir naktį, tačiau prieš miegą būtinai turite įdėti naują tamponą ir iškart pabudus jį išimti.
Šiandien daugelis prekių ženklų siūlo skirtingų modelių ir įklotus, todėl jūs turite iš ko rinktis. Parduodama daug įvairių formų ir storių higienos priemonių su normaliu ir padidintu sugeriamumu.
Jei jums labiau patinka įklotai ir nenaudojate tamponų, geriau pamiršti plaukimą mėnesinių metu ir deginimąsi su maudymosi kostiumėliu.
Deja, įklotų negalima paslėpti, todėl dėvint aptemptus drabužius, higienos priemonės ypač matomos iš užpakalio.
Be to, dėvint įklotus, gali pasislinkti į šoną. Tokiu atveju jausite diskomfortą. Be to, tai padidina nutekėjimo riziką.
Dar vienas trūkumas, kad įklotų neįsidėsite į siaurų džinsų kišenę ar nedidelę rankinę. Tokias higienos priemones sunku nešiotis su savimi.
Beje, įklotai gali būti nemalonaus kvapo šaltinis, ypač jei jie nekeičiami ilgesnį laiką. Naudojant tamponus, tai neįmanoma, kol jie yra kūno viduje.
Vienaip ar kitaip, bet kiekviena mergina gali išbandyti abu produktus, kad pamatytų, kas geriau – įklotai ar tamponai. Kad ir ką pasirinktumėte, pagrindinė taisyklė – „kritinėmis dienomis“ griežtai laikytis asmeninės higienos! Naudojant įklotus ar tamponus, visada reikia orientuotis į išskyrų intensyvumą ir pasirinkti tokius, kurių sugeriamumas yra tinkamas.
gydytoja ginekologė Aušrinė Burgelytė
“YouTube” vaizdo įrašas