Jei lytinis aktas trunka ilgiau nei 30 minučių, prezervatyvą reikia pakeisti. Ilgesnė trintis neigiamai veikia kontraceptiko struktūrą, ją ardo, padidina plyšimo riziką. Archyvo iliustracija

Išgirdęs klausimą, kaip dažnai keisti prezervatyvą sekso metu, patyręs vyras sako viską žinantis. Tačiau net ir patyrę šiuo klausimu klysta, jau nekalbant apie paauglius ir tuos, kurie tik pradeda semtis seksualinių santykių patirties. Šiame straipsnyje mes apžvelgsime prezervatyvų keitimo  temą ir paaiškinsime, kodėl taip yra, o ne kitaip.

Kaip dažnai rekomenduojama keisti prezervatyvą?

Žemiau aprašome situacijas, kada ir kaip dažnai reikia keisti prezervatyvą. O jei iškiltų klausimų,  galite juos užduoti  skyriuje „Klausiate – atsakome“.

Atmintinėse griežtai nurodoma, kad kontraceptiką reikia pašalinti / pakeisti iškart po ejakuliacijos. Kodėl būtina tą padaryti?  Kitas ne mažiau aktualus klausimas, ar galima tęsti seksą su tuo pačiu prezervatyvu jo neištraukiant?

Žinia, po orgazmo ir spermos išstūmimo vyro susijaudinimas krenta, nepaisant jo potencijos. Varpos dydis tampa mažesnis ir kyla pavojus, kad kartu su sperma jį  galite „pamiršti“ partnerės makštyje. Kitaip tariant, bandydami suteikti merginai daugiau malonumo – tęstinius lytinius santykius, rizikuojate, kad prezervatyvas nuslinks nuo varpos kartu su sperma ir taip atsiras galimybė spermai patekti į gimdą ir užsikrėsti lytinėmis ligomis. Taip pat nereikėtų rizikuoti ir nėštumu, juolab, kad merginos kartais  „kaifuoja“ dėl to, kad vaikinas per daug susijaudino ir baigė dėl jų.

Jei lytinis aktas trunka ilgiau nei 30 minučių, prezervatyvą reikia pakeisti. Ilgesnė trintis neigiamai veikia kontraceptiko struktūrą, ją ardo, padidina plyšimo riziką.

Kai lytinis kontaktas pereina iš makšties į analinį ir oralinį, po kiekvieno perėjimo prie kito seksualinio kontakto objekto (burnos, sėdmenų, makšties) reikia keisti prezervatyvą. Be to, oralinio  kontakto metu padidėja galimybė, kad prie prezervatyvas gali įtrūkti užkabinus ar kaip nors kitaip prisilietus dantimis. Tai yra tokiais atvejais dažnai pasitaiko mikro įtrūkimai.

Pereinant nuo analinio sekso prie vaginalinio, ir naudojant tą patį kontraceptiką, į moters makštį gali patekti bakterijų ir taip sukelti urogenitalinės sistemos disbakteriozę, dėl kurios gali išsivystyti lytinės ligos!

Be to, prezervatyvas turi patogiai slydėti. Jei to nėra, pabandykite pirmiausiai ištepti jį gausesniu   lubrikanto kiekiu arba stimuliuoti partnerio erogenines zonas.

Didžiosios Britanijos apklausoje dalyvavusių universitetų studentų statistika rodo, kad į prezervatyvais naudojimosi  taisykles daug dėmesio neskiria daugiau nei 70 proc. , o 46 proc. respondentų pradeda naudoti prezervatyvą po lytinių santykių pradžios, o dar 40 proc. apklaustųjų  nežino, kada reikia pakeisti prezervatyvą.

 

seksologas Liudvikas Petravičius

„YouTube“ vaizdo įrašas

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą