Socialinių tinklų nuotrauka

Sveiki! Pasakykite man, kaip išsiaiškinti, ar verta tuoktis. Su vaikinu buvome kartu beveik šešis mėnesius ir jis neseniai man pasiūlė tekėti už jo. Atrodo, kad yra viskas gerai, bet mane šiek tiek gąsdina skubotumas ir tai, kad jis taip greitai pribrendo vesti mane… Yra abejonių, bet niekaip negaliu jų išsiaiškinti. Gal tiesiog aš dar nesu pasirengusi tam. Ir baisu atsisakyti, o kas, jei tai mano likimas ir aš jį praleisiu?

Beje, jis uždirba nemažus pinigus, turi savo butą ir automobilį. Jo tėvai gyvena kitame mieste. Jam tarpininkaujant, aš jau susisiekiau su jo tėvais per vaizdo kamerą. Po to sakė jam, kad aš jiems patikau. Jie man taip pat patiko.

Be to, jis pats užsiima boksu, bėgioja rytais, neturi jokių žalingų įpročių. Kas mane glumina? – aš pati nesuprantu. Patarkite, kaip priimti teisingą sprendimą?

 

                                                                                            Akvilė, 22 metų

 

Nieko blogo nenutiktų, jei paprašytumėte jo dar šešis mėnesius palaukti  ir vėl grįžti prie šio klausimo. Jei jūs jam iš tikrųjų brangi  ir jaučia kokius nors jausmus, palauks. Bet jei nurodė konkretų terminą, nedelskite su atsakymu.

Tuo tarpu kol jis lauks, atidžiau pažvelkite į jį: ar jis turi kokių nors paslėptų problemų, tada per šį laikotarpį jos gali išryškėti. Atkreipkite dėmesį į jo požiūrį į tėvus, į vaikus, į gyvūnus, į aplinkinius žmones, į jus asmeniškai.

Kaip jis elgiasi, kai turi problemų: linkęs verkšlenti ar ieškoti sprendimo? O kai jums iškyla problemų: klausia, domisi, padeda jas išspręsti, ar palieka pačiai jas spręsti? Ar jis jums nekelia naujų problemų ir sunkumų?

Yra du puikūs klausimai, kuriuos galite užduoti sau – atsakymai į juos padės suprasti, ar jums tikrai verta tekėti už to vyro.

  1. Paklauskite savęs, ar norite nuo jo turėti vaikų? Ir ne kada nors, o visai artimiausioje ateityje.

Įsivaizduokite, kad pastojote. Ką pajutote: džiaugsmą ar nerimą? Ar norėtumėte pasilikti šį vaiką ar vis dėlto ryžtumėtės atlikti abortą? Jei esate pasirengusi gimdyti nuo jo ir beveik dabar, tada priimkite pasiūlymą!

  1. Dabar įsivaizduokite, kad turite dukrą – jums brangiausią žmogų. Ar palinkėtumėte savo dukrai tokio vyro kaip šis žmogus? Jei ne, pagalvokite, ar verta jums tekėti už šio vyro.

Atidžiai viską išanalizuokite ir priimkite sprendimą! Pagrindinis dalykas yra nedaryti to skubotai. Tokiais svarbiais klausimais  apskritai neverta skubėti. Šeima yra rimtas reikalas!

 

psichologė Angelė Kazlauskienė

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą