Bidė padeda merginoms menstruacijų metu palaikyti lytinių organų švarą ir tuo pačiu išvengti pienligės ar makšties uždegimo, blogo kvapo bei skausmo. Socialinių tinklų nuotrauka

Jei keliaujate po Europą, Pietų Ameriką, Artimuosius Rytus, Rytų Aziją ar Kiniją, didelė tikimybė, kad vonios kambaryje rasite bidė. Ji atlieka tą pačią funkciją kaip ir tualetinis popierius, tik su vandens srove. Iš esmės yra dviejų tipų bidė. Laisvai pastatoma bidė yra kriauklė, skirta tarpvietės ir sėdmenų valymui po tualeto ir klozeto sėdynės. Pirmą kartą pasinaudoti higienišku dušu gali šiek tiek bauginti, tačiau iš tikrųjų naudotis bidė yra labai paprasta ir higieniška, rašo halthline.com.

 

Bidė yra higieniškesnis tualetinio popieriaus pakaitalas

Pirmiausia, žinoma, naudokitės tualetu. Bidė naudojama apsiplovimui po tualeto. Galima naudoti su tualetiniu popieriumi arba be jo. Kai kurie žmonės mano, kad bidė yra higieniškesnis tualetinio popieriaus pakaitalas, tačiau kažkodėl naudojasi tik tualetiniu popieriumi.

Kartais bidė yra šalia unitazo ir pritvirtinta prie sienos: atrodo kaip žema kriauklė arba tualetas su maišytuvu. Tačiau šiuolaikiškos bidė įmontuojamos į klozeto sėdynę arba po ja, kad žmogui nereikėtų keltis ir persėsti ant kito įrenginio.

Higieniniai dušai yra trijų tipų: Europoje naudojami laisvai pastatomi bidė, rankiniai nešiojamieji bidė, kurie naudojami kai kuriuose namuose, ir higieninis dušas, įmontuotas į klozeto dangtį arba pritvirtintas prie klozeto galo ar šono, paplitęs Azijoje.

Laisvai pastatoma bidė – tai atskiras įrenginys, dažniausiai statomas greta unitazo. Tačiau kartais jie statomi kitame tualeto kambario gale ar net koridoriuje. Bet kokiu atveju pirmiausia turėsite pasinaudoti tualetu, tada atsikelti ir eiti į bidė.

Gali būti prie klozeto sėdynės tvirtinamos bidė. Dažnai Azijoje ir Amerikoje tualetuose neužtenka vietos papildomam tvirtinimui šalia unitazo, todėl daugelyje tualetų yra įmontuotos bidė arba priedai, tvirtinami prie unitazo apvado arba prie unitazo sėdynės. Tokiu atveju nereikia keltis ir persėsti apsiplauti.

Nešiojama rankinė bidė: prie sienos montuojamas higieninis dušas, kurį reikia pakelti ir laikyti vietoje.

Atsisėskite ant laisvai stovinčios bidė. Daugumoje atskirai stovinčių įrenginių galite pasirinkti, ar sėdėti veidu į maišytuvą, ar nugara į jį, tarsi sėdėtumėte ant tualeto. Paprastai lengviau valdyti vandens temperatūrą ir srautą, jei sėdite veidu į maišytuvą. Pamatysite, kaip vanduo teka iš maišytuvo, ir jums bus lengviau nusiprausti.

 

Sureguliuokite temperatūrą ir vandens slėgį iki norimo lygio

Jei mūvite kelnes, gali tekti jas nusimauti, kad atsisėstumėte ant bidė atsisukę į maišytuvą. Jei nenorite visiškai nusiauti kelnių, galite nuimti vieną koją, kad galėtumėte perkelti koją į kitą bidė pusę. Įmontuojamose bidė viskas yra daug paprasčiau. Nereikia nusimauti kelnių.

Laisvai stovinčios bidė, kur sėdėjimo padėtis gali priklausyti nuo vandens srovės vietos ir nuo to, kokią tarpvietės dalį norite išsiplauti. Kitaip tariant, jei norite nuplauti priekinę dalį, sėdėkite veidu į vandens srovę. Jei atgal, tai atgal.

Galima tualete  naudotis ir įmontuotu higieniniu dušu. Susiraskite maitinimo mygtuką ant higieninio dušo valdymo skydelio, paprastai esančio ant sienos šalia tualeto. Šis mygtukas taip pat gali būti ant paties tualeto. Purkštukas, įmontuotas iš apačios, pradės purkšti vandens srovę.

Kai baigsite, tiesiog spustelėkite mygtuką „Stop“. Antgalis grįš po klozeto sėdyne.

Įmontuotame bidė su mechaniniu valdymu reikia pasukti svirtį arba patraukti laidą ir atidaryti pagrindinį vožtuvą. Sureguliuokite temperatūrą ir vandens slėgį iki norimo lygio. Jei bidė turi ir šalto, ir karšto vandens čiaupus, pirmiausia prisukite karštą vandenį. Kai vanduo bus karštas, atsukite šalto vandens čiaupą, kol vanduo taps malonios temperatūros. Atsukdami vandenį būkite atsargūs, nes kai kuriuose higieniniuose dušuose net ir nežymiai pasukus čiaupą gali būti tiekiamas stiprus vandens slėgis.

Įsitikinkite, kad žinote, kur yra maišytuvas, kitaip galite sulaukti nemalonios staigmenos netikėto dušo pavidalu. Jei bidė yra įmontuotas antgalis, pridenkite jį ranka, kad sumažintumėte vandens slėgį, tada paspauskite arba patraukite vandens išleidimo svirtį, esančią tarp čiaupų arba iškart už jų.

 

Galite naudoti higieninį dušą kartu su tualetiniu popieriumi

Atsisėskite arba pritūpkite ant bidė taip, kad vandens srove nuplautų tą kūno dalį, kurią reikia nusiprausti. Galite pakabinti maišytuvą virš bidė arba sėdėti ant jos. Atkreipkite dėmesį, kad dauguma higieninių dušų neturi sėdynės, bet vis tiek galima sėdėti tiesiai ant ratlankio. Kai kurios bidė neturi antgalių, o tik maišytuvą, iš kurio teka vanduo ir pripildo dubenį, panašiai kaip pripildytumėte kriauklę. Tokiu atveju turėsite nusiplauti rankomis.

Naudojant mechaninę bidė, atlikus savo „darbą“, tereikia įstumti antgalį į dubens centrą ir atidaryti vandens tiekimo vožtuvą. Dėl labai plonos vandens srovės ant tokių bidė nepajusite jos temperatūros. Kai kuriais atvejais jie gali būti prijungti prie šilto vandens šaltinio, dažniausiai iš dušo.

Nusiplaukite sėdmenis ir (arba) lytinius organus. Jei jūsų bidė turi purkštuką, galite  reguliuoti  vandens slėgį. Jei bidė tik su kriaukle, teks sušlapinti rankas, kad greitai „nusiplautumėte“ norimą kūno vietą. Po to visada galite nusiplauti rankas!

Apsvarstykite galimybę naudoti higieninį dušą kartu su tualetiniu popieriumi. Kai kuriose bide yra įmontuotas džiovintuvas, kurį galite naudoti. Susiraskite mygtuką „Dry“ valdymo skydelyje šalia mygtukų „Skalbimas“ ir „Sustabdyti“. Jei tokios funkcijos nėra, tiesiog nusausinkite tualetiniu popieriumi. Dažnai šalia bidė ant laikiklio pakabinamas rankšluostis. Juo galima nusišluostyti lytinius organus ar rankas, o tuo pačiu ir nušluostyti bidė apvadą.

Baigę naudotis bidė, kelioms sekundėms įjunkite vandenį žemu slėgiu, kad išskalautumėte dubenį ir jis būtų švarus.  Tai bendros higienos kultūros reikalas.

Nepamirškite išjungti vandens tiekimo prieš išeidami iš tualeto. Po to nusiplaukite rankas. Naudokite muilą ir vandenį taip, lyg po tualeto plautumėte rankas. Jei muilo nėra, naudokite tai, kas yra.

 

Padeda merginoms  menstruacijų metu palaikyti lytinių organų švarą

Galite nusipirkti bidė ir sumontuoti ją savo tualete. Kai kuriems modeliams reikia elektros energijos, o kitiems ne.

Šiuolaikinio tualeto bidė naudojimas iš esmės yra toks pats, išskyrus tai, kad jums nereikia judėti iš tualeto. Bidė gali būti valdoma mechaniškai arba elektroniniu būdu, mygtukai yra šalia vartotojo. Kai kurie modeliai turi du antgalius: trumpą, skirtą išangei plauti, ir ilgesnį, kuriuo moterys gali plauti lytinius organus. Kituose modeliuose yra vienas antgalis su dviem nustatymais.

Kai kurios šalys ypač garsėja savo tualetuose esančiomis bidė: Pietų Korėja, Japonija, Egiptas, Graikija, Italija, Ispanija, Prancūzija, Portugalija, Turkija, Argentina, Brazilija, Urugvajus, Venesuela, Libanas, Indija ir Pakistanas.

Bidė naudojimo pranašumai: žmonės su negalia, pavyzdžiui, pagyvenę žmonės, neįgalieji ar sergantys sėkmingai naudojasi ja, kad išlaikytų švarų kūną, kai vonioje ar duše nusimaudyti yra nepatogu ar net pavojinga.

Higieninis dušas ypač patogus sergantiems hemorojais, nes sumažina poreikį trinti pažeistą vietą.

Bidė padeda merginoms  menstruacijų metu palaikyti lytinių organų švarą ir tuo pačiu išvengti pienligės ar makšties uždegimo, blogo kvapo bei skausmo.

Kai kurios mamos kūdikiams maudyti naudoja bidė. To negalima daryti, nebent bidė naudojama kitiems tikslams.

Būkite atsargūs reguliuodami bidė temperatūrą ir slėgį, antraip galite nudegti odą ir sukelti jos dirginimą.

Nusivalykite išangę po tuštinimosi bent kartą prieš naudodami bidė. Mat išmatų perteklius gali užkimšti bidė kanalizaciją.  Neužsukite bidė čiaupų per stipriai. Priešingu atveju, galite sugadinti guminį tarpiklį.

„YouTube“ vaizdo įrašas

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą