Barzdotas vyras dažnai siejamas su brutalumu ir agresija. Dabar yra daug kirpyklų ir barzdos priežiūros priemonių, todėl XXI amžiuje stipriosios lyties atstovai ėmė ypatingai rūpintis savimi ir atrodyti daug kartų geriau nei anksčiau.

Skirtingose ​​šalyse buvo skirtingos tradicijos, susijusios su vyro barzda. Senovėje mūsų protėviai nešiojo barzdas, o civilizacijai vystantis, vyrai pradėjo jas skusti.

Vėliau barzda tai vėl būdavo madinga, tai ir vėl ne. Visi prisimename istorijos periodą, kai bajorams buvo privaloma nusiskusti barzdas. Dabar kiekvienas vyras turi teisę nuspręsti, nešioti ar skusti  barzdą.

Bet kodėl tik vyrai turi barzdą? Negi moterys niekada neturėjo plaukų ant veido arba jie evoliucijos metu išnyko?

Manoma, kad žmonės ir beždžionės turėjo vieną bendrą protėvį. Todėl kai kurie tyrėjai pataria pasidomėti humanoidinėmis beždžionėmis. Jei atkreipsite dėmesį į jų pateles, pastebėsite barzdą.

Australopithecus yra  didžiųjų beždžionių, šiuolaikinių žmonių protėvių, gentis.

Mokslininkai tvirtina, kad ankstesnių protėvių moterys turėjo barzdą, tik evoliucijos metu jos išnyko. Be to, mokslininkai mano, kad moterys, kurios turėjo mažiau veido plaukų, labiau traukė vyrus. Kitaip tariant, vyrus išprovokuodavo jausmas, kad reikia apsaugoti ne tik pateles, bet ir vaikus. Šiuo atžvilgiu patelės perdavė šią savybę savo dukterims genetiniu lygmeniu.

Iš tikrųjų norint užauginti vešlią barzdą, vyro organizme ne tik turėtų būti pakankamai maistingų medžiagų ir vitaminų, bet apskritai visas jo kūnas turi būti sveikas. Panašių atvejų galima aptikti ir gamtoje. Pavyzdžiui, povų su uodegomis.

Kita vertus, hormonai yra atsakingi už visų fizinių procesų reguliavimą žmogaus organizme. Dėl jų pertekliaus ar trūkumo gali atsirasti įvairių ligų. Vienas iš šių hormonų yra testosteronas, kurio vyrų kraujyje jo yra daugiau, o moterų – daug mažiau.  Būtent testosterono hormonui darant įtaką, brendimo metu ir pradeda formuotis vyro vadinamieji antriniai lytiniai požymiai – ūsai ir barzda. Be to, laikoma, kad viena iš seksualinių vyrų savybių yra veido plaukai.

Moterims, padedant kiaušidėms, šis hormonas virsta estrogenu, kuris prisideda prie moterų antrinių lytinių ypatybių vystymosi. Bet jei moteriai yra sutrikusios kiaušidžių, antinksčių ar hipofizės funkcijos, tada jos organizme prasideda padidėjusi vyriškų hormonų gamyba. Dėl to padidėja ir veido plaukuotumas.

O vyrams būna atvirkščiai: kai kraujyje trūksta testosterono, sumažėja ir kūno plaukuotumas. Taip pat ir veido. Sumažėjusio plaukuotumo priežastis gali būti ir ligos požymis.

Taip pat genetika yra atsakinga už barzdos augimą. Turbūt pastebėjote, kad kai kurių tautų vyrai turi daug daugiau augmenijos ant kūno nei kitų. Todėl ne visada hormonai yra atsakingi už plaukus. Priežastis gali būti paveldimos asmens savybės.

Tuo tarpu moterų maži ūseliai gali būti ne hormoninių sutrikimų rodiklis, o tiesiog genetinis paveldimumas. Panašiai kaip plaukų nebuvimas ant vyro kūno.

Tokiu atveju jis perduodamas iš kartos į kartą per genus. Tai reiškia, kad polinkis yra paveldimas, o pats nukrypimas gali atsirasti dėl organizmo hormonų sutrikimo.

Taip pat yra genetinis sutrikimas – hipertrichozė. Tai būdinga augmenijos atsiradimui tose kūno vietose, kur jos neturėtų būti. Tokiais atvejais ir moterims gali pradėti augti ne tik ūseliai, bet ir barzda.

Be to, kai kurių vaistų vartojimas gali paveikti tiek vyrų, tiek ir moterų veido plaukus.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą