Nors mūsų siela žino, su kuo ji turi susijungti, fizinis kūnas yra linkęs ignoruoti tokią informaciją. Tai yra mes ignoruojame žmogų, su kuriuo turėtume būti kartu. Archyvo nuotrauka

Sakoma, kad svarbu į partnerį pažvelgti kitomis akimis. Ką tai reiškia?

 

                                                                                 Birutė, Vilnius

 

 

Jei nuolat matysite nuostabius dalykus, kurie yra jūsų partneryje, tada santykiai ne tik tęsis, bet ir kiekvieną kartą pereis į naują kokybės lygį.

Greičiausiai jūs pasirinkote šį partnerį būtent todėl, kad jis buvo geresnis už kitus, o jei kažkuriuo metu nustojote pastebėti, kad jis gražus, tai ne todėl, kad jis nustojo būti gražus, o tik todėl, kad jūsų požiūris pasikeitė. Jei  žiūrėsite į šią smulkmeną pro pirštus, tada  jūsų santykiai subyrės.

O jei vis dėlto nustojote pastebėti, kad jūsų partneris yra patrauklus ir simpatiškas,  tada jame pamatysite vis mažiau privalumų ir vis daugiau trūkumų.

Šis suvokimas yra klaidingas, neadekvatus ir pavojingas – tuo jūs neabejotinai galėsite įsitikinti. Šią situaciją puikiai apibūdina kita populiari išmintis: „Kai turime,  neįvertiname, kai netenkame – verkiame“.

Žinoma, kai mūsų „antroji pusė“ pavargsta nuo mūsų buvimo ir džiugiai „mojuoja mums“ atsisveikinant, staiga pradedame suprasti, kiek daug laimės praradome dėl savo kvailumo.

Viskas logiška: dabar mūsų, jau buvusiai „antrai pusei“ galioja taisyklė: „Gera ten, kur mūsų nėra“ – ir mums ima atrodyti nežemiška palaima.

Tačiau šis teiginys gali ir nebūti faktas,  o tik veiksmų vadovas: jei mūsų psichika, smegenys savo iniciatyva neprisideda prie mūsų santykių stiprinimo, tai tik reiškia, kad visą  atsakomybės naštą norime perkelti ant partnerio pečių.

Tai pažodžiui štai ką reiškia: savo galvoje turime kryptingai formuoti mintis, kad  mūsų „antroji pusė“ yra geriausia pasaulyje, kad ji yra neįprastai seksuali, patraukli, žavinga, subtili, jausminga ir graži.

Toks požiūris leis įžvelgti partneryje tai, kas dažniausiai yra paslėpta, užgožiama rutinos ar  įpročių.

 

 

psichologė Angelė Kazlauskienė

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą