Apskritai eksperimentas parodo ne tik jūsų supratingumo procentą. Ne tik jūsų gebėjimus glaustai ir informatyviai perteikti mintis. Bet ir jūsų charakterio bruožus kitų akyse. Visų pirma, savo partnerio akimis. Archyvo nuotrauka

Blogas seksas yra daug blogesnis mūsų sveikatai ir emocinei būklei nei sekso nebuvimas. Ir tai ne kartą įrodė ne tik gyvenimo patirtis, bet ir tyrimai. Surinkome pagrindinius mitus apie „seksą dėl sveikatos“ ir paaiškės, kodėl jie neturi nieko bendra su realybe.

 

1 mitas: Abstinencija kenkia organizmui

Įrodymais pagrįstos medicinos principų besilaikantys gydytojai įsitikinę, kad sekso nauda sveikatai yra gerokai pervertinta. 2017 metais žurnalas „Archives of Sexual Behavior“ paskelbė tyrimo, atlikto tarp 17 tūkstančių amerikiečių, rezultatus. Kai kurie iš jų neturėjo lytinių santykių 1 ar net 5 metus – ir buvo ne mažiau laimingi nei žmonės, gyvenantys įprastą lytinį gyvenimą. O mokslininkai iš JAV Pietvakarių universiteto išsiaiškino, kad tiems, kurie užsiima intymiu kontaktu be noro, smarkiai pakyla streso hormono – kortizolio – lygis. O tai yra daug žalingiau nei bet kokie seksualiniai apribojimai. Įvairių moterų apklausų duomenimis, blogas seksas didina nepasitenkinimo lygį, žadina kaltės ir autoagresijos jausmą, sukelia beverčio žmogaus jausmą. O blogą seksą sunkiau pamiršti nei gerą seksą.

Sekso trūkumas taip pat neturi įtakos moterų reprodukcinei sveikatai: hormonus gamina hipofizė, pagumburis ir kiaušidės, o seksualinis gyvenimas su tuo neturi nieko bendra. Be to, priežasties ir pasekmės ryšys yra atvirkštinis: poroms, besiskundžiančioms blogu seksu, dažniau diagnozuojamas nevaisingumas.

2 mitas: seksas svarbus grožiui

Partnerio ar vibratoriaus buvimas niekaip neįtakoja odos kokybės, o būtent kolageno sintezės. Už tai atsakingi skydliaukės hormonai ir estrogenai. Taigi, jei turite problemų su oda, užuot ieškoję seksualinių kontaktų, turėtumėte pasitikrinti skydliaukės būklę ir pasirūpinti jodo trūkumo prevencija. Pavyzdžiui, vartodami papildus su biologiškai prieinamu jodu arktinių ledo dumblių pagrindu.

3 mitas: skverbtis yra labai svarbi

Tiesą sakant, nėra nei vieno tyrimo, kuris įtikinamai įrodytų ypatingą skvarbaus sekso svarbą. Svarbiausia – orgazmai, kuriems, kaip žinome, partneris nereikalingas. Orgazmai naudingi, nes padeda numalšinti stresą; palaikyti imuninę sistemą; sumažinti riziką susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis; normalizuoti kraujospūdį; pagerinti uoslę dėl hormono prolaktino, dėl kurio smegenų kamieninės ląstelės gamina naujus neuronus „kvapo centre“.

Konkrečiai vyrams – sumažinti prostatos vėžio riziką (tam, remiantis tyrimais, reikia ejakuliuoti bent 20 kartų per mėnesį) ir pailginti gyvenimo trukmę, rodo Belfasto Kvinso universiteto tyrimas, paskelbtas 1997 metais žurnale „British Medical Journal“.

O moterims – stiprinti dubens dugno raumenis, kad būtų išvengta vidinių lytinių organų prolapsų, bei sumažinti skausmą PMS metu dėl estrogenų gamybos.

Tiesa, norint sustiprinti vyrų sveikatą, vien orgazmo neužtenka – reikia reguliaraus fizinio aktyvumo ir maistinių medžiagų, tokių kaip L-argininas, kalis ir magnis – AB1918 turi tokį priedą.

4 mitas: masturbacija nėra tai

Mastubacija suteikia kūnui beveik visas tas pačias naudą kaip ir seksas, todėl patarimas „turėti meilužį“ moteriai yra toks pat absurdas, kaip ir rekomendacijos skubiai pastoti ir gimdyti, siekiant išspręsti sveikatos problemas.

Tuos pačius dubens dugno raumenis galima sustiprinti ir be sekso, ką senovėje žinojo kinai ir japonai: pirmasis akmeninio kiaušinio pavidalo makšties treniruoklis buvo išrastas prieš 4000 metų!

Taigi, norint sumažinti dubens organų iškritimo riziką, seksas nebūtinas

5 mitas: visada buvo kalbama apie sekso naudą

Nuo seniausių laikų požiūris į seksą keitėsi: arba lytinio akto malonumas buvo tapatinamas su nuodėme, arba netekėjusių graikų meilės žaidimai buvo ne kas kita, kaip nekenksminga pramoga. Ir vis dėlto daugeliu laikotarpių visuomenė pripažino seksą tik oficialioje santuokoje, o jau tada tik už vaikų gimimą. Visa kita buvo smerkiama.

Dabar moterys ir vyrai gali atvirai kalbėti apie savo troškimus, seksas oficialiai nustojo būti gėdinga veikla ir virto malonumu ir neatsiejama gyvenimo dalimi. Ir net žurnalas „Cosmopolitan“ nebelaikomas namų šeimininkių leidiniu: dabar, vadovaujant Helenai Gurley Brown, rašoma  karjeros moterims, kurios neturėjo vyrų, o dėl savo malonumo turėjo nesantuokinių santykių.

Kitas pavyzdys: Hughas Hefneris 1953 metais išleido žurnalą „Playboy“, sutrikdydamas konservatyvią visuomenę ir padėdamas populiarinti pramoginį seksą.

Dar 90-ųjų pabaigoje ir 2000-ųjų pradžioje paaugliai, susirūpinę, rašė žurnalų „Bravo“ ir „Cool“ seksologijos ekspertams: kaip pradėti seksualinę veiklą ir kodėl draugai juokiasi iš to, kad esi dar nepraradęs skaistybės. Seksas prasiskverbė į reklamą, muziką, literatūrą, kiną – ir mes pradėjome jį suvokti kaip neatsiejamą gyvenimo dalį. Tačiau daugelį dalykų, pradedant spuogu ant nosies, baigiant prasta nuotaika, viskas aiškinama seksualinio partnerio trūkumu.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą