Gyvenimas jam yra kasdienė kova su savimi ir su kitais. Reikia įveikti viršūnes, kilti aukštyn, ko nors pasiekti sunkiai dirbant. Greičiau, aukščiau, išmaniau... Kasdien turi būti nenutrūkstamos lenktynės, nes varžovai lipa ant kulnų ir jis negali sustoti. Archyvo nuotrauka

Gana dažnai pasitaiko situacija, kai moteris palieka visomis prasmėmis gerą vyrą. Svarbiausia, palieka, bet neskuba ieškoti kito. Galima išskirti tris pagrindines priežastis, kodėl moterys palieka gerus ir teisingus vyrus.

 

Prieš įsigilinant į problemos esmę, britų specialistai turėjo atlikti daug tyrimų ir atlikti jungtinės psichoterapijos seansus poromis. Remiantis šiais tyrimais, psichologai nustatė tris pagrindines priežastis, kodėl moterys palieka gerus vyrus:

  1. Iš pradžių santykiuose nebuvo meilės ir aistros

Labai dažnai, palikdama sunkius ir slegiančius santykius su agresoriumi vyru, moteris ima dairytis  visiškos jo priešingybės – švelnaus, malonaus ir dėmesingo vyro, kuris ateis, paguos ir paglostys galvą. Net jei meilė neatsiranda, moteris vis tiek nusprendžia pabandyti, tikėdamasi, kad ilgainiui įsimylės. Ir taip geriau nei gyventi  vienai. Tačiau laikas bėga, o meilė vis neatsiranda, todėl kiekvieną dieną moteris pradeda jaustis vis blogiau: partnerio glamonės jai tampa nemalonios, erzinančios. Ji nenori su juo leisti laiką, jis pradeda ją  dar labiau erzinti ir  nervinti. Tačiau pradeda dėl to jaustis kalta, nes „jis toks geras, ko daugiau man reikia“. Tada ji arba palieka gerąjį vyrą, arba nugrimzta į  gilią depresiją, vedančią į susinaikinimą.

  1. Santykiuose tampa nuobodu

Deja, mūsų nervų sistemai ir visam organizmui neigiamos emocijos yra svarbesnės nei teigiamos, nes būtent pyktis, nepasitenkinimas, susierzinimas yra konfliktų ir išgyvenimo varikliai. Neigiamos emocijos suvokiamos aštriau, labiau įsimenamos, suteikia polėkio ir adrenalino, todėl santykiuose su gerais vaikinais ar vyrais merginoms ir moterims, laikui bėgant, tampa nuobodu. Specialistai netgi rekomenduoja į šeimos gyvenimą įtraukti vadinamuosius „kontroliuojamus konfliktus“, kurie santykiams suteikia polėkio ir aštrumo.

  1. Geras vyras yra geras visiems

Pasitaiko, kad vyras yra paslaugus, mielas, rūpestingas  ir dėmesingas ne tik mylimai moteriai, bet ir mamai, tėčiui, močiutei, kaimynui, kolegei, buvusiai žmonai ir jų bendriems vaikams. Jei iš pradžių moteriai patinka tai, kad jos vyras yra malonus ir patikimas, po to jo patikimumas ją pradeda erzinti. Dėl to prarandama pagarba tarp partnerių. O kai tik dingsta pagarba, moteris tampa įkyria, nuolat ieškanti priekabių ir  tokiu būdu pati išprovokuoja skyrybas.

Tai trys priežastys, kodėl moterys palieka gerus vyrus. Svarbiausia būti aukso viduriuke, derinant ir neigiamas, ir teigiamas savybes, taip vyras moteriai tampa įdomesnis ir, tikėtina, niekada nenusibos.

 

psichologė Angelė Kazlauskienė

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą