Santuoka, ar ji būtų ankstyva, ar brandesnė, savaime nėra blogai. Santuokos kūrimas abiejų šalių iniciatyva ir sutikimu prisideda prie asmeninės pažangos ir džiaugsmo tiek moterims, tiek vyrams. Archyvo nuotrauka

Neginčijamas faktas yra tai, kad merginų, norinčių kuo greičiau ištekėti, yra daug daugiau nei vyrų, kurie nori tuoktis. Nors dabar idėjos apie santuoką ir jos sudarymo būtinybę aktyviai keičiasi, tačiau dauguma merginų ir toliau skuba prie altoriaus, kaip rodo statistika.

Merginų mintyse atsiradusį įkyrų norą greitai susituokti dažniausiai įtakoja „sovietinis“ auklėjimas.

Mūsų močiučių ir mamų kartos dažniausiai visą gyvenimo prasmę sutelkdavo kurdamos šeimos sąjungą. Tačiau tai buvo labai skirtingos moralės laikas.

Kita vertus, susituokus išties gyvenimas daugeliu atžvilgių tapo geresnis ir lengvesnis. Nepaisant to, dažnai noro kuo greičiau susituokti priežastys yra panašios viena į kitą.

Merginos jam priskiria daug privalumų, net nesusimąstydamos ir negalvodamos apie trūkumų  buvimą, apie patirties stoką ir savo neišmanymą, nebrandumą.

Pagrindinės ankstyvos santuokos priežastys gali būti šios: nepriklausomybės nuo tėvų siekis, merginoms santuoka dažnai yra „pilnametystės“ ženklas.  Blogiausia, kad susituokus  kai kurios merginos pradeda laikyti save visko ar daug ką pasiekusios.

Tačiau, jei vienoms taip pabėgti nuo, ko gero, nereikalingos tėvų globos, tai kitoms  vedybos – tai

dalijimasis problemomis su partneriu ir  taip palengvinti savo gyvenimą.

Bet yra merginų, trokštančių ištekėti,  ir tuo pačiu užkabinti savo bėdas ant vyro, perkelti jam atsakomybę už šeimos išlaikymą ir gyvena savo malonumui, būdamos visapusiškai aprūpintos.

Žinoma, tam tikra prasme ši schema yra panaši į natūralią, visiškai įprastą santuoką. Bet tik ne tuo atveju, jei savo pačių problemų sprendimą permesti kitam žmogui (vyrui).

Dažnai mergaitėms nuo vaikystės pasakojama apie santuoką ir tėvai stengiasi kuo greičiau ištekinti dukterį. Tam įtakos gali turėti bet kokios šeimos tradicijos, papročiai. Galbūt tėvai patys sukūrė labai anksti šeimą. Tada, žinoma, jiems naudinga išleisti dukterį už vyro, nusimetant nuo savo pečių naštą ir atsakomybę, kad ir kaip tai skambėtų nemaloniai.

Kita vertus – mergaitė nuo gimimo stebi mylinčią ir laimingą tėvų sąjungą ankstyvoje jaunystėje ir to siekia pati.

Santuoka, ar ji būtų ankstyva, ar brandesnė, savaime nėra blogai. Santuokos kūrimas abiejų šalių iniciatyva ir sutikimu prisideda prie asmeninės pažangos ir džiaugsmo tiek moterims, tiek vyrams.

 

psichologė Angelė Kazlauskienė

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą