Vyrų seksualinė apatija gali turėti tiek fizinių, tiek psichologinių priežasčių. Archyvo nuotrauka

Nepaisant gamtos suteikto sekso poreikio, kai kuriems vyrams gali pritrūkti noro. Priežastys būna įvairios. Nors fiziniai veiksniai gali atlikti svarbų vaidmenį, problemos dažnai slypi santykiuose ar strese. Taigi, kodėl vyras nenori sekso?

 

Gali sukelti net seksualinį pasibjaurėjimą

Lėtai mažėjantis testosterono lygis gali daryti nemažą įtaką libido silpnėjimui. Kita priežastis – šalutinis vaistų vartojimo poveikis. Diagnozė nustatoma remiantis išsamia anamneze, fiziniu (urologiniu) tyrimu ir, jei reikia, kraujo tyrimais. Pašalinus ar išgydžius fizines priežastis, problemą galima išspręsti psichologiniais ir psichoterapiniais metodais.

Kas yra geismo/noro trūkumas? Seksualinės letargijos terminas dar žinomas kaip lytinio potraukio trūkumas. Taip pat sumažėjęs seksualinis  geismas, kuris gali būti įvairaus lygio. Tai gali būti bendra arba situacinė problema. Bendra reiškia visišką nesidomėjimą seksu. Kitaip tariant, vyras visiškai nepatiria seksualinio potraukio, neturi seksualinių fantazijų ar susidomėjimo seksualine veikla.

Vyro letargija gali sukelti net seksualinį pasibjaurėjimą. Ir visišką seksualinio kontakto vengimą, nes vien mintis apie seksą vyrui gali sukelti ne tik nerimą, baimę ar pasibjaurėjimą. Ši ekstremali forma nėra neįprasta tarp prievartos aukų.

Noro trūkumo reiškinys per pastaruosius 20 metų tapo dažnesnis. Aštuntajame dešimtmetyje tai paveikė tik vieną iš 25 vyrų. Dabar sekso apatija paveikia apie 15 proc. vyrų. Tam yra keletas priežasčių:

  1. Amžius

Apskritai sumažėjęs seksualinis apetitas būdingas didėjant vyro amžiui. Pastaraisiais dešimtmečiais ilgėjant gyvenimo trukmei, šis sutrikimas vis dažnesnis.

  1. Ligos

Vis daugiau vyresnio amžiaus vyrų dažnai reiškia daugiau sergančių žmonių, todėl reikia vartoti daugiau vaistų. Dėl šalutinio poveikio ir amžiaus derinio gali sumažėti lytinis potraukis.

  1. Aktyviai ieško pagalbos

Anksčiau seksu nesidomėjusių vyrų, apie kuriuos nebuvo pranešta, skaičius buvo didesnis. Dabar  vyrai į gydytojus kreipiasi daugiau, todėl ir pasikeitė statistika.

  1. Padidėjęs lūkesčių spaudimas

Padidėję labiau apsišvietusios kartos poreikiai taip pat sukuria didesnius lūkesčius ir dėl to didesnį spaudimą patenkinti tuos lūkesčius.

Priežastys, kodėl trūksta noro

Vyrų seksualinė apatija gali turėti tiek fizinių, tiek psichologinių priežasčių. Kadangi testosteronas reikalingas seksualiniam potraukiui, šio hormono trūkumas gali sukelti seksualinį neveiklumą. O testosterono trūkumas gali būti prolaktino pertekliaus pasekmė. Šis hormonas slopina testosterono gamybą.

Jaunų vyrų sutrikimo priežastys daugiausia yra psichologinės. Svarbų vaidmenį atlieka keli veiksniai:

  1. Santykių problemos
  2. Stresas darbe arba nedarbas
  3. Per dideli seksualiniai reikalavimai (sau ir partnerei)
  4. Neišsipildę seksualiniai troškimai
  5. Nerimo sutrikimai.

Diagnostika

Norėdamas diagnozuoti seksualinio geismo sumažėjimą, gydytojas turi įvertinti vyro libido, atsižvelgdamas į jo amžių ir gyvenimo sąlygas. Be to, gydytojas atmeta arba patvirtina šalutinį vaistų poveikį. Taip pat psichines ligas (išskyrus seksualinius sutrikimus). Paprastai tai daroma atvykus į konsultaciją pas gydytoją.

Svarbiausia nepamirškite naudoti kontraceptines priemones, apsaugančias nuo nepageidaujamo nėštumo ir lytiniu keliu plintančias ligas.

Seksologas Liudvikas Petravičius

“YouTube” vaizdo įrašas

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą