Štai kodėl užaugę ir pirmą kartą pasakę, kad norime meilės, tikimės būti mylimi ta pačia meile, kurią gavome iš savo tėvų. Iš tikrųjų turime pereiti iš vaiko pozicijos į tėvų padėtį. Archyvo nuotrauka

Seniai jau nieko nebestebina, kad dažniau internetu besinaudojantys žmonės, užmezga daugiau ir meilės romanų. Būti apgautam partnerio yra liūdna, tačiau prieš kaltinant kitus ir užuot nuolat įtarinėjant, visada geriau pasigilinti į tikrąsias apgaudinėjimo priežastis ir pabandyti jų išvengti. Esame dideli sveikų santykių šalininkai ir norime, kad visi gyventų laimingai!

 

Taigi, kas apgaudinėja santykiuose? Šia tema atlikta daug tyrimų, tačiau svarbiausia atkreipti dėmesį į tai, kad moterys taip pat apgaudinėja, kaip ir vyrai.

Psichologė ir rašytojaAlicia Walker kalbėjosi su daugiau nei 50 moterų, kurioms nuo 24 iki 54 metų, ir savo knygoje „The Secret Life of Cheating Wives“ atskleidė, kad ištekėjusios moterys dažniau apgaudinėja  parnerius, sulaukusios 40 metų. Nepaisant to, jos nenori nutraukti savo santuokos! Jos tiesiog ieško naujų malonumų ir patirties.

Tokiu būdu moterys tampa lygios  su vyrais, tačiau jų išdavystės priežastys gali būti skirtingos. Dažniausiai vyrus veda  geismas, o moterys ieško emocinio ryšio. Taigi, rašytoja išsiaiškino, dėl kokių priežasčių  partneriai apgaudinėja santykiuose ir kaip to išvengti.

  1. Santykiuose trūksta aistros

Tai buvo dažniausia priežastis, kurią nurodė asmenys viename iš tyrimų. Galite turėti emocinę harmoniją su savo partneriu, bet jei trūksta aistros, tai gali baigtis išdavyste.

Kaip to išvengti? Pasikalbėkite  atvirai su savo partneriu/e, atskleiskite ko norite, bet tuo pačiu stenkitės neneigti savo partnerio/ės poreikių iš karto.

  1. Nebijokite eksperimentuoti

Galite apsilankyti ir pasikonsultuoti su psichologu, jei nežinote, kaip pradėti kalbėti  šia tema savarankiškai.

  1. Emocinio pasitenkinimo stoka

Tai gali būti labai pavojinga, nes jei nesijausite emociškai artimi, galite nugrimzti į depresiją ir pradėti ieškoti kito laimės šaltinio. Mažiau bendraujant atsiranda daugiau galimybių pasukti „į kairę“.

Kaip to išvengti? Dirbkite kartu, kad sukurtumėte ką nors prasmingo. Būkite atsakingi už savo veiksmus. Jei padarote klaidą, nepalikite visko taip, kaip yra. Neišspręstos problemos sukelia daugiau problemų. Subalansuokite savo darbą ir asmeninį gyvenimą. Taip pat nepamirškite, kad jūsų partneris taip pat turi teisę į savo nuomonę. Užuot kovojus, geriau rasti kompromisą.

  1. Partneris tiesiog pamilo arba įsimylėjo ką nors kitą

Taip, tai labai skauda! Bet meilė yra sudėtingas reikalas. Galbūt jūs geriate kavą kavinėje, ir bum! Pamatėte žmogų ir atrodo, kad  jūsų širdis sustoja. Žinoma, sunku visa tai paaiškinti, bet neretai tuos dalykus išprovokuoja  chemija, likimas ar karma. Galų gale žmogus taip pat gali tiesiog nustoti mylėti.

Kaip to išvengti? Kiekvienuose santykiuose neišvengiama problemų. Niekas nėra tobulas ir jūs turite tai priimti kaip faktą. Tačiau pasistengus būti kuo ilgiau romantiškais su savo partneriu, galite tikėtis, kad jums pavyks išvengti didelių nesklandumų. Žinia, santykiai taip pat yra labai sunkus darbas, tačiau tai ir  malonus darbas, ugdantis jus kaip asmenybę.

Imtis veiksmų. Juk malonu pasakyti ar girdėti: „Aš tave myliu“, bet vis tiek reikia tai įrodyti.

Gerbkite savo partnerio ir savo nepriklausomybę ir nebandykite priversti  jį daryti tai, ko nenori.

  1. Pyktis ir kerštas

Įtariate arba žinote, kad jūsų partneris jus įskaudino ar išdavė!  Ir jūs norite atkeršyti!

Kaip to išvengti? Labiau sutelkite dėmesį į save, o ne į partnerio nuodėmes. Įsidėmėkite, kad jūs negalite būti atsakingi už kitų žmonių veiksmus, tačiau galite būti atsakingi už savo veiksmus ir emocijas. Išlikti ramiais yra daug veiksmingiau, nei kelti skandalą. Susitikite su draugais, kurie gali jus nudžiuginti. Pasidalykite savo jausmais, o ne perkelkite kaltę kam nors kitam.

Išanalizuokite situaciją ir stenkitės rasti geriausią sprendimą, o ne trankydami duris. Jūsų partneris greičiausiai gailėsis dėl savo veiksmų, kai pamatys, kad esate protingas ir ramus žmogus.

  1. Smalsumas naujiems potyriams

Internetas. Tinderis. Sporto salė. Su pagunda galite susidurti bet kur, o kartais gali būti smalsu, ar pavyks pasiekti naują tikslą ir užkariauti kažkieno širdį. Tai tarsi varžybos, kuriose užuot žaidę tenisą, flirtuojate su kuo nors. Nepaisant to, kad turite partnerį, gal net mylite jį, bet galbūt trokštate  naujų iššūkių.

Kaip to išvengti?  Savikontrolė gali padėti išvengti impulsų, kuriuos patiria visi. Bet jūs negalite kontroliuoti savo partnerio. Atkreipkite dėmesį į tai, kaip jis elgėsi santykių pradžioje. Jei jis visą laiką per daug dėmesio skiria kitiems žmonėms, tai turėtų būti jums ženklas. Galbūt jūsų esamas/būsimas partneris nėra pasiruošęs rimtiems santykiams.

  1. Neįsipareigojimas

Kai kuriems žmonėms santykiai nereiškia turėti tik vieną partnerį. Kai kurie žmonės tiesiog neišvengia to.

Kaip to išvengti? Jei jums labiau patinka tradiciniai santykiai, aptarkite juos su savo partneriu ir nebijokite būti savimi. Geriau vengti nesveikų santykių pačioje pradžioje, nei vėliau sudaužyti širdį ir patirti nemalonių išgyvenimų.

  1. Santykius reikia stiprinti

Šliukštelėkite šie tiek  daugiau aistros į savo santykius!  Antraip, rizika prideda  tik dar daugiau dramos. O ieškant dramos ar iš nuobodulio, pradedama ieškoti kažko naujo, ko negali gauti namuose.

Kaip to išvengti? Neskubėkite ir priimkite bet kokius sprendimus prieš  tai nuoširdžiai pasikalbėję su savo partneriu, pasidaliję savo norais, poreikiais ir svajonėmis. Visi santykiai turi savo pakilimų ir nuosmukių. Santykių atgaivinimas gali apimti įvairią veiklą, kurią galite atlikti kartu su savo partneriu.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą