Labai patinka vienas vaikinas mokykloje, bet jis nepaprastai drovus. Aš taip pat esu ne iš drąsiųjų, bet per vieną pertrauką vis dėlto ryžausi prieiti prie jo ir pakalbinau. Paklausiau, gal galėtų paskolinti man vadovėlį. Bet jis pasimetė, išraudo ir nežinojo ką atsakyti, kol kažką sumurmėjęs po nosimi, nuėjo…

                                                                                     mergina, 15 metų

Žmonės būna skirtingų charakterių, pasižymi įvairiomis savybėmis. Vieni – drovūs, linkę varžytis, be jokio reikalo išrausta, gėdijasi, o kiti priešingai – rodo iniciatyvą ir jiems „dzin“, ką kiti pagalvos. Todėl daugumai drovių žmonių reikia laiko, kad jie atsiskleistų.

Taigi, ką padaryti, kad vaikinas greičiau atsiskleistų tau. Pirmiausiai reikia mėginti atkreipti jo dėmesį, o ne iš karto prieiti prie jo, sugalvojus neįtikinamą priežastį. Kitaip tariant, pamačiusi vaikiną, pirmiausiai nusišypsok jam, prasilenkdama su juo ar jam praeinant pro šalį. Ir tai turėtų įvykti ne vieną ir ne du kartus. Tik po to galima tikėtis, kad atkreipsi jo dėmesį, nors ir nereikėtų dėti per daug vilčių. Todėl kitas patarimas – pirmiau tu pamėgink atsiskleisti jam. Bet ne prašydama paskolinti vadovėlį, o žvilgsniu, veido išraiška ir gestais parodydama, kad jis patinka tau. Dėl savo drovumo, susijaudinęs, kai kurių tavo gestų jis gali ir nesuprasti. Bet jei jam matant, iš karto ir staigiai mirktelėsi abiem akimis (ne viena) – jis supras, kad esi nusiteikusi jo atžvilgiu labai draugiškai ir palankiai. Kitas būdas – pamačius jį, tarkim, valgykloje, sėdintį prie stalo ir valgantį, švelniai pamojuok jam ranka. Jei sulauksi atsaką akimis ar šypsena – galima sakyti, kad pirmasis užkariavimo etapas jau įveiktas. Po to jau gali ir prieiti prie jo, paprašyti telefono numerio, bet po to iš karto pasišalink. Jis nustebs labiau, nei spės susijaudinti iš drovumo. Paskui, praėjus porai dienų, nusiųsk jam SMS žinutę, prisistatyk ta, jam jau pažįstama iš matymo panele ir pakviesk į… pasimatymą. Turėtų neatsisakyti, bet nenustebk sulaukusi iš jo atsakymo po dienos kitos.

Susitikus, pirmiausiai suteik galimybę jam kalbėti. Todėl klausinėk jo apie viską ir bendrų dalykų. Kad per tą laiką jis kiek atsipalaiduotų ir jaustųsi laisviau. Be to, klausyk atidžiai, ką jis kalba. Domėkis viskuo. Paklausinėk ir apie jo pomėgius, mėgstamą sporto šaką, valgį ir taip toliau.

Po to dažniau bendrauk su juo SMS žinutėmis. Tai taip pat labiau padeda atsipalaiduoti, priprasti prie kito žmogaus. Nepaisant to, kad daug drovių žmonių labiau linkę bendrauti internetu nei gyvai, bet tavo tikslas – išvesti šį vaikiną į „dienos šviesą“, kad galėtumėte bendrauti gyvai, žiūrint vienas kitam į akis.

Redakcija

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą