Net jei išėjimas atrodo nesąžiningas išoriškai, vyras dažniausiai nesijaučia kaltas dėl savęs. Jis paprasčiausiai bėga nuo neišsprendžiamų problemų. Archyvo nuotrauka

Santykių nutrūkimas nėra lengvas, net jei pora išsiskiria protingai ir visam laikui. Bent jau apgailestaujama, kad nepavyko išsaugoti meilės. Būna ir labai sunkių išsiskyrimų, kai abu partneriai tai patiria kaip didelę netektį.

 

Merginos tikrai emocingesnės, tačiau vaikinai kartais kenčia dar labiau

Tačiau turima omeny taikus išsiskyrimas, kai abu supranta, kad meilė praėjo ir nebėra perspektyvų ką nors taisyti. Tokiu atveju diskomfortą patirs ir vyras (kaip jau minėta, bent jau gailisi, kad praėjo romantiškas ir labai geras jo gyvenimo laikotarpis). Bet jis dažniausiai būna laikinas. Partneriai arba kartu priima vienintelį teisingą sprendimą šioje situacijoje išsiskirti, arba kiekvienas iš jų giliai tikisi, kad išsiskyrimas bus laikinas.

Vyras, kuris vis dar myli merginą, negali būti ramus, nes baimė ją prarasti išsiskyrimo laikotarpiu yra labai didelė. Kitas variantas – tragedija, kai vienas iš partnerių kategoriškai nenori skirtis. Atsižvelgiant į vyrų jausmus ir emocijas, galima drąsiai teigti, kad bet kuriuo atveju jie taip pat labai išgyvena – tiek tuo atveju, kai jis pats nenori paleisti savo merginos, tiek tada, kai ji nenori jo paleisti.

Visuotinai priimta, kad moterys yra jautresnės, todėl joms sunkiau išgyventi išsiskyrimą. Tai iš dalies tiesa, nes merginos tikrai emocingesnės, tačiau vaikinai kartais kenčia dar labiau. O tai ypač pasakytina apie tuos stipriosios lyties atstovus, kurie labai myli ar mylėjo merginą – tą, kurią laikė artimiausia ir brangiausia. Tada jų sieloje persipina kelios skirtingos emocijos, būtent: diskomforto jausmas, baimė, ilgesys ir pavydas. Diskomfortas būtinai atsiras, nes jau egzistavo tam tikri bendri įpročiai ir prisirišimai. Tai yra mylimosios įvaizdis dar kurį laiką išliks, o viskas aplinkui primins ją.

Ir jei vyras pats nuspręs skirtis, priprasti prie naujo savo statuso jam taip pat kurį laiką bus sunku ir nepatogu. Baimė atsiranda todėl, kad vyras dar neįsivaizduoja, kaip gyvens be šios merginos.  Neigiamos emocijos jį liūdina, todėl jis dar nežino, ko tikėtis iš ateities, kažkiek jos bijo.

Vaikiną nuolat lydės ilgesys ir nerimas, nes periodiškai ar nuolat jis bandys mintyse susitaikyti su tuo, kas atsitiko. Pavydas būdingas daugeliui vyrų ir kartais jo yra net tada, kai jis pats inicijavo pertrauką dėl naujos meilės. Pasirodo, vyras sugeba pavydėti net savo buvusiajai.

Tačiau jei išsiskyrimo iniciatorė buvo mergina, visa ši situacija netelpa į vyro galvą. Jis netiki tuo, kas vyksta, laiko tai nesusipratimu, negali susitaikyti, laukia merginos sugrįžimo. Tada ateina pyktis ir liūdesys. Vyras toks piktas, kad visus aplinkinius ir save bando įtikinti, jog mergina buvo ne pati geriausia. Jis bando ją pateikti neigiamai, menkindamas jos dorybes ir perdėdamas trūkumus. Pyktis gali būti toks stiprus, kad net virsti įniršiu.

 

Abu partneriai suprato, kad taip tęstis negali

Kitas etapas – naujo gyvenimo pradžia, dažniausiai praėjus maždaug šešiems mėnesiams po išsiskyrimo. Vyras supranta, kad taip tęstis negali. Vieną gražią dieną jis pabunda ir pasijunta laisvu žmogumi, pasiruošusiu naujiems santykiams. Tai reiškia, kad jis jau išgyveno išsiskyrimą su mergina. Nepaisant to, vaikinas dar ilgai jaudinsis, nes gyvenimas kartu su mergina ar nuolatiniai susitikimai jo atmintyje išliks neapibrėžtam laikui. Tačiau abu partneriai suprato, kad taip tęstis negali, todėl ir išsiskyrė. Pavyzdžiui, dėl to, kad vaikinas nepasirengęs buvo įforminti santykių, o mergina to reikalavo.

Jam buvo patogu, jis mylėjo šią merginą ir galbūt kada nors būtų sutikęs tapti jos teisėtu vyru. Tačiau šiandien jis tam nepasiruošęs, todėl renkasi išsiskyrimą, o ne konkretumą. Patirtis bus stipri, bet viskas praeis per aukščiau aprašytus etapus.

Tačiau, jei ištekėjusi moteris turi meilužį, jis akivaizdžiai žino, kad yra trečiasis. Štai kodėl jis jau teoriškai pasiruošęs tam, kad anksčiau ar vėliau įvyks lūžis. Moteris nusprendžia likti su vyru arba jis pats nebegali ištverti netikrumo. Nesvarbu. Išsiskyrimas įvyks gana lengvai, išskyrus tuos atvejus, kai vaikinas tikėjosi ilgalaikių santykių, o meilužė sugriovė jo planus ir pirmenybę teikė savo vyrui. Tokiu atveju greičiausiai viskas vyks taip, kaip aprašyta etapuose.

Tačiau su šia moterimi vyras išgyvena šviesiausius gyvenimo periodus, todėl labai jaudinsis. Bet kokiu atveju (nepriklausomai, kas tai inicijavo), išgyvenimai bus stiprūs, atprasti teks gana ilgai ir sunkiai. Kaltė tikrai bus. Jei moteris pati nusprendė skirtis, vyras jausis kaltas, nes nesugebėjo jai suteikti laimingo gyvenimo. Jei jis išeis pats, jis kaltins save, kad paliko mylimiausią žmogų, kurį pagal meilę galima palyginti su mama. Be to, jausis kaltė dėl to, kad vaikinas nieko negali padaryti su savo jausmais ir emocijomis („Aš įsimylėjau ją ir nieko negaliu padaryti su savimi“).

Taip pat, jei tarp partnerių buvo labai artimi ir pasitikintys santykiai, nesvarbu, ar moteris buvo žmona, ar nuotaka. Bet kokiu atveju vyras patirs labai stiprų kaltės jausmą. Greičiausiai jis stengsis nevengti atsakomybės už savo mylimąją ir padarys viską, kas įmanoma, kad sumažintų jos jausmus.

 

Išeina galvodamas, kad tai amžinai

Pasitaiko ir taip, kad vyras taip gėdijasi savo poelgio, jog stengiasi visai nekreipti dėmesio buvusios mylimosios atžvilgiu. Tačiau galime drąsiai teigti, kad bet kuris vyras tokioje situacijoje linki savo moteriai viso ko geriausio ir svajoja, kad ji būtų laiminga.

Vis dėlto, ko vyras tikisi iš merginos po išsiskyrimo? Išeina galvodamas, kad tai amžinai, kartais perlenkia lazdą, bet tikisi, kad ateityje tarp jų išliks geri santykiai.

Pasakęs, kad laikas pasukti skirtingais keliais, vyras visų pirma tikisi, kad bus paleistas „ramiai“, o ne visais įmanomais (ir neįmanomais) būdais bandys jį grąžinti. Juo labiau, jam pateikti „kaltinimai ir pretenzijos“ visam laikui atkirs kelią į susitaikymą. Taip pat  ir įžeidinėjimai.

Geriausia pabandyti įsivaizduoti save meilės partnerio vietoje tuo metu, kai užgeso jausmų ugnis. Vietoj grasinimų, šantažo ir bandymų jėga grąžinti buvusią meilę, verčiau pasakykite, kad sutinkate su jo pasirinkimu ir džiaugiatės juo. Beje, palikta mergina meilės išsiskyrimą išgyvena daug emocingiau.

Tuo tarpu reikia suprasti, kad išeidamas vyras nenori tyčia sukelti jai emocinio skausmo. Giliai širdyje jis tikisi, kad buvusi mergina sugebės jam atleisti. Vyras tikisi, kad jam bus atleista ir nenešios akmens už užančio. Žinia, ašaros ir grasinimai tikrai nesugrąžins išblukusių jausmų. Situaciją sušvelnins lengva reakcija  – be pasipiktinimo ir garsių kaltinimų. Jei neturite pakankamai jėgų draugiškam išsiskyrimui, padarykite pertrauką – tai irgi sušvelnins situaciją ir suteiks vilties, kad santykiai tęsis ateityje. Jei mergina parodo, kiek ji kenčia, vyras gali tiesiog dingti iš horizonto, kad nesijaustų kaltas. Tuo tarpu pagarbus elgesys nuginkluotų vyrą. Galbūt po kurio laiko jis supras, kokią stiprią meilę jis prarado, įvertins tokio požiūrio nuoširdumą ir žengs žingsnį susitaikymo link.   Net jei išėjimas atrodo nesąžiningas išoriškai, vyras dažniausiai nesijaučia kaltas dėl savęs. Jis paprasčiausiai bėga nuo neišsprendžiamų problemų. Bet jei naujoje sąjungoje užklumpa nusivylimas, jis bando grįžti pas tą, kuri jį myli ir laukia.

 

psichologė Angelė Kazlauskienė

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą