Šykštus, kiekvieną centą skaičiuojantis vyras gyvenime tikrai nebus dosnus ir lovoje: iš jo nereikia tikėtis švelnumo ir preliudijos. Archyvo nuotrauka

Tai labiau ore tvyrantis klausimas. Geriau pabandykite atsakyti į klausimą: „Kokie santykių su vyru aspektai man yra svarbiausia, be ko aš galiu apsieiti? Ir jei matysite, kad seksas yra prioritetas, tada, žinoma, bus sunku rasti kompromisą, nes stiprės susierzinimas, augs nepasitenkinimas, kuris persikels į kitas gyvenimo sritis ir labai greitai iš gero žmogaus virs į nepakenčiamą nuobodybę. Deja, dirginimas nėra labai kontroliuojama reakcija ir labai dažnai nukrypsta  ant tų dalykų ir įvykių, kurie neturi nieko bendra su tikruoju objektu.

Todėl čia tikriausiai kyla klausimas dėl pasirinkimo, tačiau frazė „Negalime susitarti“  – tai jau  įspėjantis signalas. Bet čia didelis klausimas, kodėl neįmanoma susitarti, kas bijo apie tai kalbėti? Kodėl? Manau, kad bet koks atviras pokalbis  visada padeda atrasti išeitį iš susiklosčiusios situacijos ar sąlyčio taškų. Svarbiausia, kad kalbėtų abi pusės.

Priešingu atveju, o kur tada pati gija, siejanti šiuos žmones, kuo jie yra susiję, jei partneris nereaguoja apie tokią svarbią partneriui santykių dalį ir nieko nekeičia. Šiuo atveju verta galvoti apie visas gyvenimo sritis. Tai yra, ar problema tik vienoje srityje? Jei tik vienoje, tada būtų gerai suprasti priežastį, kodėl niekas nesikeičia. Žmogus nenori eiti pas gydytoją, nenori naudoti kokių nors papildomų metodų ir būdų?

Vyras gali spindėti pasitikėjimu savimi, kad dėl labai gerų jo savybių partnerė niekada nežiūrės į nieką kitą. O moteris, žinoma, gali turėti labai stiprų seksualinių santykių troškimą, netgi padidinti seksualumą, bet jei partneris netenkina jos prašymų, tada tai baigsis dideliu nepasitenkinimu  ne tik seksu, bet apskritai gyvenimu.

Apskritai yra apie ką pagalvoti. Ir į klausimą „Ką dabar teks taip gyventi visą gyvenimą?“ tikriausiai galite atsakyti „ne“. Anksčiau ar vėliau tuo pagrindu prasidės konfliktai ir jei partneris, kuris nenori nieko keisti, nesupras šių konfliktų priežasties, jei nebus įsiklausoma į partnerio interesus, tada jūs negalėsite gyventi kartu visą gyvenimą.

Kitas variantas – moteris susitaiko su savo susierzinimu, nepasitenkinimu ir užmerkia akis į visus nesklandumus. Jai pamažu vystosi neurozė, tačiau ji sublimuos savo seksualinę energiją į kai kurias kitas gyvenimo sritis. Ir visai įmanoma, kad ji sulauks nemažos sėkmės.

Žinia, geras seksas suteikia prašmatnų malonumo hormonų užtaisą. Bet ką daryti, jei sekso nėra ir nenorite? Ar tai gali būti bėdos simptomas? Išsiaiškinkime.

  1. Prisiminkite, kiek laiko dingo noras. Ar jis dingo staiga, ar palaipsniui išnyko? Jei staiga, po kokios situacijos?
  2. Kiek jūsų gyvenime streso, fizinio/emocinio perkrovimo? Atminkite – seksas nėra pagrindinis poreikis. Išgyvenimui svarbiau miegas, maistas, vanduo, saugumas. Todėl pirmiausiai gerai išsimiegokite ir atsipalaiduokite, o tik po to galvokite apie seksą, jei norite, kad jis būtų ne tik aistringas, bet ir audringas.
  3. Pasitikrinkite pas ginekologą/urologą ir endokrinologą! Ypač jei numetate/ priaugate svorio, esate visą laiką pavargę (netgi kai ilsitės), jūsų nuotaika pablogėja arba smarkiai pasikeičia, skauda / traukia apatinę pilvo dalį ar apatinę nugaros dalį. Dažnai seksualinio potraukio trūkumas yra sveikatos problemų ženklas.
  4. Atidžiai apsidairykite aplinkui – ar pastebite malonius žmones, paveikslėlius, reklamas, anekdotus, nuo kurių žiba akys?
  5. Aptarkite ką nors erotiško su savo partneriu? Net dviprasmiški juokeliai, užuominos ir atviri pareiškimai padidina abiejų seksualumo lygį.
  6. Tas pats pasakytina ir apie prisilietimus – jų turėtų pakakti. Apkabinimai, bučiniai, glostymai ir net provokuojantys gnybtelėjimai stiprina seksualinį geismą!
  7. Svarbus dalykas! Ar yra kūno reakcija į jaudulį „galvoje“? Jei kvėpavimas paspartėjo, šilčiau, kažkur konkrečiai ar visame kūne atsirado malonus nuovargis – tada puiku. O jei kūnas nereaguoja arba atsiranda įtampa ir kiti nemalonūs pojūčiai – reikia imtis priemonių. Dažnai traumuojantys ir neigiami seksualiniai išgyvenimai pasireiškia tokiu būdu.
  8. Patikrinkite – ar partneris verčia jus trokšti? Ar iš principo jaudulys atsiranda?

Jei taip, vadinasi, poros santykiuose iškyla sunkumų ir pirmiausia reikia su jais susitvarkyti, o paskui su seksu. Galite tai išbandyti patys arba pasikonsultuoti su seksologu.

Tikiuosi, kad perskaitę klausimus geriau pajusite savo seksualumą, naujai pažvelgsite į partnerį ir supantį pasaulį.

Jei sekso tema sukelia priešiškumą, pasibjaurėjimą, pasipiktinimą, gėdą ir kitas neigiamas emocijas, pagalvokite, kokie įvykiai, mintys ar taisyklės jus stabdo.

Daugelis mano, kad sekso trūkumas yra norma, sieja tai su amžiumi, užimtumu ir nuovargiu! Intymumas nusipelno tokio pat dėmesio ir veiksmų, kaip ir bet kuri kita gyvenimo sritis!

 

seksologas Liudvikas Petravičius

 

Nuo redakcijos:  jei turite klausimų intymiomis gyvenimo temomis, rašykite el. pašto adresu: 60min.konsultacija@gmail.com.

 

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą