Dešimtojo dešimtmečio viduryje Stanfordo universiteto absolventė Sandra Boss, sėkminga konsultacinės įmonės vadovė, susipažino su Clarku Rockefelleriu, vienos garsiausių Amerikos naftos šeimų nariu. Jis vilkėjo dizainerių kurtus drabužius, kolekcionavo brangų meną ir turėjo didžiulį butą Niujorke. Boss ir Rockfelleris susituokė ir kartu pragyveno 11 metų. Suprantama, porai nieko nestigo. 2001 metais jiems gimė dukra Rey Rockefeller. Tačiau netrukus jų santuoka subyrėjo…, rašo „Daily Mail“.
Aptiko daug įtartinų dalykų
Nepaisant Clarko „ryšių“ su viena turtingiausių šeimų pasaulyje, po kelerių santuokos metų jis pasakė žmonai, kad turi didelių finansinių problemų. Paaiškėjo, kad Rockfelleris niekada neturėjo pastovaus darbo, vaikščiojo Volstryte iš vienos firmos į kitą. Paskutiniais santuokos metais Clarkas vadino save „laisvai samdomu bankininku“. Tada Rockfelleris iš žmonos santaupų nupirko didelę meno kolekciją, senovinį automobilį ir dizainerių kurtus kostiumus.
Tada moteris ir pradėjo įtarinėti, kad ji savo vyro visai nepažįsta. 2007 metais Sandra padavė skyrybų prašymą ir gavo visišką jų bendros dukters globą. 2008 metais Rockfelleris atvyko į vieną iš susitikimų su vaiku, o Sandra jų laukė netoliese esančiame viešbučio kambaryje. Tačiau nurodytu laiku jie negrįžo…
Kai policininkai bandė susekti Clarką Rockefellerį, jie aptiko daug įtartinų dalykų. Savo vardu jis neturėjo nei socialinio draudimo kortelės, nei vairuotojo pažymėjimo, nei net kredito kortelės. Kai jo nuotrauka buvo parodyta per televizijos žinių programą, skambinantieji įvardijo keturis skirtingus žmones, kuriuos atpažino kaip Clarką Rockefellerį. Tyrėjai buvo sutrikę.
Policija paėmė pirštų atspaudus iš stiklinės, kurią Clarkas paliko savo bute dingimo išvakarėse, ir rado atitikmenį su tam tikru Christianu Gerhartstreiteriu – vokiečių imigrantu, atvykusiu į JAV beveik prieš 30 metų…
Christianas Hansas Gerhartschreiteris gimė 1961 metais Bavarijos mieste Bergene. Būdamas 17 metų jis paliko šalį ir persikėlė į JAV, pranešdamas imigracijos tarnybai, kad amerikiečių pora pakvietė jį keliems mėnesiams apsistoti jų namuose. Tai buvo tik iš dalies tiesa.
Tiesą sakant, Gerhartschreiteris traukinyje Vokietijoje sutiko amerikiečių Savio šeimą, kuri pasiūlė (parašius adresą) užsukti pas juos, jei kada nors atsidurtų Konektikute. Jie nė neįtarė, kad vyras taip greitai atvyks pas juos. Vos peržengęs šeimininkų namų slenkstį, Christianas kažkaip įtikino juos leisti jam pasilikti keliems mėnesiams kaip „užsienio mainų studentui“. Gerhartschreiteris sakė, kad jis yra Europos aristokratų sūnus. Savio šeima ėmė nerimauti, kai svečias paprašė už jį atlikti pagrindinius savęs priežiūros darbus, pavyzdžiui, ruošti pusryčius ar pačiam išsiskalbti.
„Jis aiškiai pasakė, kad kasdienių namų ūkio pareigų vykdymas jam priklauso, – sakė vyriausias poros sūnus Edwardas Savio. – Ir mes jį tiesiog išvarėme“.
Užuot grįžęs į Vokietiją, Gerhartschreiteris nusprendė vykti į Kaliforniją ir tapti aktoriumi.
1980 metais Gerhartschreiteris sutrumpino savo vardą ir pavardę – tapo Chrisu Gerhartu ir baigė studijas Viskonsino universitete Milvokyje. Ten jis vedė moterį, vardu Amy Jerseyld, ir gavo žaliąją kortelę 1981 metais vasario 20 dieną. Praėjus kelioms savaitėms po vestuvių, jis pabėgo nuo žmonos.
Kai Christianas atvyko į Kaliforniją, jis jau buvo pagal dokumentus Christopheris Chichesteras, kartais pridėjus vidurinį vardą „Mountbatten“, kad jis skambėtų aristokratiškiau. Gerhartschreiteris išspausdino asmenines vizitines korteles su netikru savo šeimos herbu ir pasivadino baronu.
Po kiek laiko vyras susilaukė palankumo Los Andželo bohemiškoje scenoje ir sutiko pagyvenusią moterį, vardu Didi Sohus, kuri leido jam apsigyventi pas ją. Gerhartschreiteris pradėjo lankyti pamokas Pietų Kalifornijos universiteto kino mokykloje.
Pavardes keitė kaip kojines
Viskas tapo daug sudėtingiau, kai į namą persikėlė Didi sūnus Johnas Sohusas ir jo žmona Linda. Netrukus Johnas pradėjo klausinėti mamos apie jos svečią ir kodėl jis naudojo jos pinigus brangių drabužių pirkimui. Po kelių mėnesių Sohus sutuoktiniai staiga dingo. Netrukus dingo ir „Christopheris Chichesteris“. Jis atsidūrė Konektikute, kur bandė parduoti Johno Sohuso automobilį be registracijos – Christopherio Crowo vardu.
Konektikute Crowas dirbo finansų maklerio įmonės vadovo poste, tačiau buvo atleistas po to, kai bendrovė sužinojo, kad jo suteiktas socialinio draudimo numeris priklauso kažkam kitam.
1994 metais buvo rastas dingusio Johno Sohuso kūnas, todėl policija pradėjo ieškoti „Christopherio Crowo“. Tačiau tuo metu Christianas Gerhartschreiteris jau dvejus metus gyveno pasivadinęs „Clarku Rockefelleriu“.
Taigi, Christianas Gerhartschreiteris pareiškė, kad jis yra Clarkas Rockefelleris iš žinomos Rockfellerių šeimos šakos. Naudodamasis šia asmenybe, Gerhartschreiteris suprato, kad gali padaryti įspūdį turtingoms bendruomenėms, į kurias jis bandė patekti. O 1993 metais jis susipažino su Sandra Boss.
2006 metais moteris pasamdė privatų detektyvą, kad jis išsiaiškintų Rockfellerio kilmę. Ir kai ji sužinojo, kad vyras daugelį metų melavo apie savo kilmę, žmona pateikė skyrybų prašymą. Moteris nedrįso pranešti policijai, nes baiminosi, kad tai gali pakenkti jų dukrai.
„Viskas šio žmogaus gyvenime buvo melas“, – sakė žurnalistas Markas Sealas, parašęs knygą apie Gerhartschtreiterį. – Vienintelis tikras dalykas jo gyvenime buvo meilė dukrai. Taigi, jis pradėjo kurti planus, kaip ją susigrąžinti“.
Šį kartą aferistas tapo jūrų kapitonu Chipu Smithu. Jis nuvyko į nuomojamą butą Baltimorės mieste. FTB pavyko jį susekti. Policija vyrą išviliojo iš buto, sakydama, kad prieplaukoje skęsta jo katamaranas. Kai tik Gerhartschreiteris paliko savo butą, policija jį sulaikė.
Iš pradžių Christianas Gerhartschreiteris, dar labiau žinomas kaip Clarkas Rockefelleris, buvo nuteistas kalėti 7 metus. Tačiau netrukus po teismo policija jam iškėlė naują bylą dėl Johno Sohuso nužudymo 1985 metais.
2013 metais Christianas buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos.
Ši istorija įrodė, kad net žmogus, turintis neįtikėtiną apgaulės talentą, kaip Gerhartschreiteris, negali amžinai išvengti atpildo už savo poelgius.
2010 metais buvo sukurtas amerikiečių vaidybinis filmas „Kas yra Clarkas Rockfelleris“, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko Ericas McCormackas.