Biologiniu požiūriu jūs tikrai būtumėte kitoks žmogus, bet sunku pasakyti, kiek ir kuo skirtumėtės.

Filosofijos požiūriu galėjo jūsų ir nebūti arba  vietoje jūsų būti kažkas kitas. Tai yra kito charakterio ir kitos išvaizdos žmogus.

Yra toks dalykas  kaip genai ir paprastas paveldėjimas. Pusę savo genų gaunate iš savo mamos, pusę – iš tėčio. Taigi pusiau genetiškai jūs tikrai būtumėte tas pats žmogus. Bet eikime toliau. Yra recesyviniai genai, atsirandantys tik tuo atveju, jei abu genai, atsakingi už šį bruožą, yra recesyvūs.

Šis pavyzdys iš mokyklos ugdymo programos, todėl turėtumėte prisiminti. Jei jūsų tėtis yra šviesiaplaukis ir mėlynų akių, tai jis  nieko geresnio negali jums pasiūlyti, kaip bent 50 proc. galimybę taip pat būti šviesiaplaukiu ir turėti mėlynas akis. Tai yra vienas labiausiai supaprastintų modelių.

Eikime toliau. Net jei taip atsitiko ir apskritai visus požymius paveldėjote iš tėvo ir dominuoja recesyviniai genai, greičiausiai bus tam tikras sutapimas su atitinkamu spermatozoidu.

Bet jei, tarkim,  mama yra mėlynių akių, o tėvas yra rudų akių (bet su mėlynų akių genu), tikėtina, kad jų vaikas gims su rudomis akimis, bet gali turėti  ir mėlynas akis. Taip pat gali paveikti ne tik išvaizdą, bet ir charakterį, intelektą ir panašiai.

Visa tai palieka „įspaudą“, nepaisant daugelio jūsų genetinių savybių.  Kitaip tariant, tai dar labiau padidina jūsų panašumą su žmogumi, kuris galėjo būti gimęs jūsų vietoje.

Vienaip ar kitaip, jūs nesate atsitiktinumas. Jūs nesate tas laimingasis iš milijono, kuris, atsitiktinai, išgyveno ir tapo tuo, kuo tapo. Visa Visata (o gal Aukščiausiojo ar Didžiojo atsitiktinumo valia) privertė jus tapti tuo, kuo tapote.

Žinia, chromosoma, lemianti vaiko lytį, atkeliauja vedama spermos. Įsivaizduokite, kaip būtų, jei kitas spermatozoidas  būtų pirmiau pasiekęs finišo liniją? Toli nereikia ieškoti pavyzdžių. Iš tikrųjų jūsų brolis ar sesuo (jei turite) yra kiti, pirmieji finišavę spermatozoidai.

Iš biologijos pamokų turėtumėte žinoti, kad daug spermatozoidų patenka į kiaušinėlį, tada kiaušialąstė ir pasirenka jį sau. O ne taip, kaip buvo manyta anksčiau, kad tas, kuris ten pateko, ir bus.  Kiaušialąstė pati pasirenka, kad būtų genetinės struktūros įvairovė.

O jei tai dvyniai, kiaušialąstė pasirenka du spermatozoidus iš, pavyzdžiui, penkių.

Kita vertus, jei jums būtų atlikta plastinė operacija, juk po to nenustosite būti savimi, liks jūsų asmenybė. Tai reiškia, kad nesvarbu, kuri spermos ląstelė pirmiausiai pasiekia kiaušinį, gimęs žmogus turi tam tikrą nematerialią esmę, dėl kurios jis tampa tuo žmogumi ir ta asmenybe.

Taip pat norėtume pabrėžti,  kad jei XX amžiuje vystantis medicinai ir ypač neurobiologijai vyravo materialistinės nuomonės apie sąmonės prigimtį, dabar kai kurie filosofai grįžta prie dualistinių pažiūrų, pripažindami nematerialaus sąmonės komponento egzistavimą.

 

Redakcija

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą