Galvojote, kad esate heteroseksualus, bet iki tol niekada net nebandėte pabučiuoti vaikino? O dabar pabandėte ir įsitikinote priešingai – kad priklausote seksualinėms mažumoms?
Jei žmogus iš tikrųjų yra tradicinės seksualinės orientacijos, jam net nekils noras pabučiuoti tos pačios lyties atstovą. Juo labiau, nekils jokie jausmai jam ir mintis, kad jis yra gražus, mielas ir simpatiškas „katinėlis“. Na, o jei tai traukia, verta pagalvoti apie orientaciją: galbūt esate biseksualus arba homoseksualus.
Bandomasis metodas nieko neduos, išskyrus tai, kad įsigysite daug homofobiškų draugų. Juk homoseksualus žmogus nuo pat gimimo turi polinkį į tos pačios lyties santykius. Atitinkamai homoseksualios merginos jaučia antologinį jausmą. Tai yra – jos nejaučia jokio potraukio vaikinu atžvilgiu. Beje, bučinys su tos pačios lyties atstovu neįskiepija homoseksualaus potraukio. Arba jis yra, arba jo nėra ir kito kelio negali būti.
O gal manote, kad norint pasirinkti teisingą seksualinio potraukio kryptį, reikia išbandyti visas sąraše esančias parafilijas? Jūs galvojate, kad esate homoseksualus, bet juk niekada nebandėte turėti santykių su ožiuku ar šuniuku. Taip pat ir su naminių gyvūnėlių lavonėliais. Taigi, gal jūs esate ne homoseksualus, o nekrozoopedofilas?
Tiesa, reikia pripažinti, kad ne visi žmonės yra įsitikinę esantys šimtaprocentiniai heteroseksualūs. Bet jums tikrai nereikia bučiuoti gražaus vaikino, norint patvirtinti ar paneigti savo seksualinę orientaciją.
Abejotinas apskritai jūsų poelgis, nes neaprašėte to įvykio aplinkybių. Pavyzdžiui, gal taip pasielgėte apsvaigus nuo alkoholio ar net padauginus jo. Todėl sunku diskutuoti.
Seksualinė orientacija yra žmogaus lytinio potraukio kryptis, jo vidinė nuosavybė. Todėl eksperimentinis patikrinimas nėra būtinas, kad žmonės suprastų savo orientaciją.
Apskritai negalima vertinti žmogaus pagal orientaciją, todėl tolerancija kitų žmonių atžvilgiu visada suteikia teigiamas emocijas.
seksologas Liudvikas Petravičius