Pagal statistiką, žmonės, kurie nuolat naudoja ne visavertę prezervatyvų apsaugą, o antiseptikus, 7 kartus dažniau suserga keliomis lytiškai plintančiomis ligomis vienu metu. Archyvo nuotrauka

Žinia, kažkuriuo metu atsakomybės už savo sveikatą jausmas nublanksta ir… nutinka romantiškas nuotykis, kuris baigiasi vienos nakties seksu. Tik tada su baime ir įtampa pradedame galvoti: „O kas, jei atsitiktinis sekso partneris serga?!“.

 

Sifilis, kandidozė, chlamidija –  tai dažniausios atsitiktinio sekso  pasekmės

Tyrimų duomenimis,  staigus lytiniu keliu plintančių ligų šuolis įvyksta būtent atsitiktinių lytinių santykių metu. Dabar supraskite, kad, remiantis statistika, kas antras neapsaugotas lytinis aktas tampa užsikrėtimo venerine arba urogenitaline infekcija priežastimi.

Nemaloniausia, kad lytinių organų infekcijos gali nepasireikšti 2-4 savaites, o gal net ilgiau. Ir visą tą laiką užsikrėtęs žmogus nė nenutuokia, kad serga. Jis ir toliau gyvena lytinį gyvenimą, galbūt užkrėsdamas kitus žmones.

Bet ką daryti, jei atsitiktinis ryšys jau įvyko? Ar yra prevencija, galinti apsaugoti arba užblokuoti infekciją, kol ji bus visiškai išgydyta?

Prevencijos variantų yra, tačiau reikia nepamiršti, kad, nepaisant atliekamų profilaktinių procedūrų, būtina apsilankyti pas gydytoją!

Sifilis, kandidozė, chlamidija –  tai dažniausios atsitiktinio sekso  pasekmės. Jei įvyko neapsaugotas lytinis aktas, iškart po jo reikia atlikti šias procedūras: ištuštinti šlapimo pūslę, nusiplauti išorinius lytinius organus po šiltu vandeniu ir muilu, kruopščiai išsiplauti makštį (merginai), šlaplę (vaikinui) ir išangę chlorheksidinu arba miramistinu. Taip pat išsiskalauti burną ir gerklę antiseptiku. Jei po ranka nėra chloro turinčių preparatų, išorinius lytinius organus reikia skalauti silpnu kalio permanganato tirpalu.

 

Virusai giliai įsišaknija organizme

Patartina  kreiptis į gydytoją per 24 valandas po lytinių santykių.  Taip pat pabandykite įtikinti savo partnerį/ę kreiptis į gydytoją, nes jis taip pat gali nenorėti rizikuoti savo sveikata.

O jei paaiškės, kad jūsų atsitiktinis partneris/ė tikrai serga, būkite pasirengę visapusiškam gydymui. Išsiplovimas čia nepadės. Joks chloro turintis antiseptikas negali išlaisvinti organizmo nuo rimtų lytinių organų infekcijų.

Be to, pagal statistiką, žmonės, kurie nuolat naudoja ne visavertę prezervatyvų apsaugą, o antiseptikus, 7 kartus dažniau suserga keliomis lytiškai plintančiomis ligomis vienu metu.

Taip nutinka todėl, kad dažnas chloro turinčių vaistų vartojimas užgesina ligų simptomus, žmogus net nežino, kad serga.

Deja, ŽIV, pūslelinės, ŽPV (žmogaus papilomos viruso) infekcijos profilaktikos nėra. Joks plovimas chloro turinčiais vaistais nepanaikins virusų. Tačiau antiseptikai gali „paskandinti“ šių sunkių ligų simptomus. Kadangi šie virusai būna giliai įsišakniję organizme, todėl juos visiškai išgydyti labai sunku.

Nors padedant šiuolaikinei medicinai, galima išgydyti beveik visas infekcines ligas. Vienintelės išimtys yra keli virusai. Bet tai nereiškia, kad po atsitiktinių santykių galite atsipalaiduoti ir nesilankyti pas gydytoją. Prevencines procedūras po atsitiktinių santykių turėtų skirti tik gydytojas!

 

„YouTube“ vaizdo įrašas

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą