Socialinių tinklų nuotrauka

Koronavirusas nėra lytiniu keliu plintanti liga, tačiau svarbu suprasti SARS-CoV-2 perdavimo mechanizmą, kad galėtumėte ramiai ir saugiai mėgautis seksu.

SARS-CoV-2 yra naujo tipo koronavirusas, kuriuo užsikrečia žmonės ir sukelia COVID-19 ligą.  Jai būdingi šie bendri simptomai – didelis karščiavimas, kosulys ir dusulys. Kai kuriems būdingi virškinimo trakto sutrikimai – viduriavimas, pilvo skausmas, taip pat laikinas kvapo praradimas.

Virusas perduodamas oru, taip pat per kontaktą, užsikrėtusiam žmogui kosint ar čiaudint. Viruso užkrečiamumas priklauso nuo jo koncentracijos kvėpavimo takuose. Manoma, kad virusas  neišplinta toliau  kaip 1-2 metrai. Tačiau mikrodalelės, turinčios koronavirusą, gali nusėsti ant paviršiaus. O tai reiškia, kad jūs galite užsikrėsti, palietus tokį paviršių, o po to paliesite akis, nosį ar burną.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) nepriskiria koronaviruso prie lytiškai plintančių ligų,

nes ši liga neperduodama iš partnerio į partnerį intymaus suartėjimo metu. Iki šiol naujojo koronaviruso nebuvo rasta nei spermoje, nei makšties išskyrose.

Taip pat neperduodamas COVID-19  ir per masturbaciją, ypač jei plaunate rankas (ir visus sekso žaislus) muilu ir po tekančiu vandeniu mažiausiai 20 sekundžių prieš ir po. Jei gyvenate su

partneriu, galite užsiimti seksu kaip įprasta, laikantis higienos taisyklių.

Nors daugeliui tai bus nelengva, rekomenduojama vengti artimo kontakto. Taip pat ir seksualinius  santykius su žmonėmis, su kuriais negyvenate kartu. Sekstingas, vaizdo skambučiai ar

interneto forumai taip pat yra geros virtualaus sekso alternatyvos.

Rekomenduojama ne  tik neturėti lytinių santykių, bet taip pat susilaikyti ir nuo bučinių, jei įtariate, kad galite būti užsikrėtę koronavirusu. Svarbu įsidėmėti straipsnio pradžioje išvardintus šios ligos simptomus, bet dar kartą primename: karščiavimas, kosulys, gerklės skausmas ar varginantis kvėpavimas. Jei vienas iš jūsų turi šių požymių, galinčių sukelti ligos komplikacijų, labiausiai  tinkamas sprendimas būtų neturėti lytinių santykių ar rinktis kitus seksualinės praktikos su mažesne perdavimo rizika, būdus

Sekso metu nepamirškite: koronavirusu galima užsikrėsti bučiuojantis. Taip pat galima užsikrėsti koronavirusu „rimming“ – oralinio-analinio sekso metu, kuris perduodamas per burną ar per išangę (per išmatas).

Naudojant prezervatyvus, specialias servetėles („dental dam“) padeda išvengti  sąlyčio su seilėmis ir išmatomis, ypač oralinio, analinio arba oralinis-analinio sekso metu.

Suprantama, reikia laikytis įprastos  higienos prieš ir po sekso. Taigi, būtina reguliariai

plaukite rankas muilu ir vandeniu mažiausiai 20 sekundžių, taip pat nuplaukite sekso žaislus šiltu vandeniu.

Prezervatyvai yra patikima priemonė apsisaugoti  ne tik nuo dauguma lytiniu keliu plintančių ligų.

Moterims taip pat svarbu apsirūpinti veiksminga kontracepcija  per karantiną.

 

seksologas Liudvikas Petravičius

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą