Kaip manote, o ką skaito  kitų pasaulio šalių žmonės? Pavyzdžiui, moksleiviai? Paminėsime kelias jų.

Prancūzijoje, kaip ir didžiojoje daugumoje kitų šalių, nėra atskiro dalyko „literatūra“ – mokiniai skaito  knygas per savo gimtosios kalbos pamokas.  Nėra ir tokios mokyklos programos. Yra tik rekomenduojamas literatūros sąrašas,  iš kurio vaikai išsirenka skaitytinas knygas savo nuožiūra. Bet reikalaujama perskaityti klasikinę prancūzų literatūrą. Pavyzdžiui, Antoine de Saint-Exupery „Madame Bovary“, Gustave Flauberto „Mažasis princas“.

JAV, kaip ir Prancūzijoje, nėra atskiros literatūros programos, tačiau kai kurie knygos pavadinimai  ir jų autoriai yra žinomi kiekvienam amerikiečių moksleiviui. Pavyzdžiui, Marko Twaino „Tomo Sojerio nuotykiai“

Jungtinėje Karalystėje mokyklinės literatūros programa yra paprasta: ji remiasi anglų klasikos kūriniais. Kadangi anglų klasika jau seniai ir tvirtai tapo pasaulinės klasikos dalimi, britų moksleiviams rekomenduojamas sąrašas atrodys labai pažįstamas kiekvienam skaitančiam žmogui. Pavyzdžiui, Charleso Dickenso „Didieji lūkesčiai“, Mary Shelley „Frankenšteinas“, Charlotte Bronte „Jane Eyre“, J. K. Rowling „Haris Poteris ir burtininkų akmuo“ ir taip toliau.

Skirtingai nei daugelio kitų šalių bendraamžiai, olandų moksleiviai per daug nesiveržia skaityti knygų. Daugiau nei pusę rekomenduojamo skaitymo sąrašo sudaro šiuolaikinių Europos ir Olandijos autorių knygos. Pavyzdžiui, Stephenie Meyer „Saulėlydis“.

Vokietijoje moksleivių literatūrinio švietimo klausimai sprendžiami atskirai kiekvienoje federalinėje žemėje. Tačiau, žinoma, rekomenduojamos literatūros sąrašuose yra bendrų taškų. Tai  pirmiausia yra vokiečių autorių ir pasaulinės literatūros klasikų darbai. Pavyzdžiui, šios knygos: Johanno Wolfgango Goethe‘io „Faustas“, Ericho Maria Remarque‘o „Vakarų fronte nieko naujo“

Ernesto Hemingway‘o „Senis ir jūra“, Franzo Kafkos „Metamorfozė“.

O ką mėgsta skaityti Zodiako ženklų atstovai, ne tik moksleiviai, bet ir suaugusieji, sužinosite perskaitę šį horoskopą.

 

AVINAS (kovo 21 – balandžio 20)

Avinams tampa baisiai nuobodu, jei jie skaito ką nors epiško, ypač jei autorius nepagailėjo savo talento ir skyrė daug laiko ilgiems gamtos aprašymams. Šio ženklo atstovams labiau patinka trumpesnės formos kūriniai. Pavyzdžiui, įvairūs autentiški pasakojimai, šiek tiek mažiau – proza. Avinas yra vienas iš tų, kurie noriai skaito žmonių atviravimus moterų ir kituose žurnaluose. Šio ženklo atstovai yra įsitikinę, kad skaitymas  pirmiausiai jiems turėtų suteikti emocinį malonumą.

 

JAUTIS (balandžio 21 – gegužės 21)

Jaučiams rašomi romanai meilės tema: tai vieni dėkingiausių skaitytojų. Skaitydami įdomias knygas , jie gali pamiršti viską pasaulyje tikrąja to žodžio prasme. Jautis linkęs susitapatinti su knygų herojais ir skaitydamas sugeba net nubraukti ašarą.  Tuo tarpu šio ženklo skaitytojos  ypač jaudinasi, kai po daugybės peripetijų pagrindinė herojė randa laimę gražaus vyro glėbyje.

 

DVYNIAI (gegužės 22 – birželio 21)

Sunku aiškiai apibrėžti, ką mėgsta skaityti didžiąją dalį  savo laisvalaikio šio Zodiako ženklo atstovai. Jų pasirinkimas labai priklauso nuo esamos nuotaikos. Vieną kartą juos traukia literatūros klasika, o kitą kartą jie su malonumu skaito komiksus. Dvyniai yra aistringi  ir laikraščių gerbėjai –  jie juos  gali skaityti kiekvieną dieną. Šio ženklo atstovai ypač atidžiai perskaito antraštes ir dažnai labai domisi viskuo, kas susiję su medicina ir mokslu.

 

VĖŽYS (birželio 22 – liepos 22)

Tai nepaprastai romantiški žmonės, todėl nenuostabu, kad jie mėgsta skaityti romanus. O kai kurie ir prozą ir poeziją. Vėžys tiesiog „sugeria“ detektyvą po detektyvo, noriai įsijausdamas į herojų pojūčius. Jiems skaitymas yra atostogos, reikalaujančios atitinkamos atmosferos. Vėžys atsisėda į patogų krėslą ar ant minkštasuolio, suriečia kojas arba priešingai – susikelia jas ant stalo, įsijungia muziką ir tik tada jis  yra pasirengęs pasinerti į mėgstamos knygos pasaulį.

 

LIŪTAS (liepos 23 – rugpjūčio 23)

Liūtas tvirtai stovi ant žemės ir mano, kad literatūra visų pirma turėtų atspindėti gyvenimą. Tai realizmas, kurį šio ženklo žmonės vertina labiausiai. Liūtai nemėgsta mokslinės literatūros, ypač mokslinės fantastikos, laikydami ją per toli nuo realybės. Jie daug labiau nori skaityti biografijas ir mokslo populiarinimo literatūrą, nes  tai atspindi tikrąjį gyvenimą ir tikrus žmones.

 

MERGELĖ (rugpjūčio 24 – rugsėjo 23)

Šiam Zodiako ženklui būdingas pragmatizmas atsispindi  ir renkantis knygas. Šio Zodiako ženklo atstovai nori paįvairinti savo gyvenimą, todėl su ypatingu malonumu studijuoja vadovėlius ir  įvairias su patarimais susijusius knygas. Mergelės laiko jas vertingiausiomis ir geriausiomis knygomis pasaulyje. Padedant tokioms knygoms, Mergelės mokosi naudotis kompiuteriu, skaniai gaminti maistą, siūti, taisyti ir kitus ne mažiau naudingus dalykus.

 

SVARSTYKLĖS (rugsėjo 24 – spalio 23)

Šio Zodiako ženklo žmones domina viskas, kas stebuklinga ir paslaptinga, todėl jiems ypač malonu skaityti knygas, pavyzdžiui, apie alternatyviąją mediciną ir būrimo meno subtilybes. Labai noriai jie skaito  ir veiksmo romanus, neatsisako ir mokslinės fantastikos kūrinių. Svarstyklės tiesiog  „ryte praryja“ knygas apie nepaaiškinamus reiškinius, taip pat apie neįprastas planetos vietas.

 

SKORPIONAS (spalio 24 – lapkričio 22)

Šiems žmonėms patinka, kai aplink juos kas nors nutinka. Jie  greitai renkasi knygas, bet nepaliekančias vietos nuoboduliui. Užgniaužę kvapą Skorpionai skaito detektyvus, trilerius, bet kokius kūrinius, kurių siužetuose gausu intrigos  ir paslapčių. Tačiau kartais jie nori perskaityti ir ką nors ramesnio. Tada merginos  imasi žurnalų, skirtų moterims, norėdamos pasijusti šimtu procentų dailiosiomis lyties atstovėmis. O vaikinai  ir vyrai tyrinėja iliustracijas, ypatingą dėmesį skirdami  gražuolių fotografijoms.

 

ŠAULYS (lapkričio 23 – gruodžio 22)

Šio ženklo atstovus neretai sužavi draugų ir pažįstamų tam tikri darbai.  Tai yra jų parašyti straipsniai, knygos.  Tiesą sakant, Šauliams nėra didelio skirtumo, ar tai būtų karo romanas, ar meilės istorija. Svarbiausia, kad  nepritrūktų  užsidegimo ir turėtų pakankamai entuziazmo, kad perskaitytų iki paskutinio knygos puslapio. Mat prie šio Zodiako ženklo asmens lovos gali gulėti visa pradėtų skaityti knygų ir žurnalų šūsnis. Pažvelgęs į ją,  Šaulys žada sau (jau daugybę kartų!) , kad kitą savaitgalį jis tikrai juos visus perskaitys iki galo.

 

OŽIARAGIS (gruodžio 23 – sausio 20)

Šio ženklo atstovai yra dideli kasdienės spaudos gerbėjai. Nedaugelis žmonių yra pasirengę taip kruopščiai studijuoti laikraščių skiltis, nuo pirmojo viršelio iki paskutiniojo, nepraleisdami pranešimų ir sporto naujienų, kuriomis gyvenime jie nelabai ir domisi. Kai kuriuos šio Zodiako ženklo žmones toks žinių troškulys net pačius stebina. Kita vertus, Ožiaragiai mano, kad gyvybiškai svarbu aiškiai orientuotis, kas vyksta juos supančiame pasaulyje. Jie vertina situaciją šalyje, visoje planetoje taip  nuoširdžiai ir artimai, tarsi įvykiai klostytųsi jų pačių kieme.

 

VANDENIS (sausio 21 – vasario 19)

Literatūroje Vandeniai linkę ieškoti to, ko jiems trūksta gyvenime. Iš pirmo žvilgsnio jie sukuria ramių žmonių įspūdį, tačiau mėgsta knygas apie įvairius pojūčius, neeilinius įvykius, tiesiog dievina mokslinę literatūrą. Kai kurie  jų su užsidegimu skaito ir mokslinės fantastikos knygas. Vandenio knygų herojai arba myli, arba nekenčia ir giliai išgyvena savo emocijas kartu su jais. Dažnai jie analizuoja, koks veikėjų elgesys yra tam tikroje situacijoje ir apmąsto, ką jie darytų jų vietoje.

 

ŽUVYS (vasario 20 – kovo 20)

Skaitymas yra ugninga aistra šio Zodiako ženklo žmonėms. Todėl jie skaito  daug ir dažnai: vykdami viešuoju transportu, sėdėdami eilėje pas gydytoją ar net sėdėdami prie pietų stalo. Jie neįsivaizduoja savęs,  jei prieš miegą neperskaitytų bent poros puslapių knygos.  Tinkamai nusiteikę šie Zodiako ženklo žmonės mėgsta skaityti klasikinius romanus, mokslinę fantastiką ir net poeziją. O kai būna prastos nuotaikos, dėl ko nors labai nusimena,  Žuvims kaip mat palengvėja, skaitant vaikams skirtas knygas, pasakas.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą