Lale Labuko išgelbėjo „prakeiktus“ vaikus, kuriuos jų tėvai buvo pasiruošę nužudyti. Jie dažniausiai buvo numetami nuo uolos. "Twitter" nuotrauka

Lale Labuko išgelbėjo „prakeiktus“ vaikus, kuriuos jų tėvai buvo pasiruošę nužudyti. Jie dažniausiai buvo numetami nuo uolos. Priešintis savo aplinkai, prieš šimtmečius visuomenėje nusistovėjusioms tradicijoms – mažai kas tai sugeba. Dėl to Lale Labuko iš Etiopijos gali būti vadinamas superherojumi ar supermenu, rašo NBC News.

Lale Labuko niekada nesužinos kai kurių dalykų apie save, pavyzdžiui, savo gimimo datos: jo gentis iš Omo slėnio Etiopijoje neturi jokių įrašų. Jis pats tikina gimęs devintojo dešimtmečio pradžioje spalio mėnesį. Bet Labuko tikrai žino vieną dalyką – jis nenurims, kol tėvai nenustos žudyti vaikus, gimusius ne santuokoje, arba iš poros, kuri negavo vyresniųjų leidimo turėti vaikų. Arba tų, kurių viršutiniai dantys pradeda dygti anksčiau nei apatiniai. Tokie vaikai laikomi prakeiktais. Vyras išgelbėjo 37 vaikus nuo vienerių iki 11 metų, kurie gyvena jo name.

„Kai pirmą kartą sužinojau apie paprotį žudyti „prakeiktus“ vaikus, man buvo penkiolika metų. Kaimo seniūnas iš moters atėmė dvejų metų vaiką, ji apsipylė ašaromis. Nesupratau, kas atsitiko. Mano mama tada pasakė: „Lale, kai kurie genties vaikai vadinami mingiais ir jie nužudomi“. Ji paaiškino, kad „ming“ reiškia „prakeiktas“. Su jais elgiamasi itin žiauriai – kartais jie tiesiog paliekami numirti krūmuose be maisto ir vandens. Arba numetami nuo uolos“, – interviu pasakojo vyras.

Anot jo, pirmą kartą ką nors pakeisti bandė dar 2008 metais. Tada jis pasakė vyresniesiems: „Ar manote, kad šie vaikai yra prakeikti ir atneša mums ligas bei alkį? Duokite man šitą vaiką, gal jo prakeiksmas bus perduotas man“. Kai kurie vyresnieji sutiko: „Pabandykime ir pažiūrėkime“.

Daugelis pažįstamų bandė atkalbėti ir sakė: „Tu išgelbėsi vaikus, ir kada nors tavo gentainiai tave nužudys“. Bet Labuko jų nepaklausė. Tiesa, jei jo Karo gentis visiškai sustabdė šią praktiką, tai kaimyninėje Hammero gentyje viskas liko taip pat. Sunku pakeisti tradicijas.

„Vaikams, gyvenantiems su manimi, kuriuos išgelbėjau, kol jie buvo maži, sakiau: „Jūs čia tam, kad išmoktumėt“. Kai jie užaugs, pabandysiu paaiškinti: „Tai ne jūsų tėvų kaltė. Toks paprotys. Bet puiku, kad jūs esate išgelbėti!“, – sakė vaikų gelbėtojas.

 

„Twitter“ nuotraukos

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą