Caroline Best tapo patraukli moteris

Britė Caroline Best  ilgą laiką vogė, vartojo heroiną bei kreko kokainą. Kai jos sveikatos būklė priartėjo prie kritinės ribos, ji staiga panoro tvirtai atsistoti ant kojų ir gyventi.

Aišku, Caroline vogė dėl to, kad už tuos pinigus galėtų nusipirkti dozę narkotikų. Pastaruosius 15 metų moteris beveik neišeidavo iš kalėjimo už įvykdytas vagystes. Kol galų gale pavojinga priklausomybė  privedė ją prie pražūties slenksčio.

Anot gydytojų, narkomanei prasidėjo širdies vožtuvų problemos. Tačiau dėl prastos ir silpnos sveikatos medikai atsisakė moteriai atlikti operaciją ir perspėjo, kad gyventi jai liko ne daugiau kaip metai.

Tuomet Caroline ir susipažino su policijos komisaru Stuartu Toogood‘u, kuris dirba pagal programą „Pažeidėjai – į reabilitacijos centrą“. Programoje sutiko dalyvauti devyni nuteistieji. Tarp jų buvo  ir Caroline.

Praėjo metai, kai moteris atsikratė priklausomybės, tačiau iki šiol gyvena reabilitacijos centre.

Caroline išvaizda ryškiai pasikeitė. Ją vos galima pažinti. Dabar ji – patraukli ir simpatiška moteris. Sveikatos problemos dingo tarsi savaime. Dabar Caroline padeda kitiems buvusiems kaliniams įveikti priklausomybę.

„Stuarto Toogoodo dėka dabar esu visateisė visuomenės narė. Jis padėjo man įveikti priklausomybę ir susitvarkyti su savimi. Niekada nebūčiau apsisprendusi. Aš esu gyvas įrodymas, kad mes (narkomanai) galime būti išgydyti“, – sako Caroline Best.

Tuo tarpu policijos komisaro Stuarto Toogoodo teigimu, programa „Pažeidėjai – į reabilitacijos centrą“ duoda teigiamų rezultatų. Iš devynių jame dalyvavusių žmonių penki jau baigė kursus. Dar keturi yra gydomi ir jaučiasi gerai. Vienas iš išgyvenusiųjų dirbo visą darbo dieną, o du dirbo labdaros organizacijoje. Kiti turėtų netrukus gauti darbą, o  tuo pačiu lankys ir kursus.

„Žymiai sumažėjo vagysčių skaičius Birmingemo parduotuvėse bei jo apylinkėse, nes ši pažeidėjų grupė įvykdė daug nusikaltimų, – sako Stuartas. – Bet mes, be abejo, matome naujo požiūrio pranašumą“.

 

„Facebook“ tekstas ir nuotraukos

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą