Prieš kiek laiko dr. Jimas Clarkas pasidalino socialiniuose tinkluose istorija, kuri paliko jam neišdildomą įspūdį ir kurios jis negali pamiršti iki šiol.  Jimas parašė apie 5 metų mergytę Lizzie, kuriai skubiai reikėjo perpilti kraują.

Gydytojai suprato, kad geriausias donoras – brolis dvynys, kuris kiek anksčiau sirgo ta liga ir sėkmingai pasveiko. Berniuko kraujas tiko pagal visus parodymus. Taip pat ir pagal antitelų  (arba imunoglobulino) kiekį, reikalingą ligai nugalėti.

Dr. Jimas Clarkas paklausė berniuko, ar jis sutiktų pasidalinti krauju su savo sesyte. Iš pradžių berniukas suabejojo. Bet gydytojui paaiškinus, kad tai vienintelė galimybė išgelbėti jo sesytę, broliukas sutiko.

Tuo metu nei gydytojas, nei tėvai nežinojo, kad vaikas ne visai teisingai suprato, ko iš jo norima.

Gydytojai atliko kraujo perpylimą. Kai procedūra buvo baigta, berniukas labai rimtai pažiūrėjo į gydytoją ir uždavė klausimą, kurio jis negali pamiršti iki šiol.

 

Vėliau dr. Jimas Clarkas savo paskyroje socialiniame tinkle parašė:

„Šiandien operavau mažą mergytę. jai buvo reikalinga neigiamos pirmos grupės kraujas. Aš paaiškinau jam, kad tai, galima sakyti, gyvybės ir mirties klausimas.  Minutę jis sėdėjo tyliai, paskui atsistojo ir pabučiavo tėvelius. Aš nekreipiau dėmesio į tai.  Bet kai procedūra buvo baigta, netikėtai berniukas paklausė: „Ir kada aš mirsiu?“ Jis galvojo, kad atiduoda savo gyvybę už seserį! Ačiū Dievui, jie abu tvarkoje“.

Tekstas ir nuotr. Facebook

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą