Cherish buvo miela, draugiška, ramaus būdo mergaitė, mėgo žaisti su vaikais. Gerai mokėsi, o labiausiai mėgo piešti. Socialinių tinklų nuotrauka

2013 metais birželio pabaigoje  Amerikos „Walmart“ parduotuvėje  dingo 8 metų mergaitė, kuri kartu su savo mama ir jaunesnėmis dviem seserimis  buvo nuvykusios apsipirkti.  Iš tikrųjų žodis „ dingo“ ne visai ir tinka bei teisinga.  Ši tragedija nuvilnijo per visas šalies valstijas, bet gana mažai žino pasaulis.  Kadangi ši istorija yra pamokanti, todėl ją  turi sužinoti tėvai, auginantys mažamečius ir nepilnamečius vaikus. Be to, daugelis eina į parduotuves su jaunesniais broliais ir seserimis, sutinka nepažįstamus suaugusius žmonės, kurie užkalbina juos. Tai reiškia, kad bet kuris iš jūsų  vaikų gali atsidurti panašioje situacijoje, kaip ir šioje istorijoje.

 

Ruošėsi vykti pasisvečiuoti pas tėvą 

Kai Cherish sėjo 8 metai, jos tėvai Rayn ir Billy Perrywinkle buvo jau išsiskyrę kelerius metus.  Ir per teismus siekė, kad jų atžalos nuolat gyventų pas kurį nors iš jų, nors augino tris bendrus vaikus.  Cherish turėjo dvi jaunesnes seseris Destiny ir Nevech. Tuo metu mergaitės gyveno  pas motiną.  nedideliame Jacksonvilio miestelyje.

Vėliau kaimynai  pasakojo, kad Cherish buvo miela, draugiška, ramaus būdo mergaitė, mėgo žaisti su vaikais. Gerai mokėsi, o labiausiai mėgo piešti. Žodžiu, buvo tokia pat, kaip ir jos amžiaus kiti vaikai. Net ir tėvams išsiskyrus Cherish jautėsi gerai ir viskuo patenkinta.  Motina daugiausiai užsiėmė vaikais, bet kažkiek ir  padirbėdavo, norėdama prisidurti prie pašalpų. Tačiau pinigų nuolat stigo. Bent jau nedidelėms dovanoms ar  naujiems rūbeliams savo dukterims. Todėl jos labai retai išsiruošdavo visos trise vykti apsipirkti į parduotuvę.

Bet tą penktadienį, birželio 21 dieną, motina buvo kiek pasitaupiusi pinigų, todėl nusprendė važiuoti su vaikais į vieną parduotuvių, kur parduodami pigūs, su itin didelėmis nuolaidomis drabužiai.  Be to, tomis dienomis vyriausioji duktė Cherish  ruošėsi vykti pasisvečiuoti pas savo tėvą  ir jai reikėjo nupirkti vasarinius drabužėlius.

Motina su trimis dukterimis atvykusi į parduotuvę iš karto pasuko į vaikiškų drabužių skyrių, kur ėmė rinkti dukroms sukneles.  Bet atėjus prie kasos  mokėti, paaiškėjo, kad pinigų trūksta. Kad negali visko nusipirkti, ką jau buvo išsirinkusios. Tačiau tuo metu prie jų priėjo vyras, stovėjęs eilėje netoliese jų,  ir pasisiūlė padėti.  Žilagalvis vyras kone susigraudino, kai pamatė motiną,  kuri norėjo   nupirkti visoms durelėms drabužėlius, bet pritrūko pinigų. „Aš sumokėsiu už tuos pirkinius, kuriems neužtenka pinigų, – kreipėsi  jis į moterį.  Ir nesijaudinkite dėl to, man  tikrai nėra sunku padėti. Tiesiog labai norisi pradžiuginti vaikus“.  Rayn ėmė dvejoti, negalėjo nuspręsti,  bet galų gale sutiko. Tada vyras sumokėjo trūkstamus pinigus už pirkinius.  Ir po to visi kartu išėjo iš parduotuvės. Tuo metu nepažįstamasis prisistatė esantis Donaldas Smithas ir parodė savo vairuotojo pažymėjimą.  Po to pasakė, kad jo žmona laukia parduotuvėje „Walmart“ –  visai netoli nuo pigių prekių parduotuvės.

„Walmart“ – didžiulis amerikietiškas prekybos centras, kur galima nusipirkti viską, o iš vien ir papietauti, nes  joje įrengta ne tik jauki kavinė, bet ir užkandinė. Donaldas pasakė trijų vaikų motinai, kad jo žmona turi 150 dolerių vertės dovanų kuponą, kuriuo galima apsipirkti būtent „Walmart‘o“ parduotuvėje. Ir ji laukia jo ten. Todėl vyras pasiūlė  Rayn  su dukterimis važiuoti kartu, kur paimtų iš žmonos kuponą ir perduotų trijų vaikų mamai. Vyras  pridūrė, kad jis ir jo žmona yra pensijoje ir jiems tas kuponas visiškai nereikalingas.  Priešingai – jie su malonumu padės šeimai, kuriai to reikia. Be to, pradžiugins vaikus ir visi bus patenkinti. Rayn vėl ėmė dvejoti, kaip jai pasielgti, nes nesuprato, kaip gali  nepažįstamas ir visiškai svetimas žmogus dovanoti 150 dolerių  vertės kuponą pirkiniams.  Juk ji įpratusi pragyventi su dukterimis iš labai mažų pajamų. Moteris net sutriko ir nežinojo ką jam atsakyti.  Bet vyras neatlyžo: mėgino įtikinti moterį, kad tas kuponas jo šeimai visiškai nereikalingas, ir jis tik džiaugsis galėdamas padėti. Todėl ėmė raginti negaišti laiko ir važiuoti į parduotuvę. Galų gale Rayn sutiko priimti dovaną,  nes jai atrodė, kad pagyvenęs, daugiau nei 60 metų vyras yra sąžiningas ir garbingas žmogus.  Be to, parodė savo vairuotojo pažymėjimą, įsitikino, kad jo vardas ir pavardė nėra išgalvoti. Vadinasi, neturi ką slėpti ir nieko blogo negali nutikti. Sėdo kiekvienas  į savo mašinas  ir susitarė susitikti „Walmart‘o“ automobilių stovėjimo aikštelėje.

 

Niekas  į juos neatkreipė dėmesio, išskyrus du darbuotojus

Išlipusi iš mašinos Rayn paklausė Donaldo: „Kur jūsų žmona?“. Vyras pasakė, kad ji dar neatėjo. O netrukus pridūrė: „Jūs eikite į parduotuvę, išsirinkite ko jums reikia, o aš  palauksiu žmonos ir mes prisijungsime vėliau“.

Laikrodis rodė 21.15 val. Cherish su mama ir seserimis džiaugsmingai renkasi  ir matuojasi sukneles, batelius, sijonėlius, nes 150 dolerių joms atrodė neįtikėtinai daug.  Bet Donaldo žmona taip ir nepasirodė. Ir kaip buvo galima vėliau matyti stebėjimo kamerose,  vyras  visą laiką sukiojosi aplink  daugiavaikę šeimyną.

22 val.  Jau  gana vėlus metas ir laikas buvo grįžti namo.  Cherish su seserimis išsirinko sau visko, ką norėjo. Mergaitės išalko. Tada Donaldas pasiūlė nueiti užkąsti į  tame pačiame pastate esantį „McDonald‘s“.  „Aš nueisiu, užsakysiu valgius ir grįšiu. Arba susitiksime ten ir kartu pavalgysime“, – pasiūlė jis. Iš to galima spręsti, kad pažintis tarp Donaldo ir Rayn gana tvirtai užsimezgė ir tapo labiau pasitikinti. Juk jau daugiau kaip valandą  jie kalbėjosi apie viską ir apie nieką. Be to, moteris atkreipė dėmesį, kad vyras ypač draugiškai bendrauja su jos aštuonmete dukterimi Cherish.  Kai  vyras pasuko „McDonald‘s“ link, Cherish  nutipeno paskui jį, bet motina nesureagavo. Tiesa, ji matė, kad duktė nueina kartu su Donaldu, bet nieko nepasakė dėl  vienos priežasties. McDonald‘s yra „Walmart‘e“, o aplink daug žmonių. Moteris ne tokia naivi, kad leistų eiti savo dukteriai su visai nepažįstamu žmogumi.  Bet ji galvojo, kadangi aplink daug žmonių, tai nieko blogo ir nenutiks.  Tačiau vienas bet… Stebėjimo kameros užfiksavo, kaip Donaldas kartu su Cherish eina ne į „McDonald‘s“, o apskritai  išeina iš „Walmart‘o“.  Neaišku, ką vyras  galėjo pasakyti mergaitei, kad ši paklusniai eitų paskui jį ir gana drąsiai – nė kiek nedvejodama ir nesižvalgydama. Manoma, kad ji galėjo paklusniai sekti paskui Donaldą dėl kelių priežasčių. Juk jis geras dėdė, nupirko jai daug  gražių drabužėlių. Gal dar ką nors pažadėjo nupirkti. Mergaitė buvo labai patenkinta. Be to, Cherish matė, kaip jis maloniai  ir draugiškai kalbėjosi su jos mama.  Todėl tikėtina, kad vyras pasakė  mažylei, jog važiuos į kitą restoraną – dar geresnį ir kur gardesni patiekalai. Ir Cherish juo patikėjo.

Štai ką užfiksavo stebėjimo kameros toliau: Donaldas eina per automobilių stovėjimo aikštelę, o mergaitė seka jam iš paskos. Po to jis įsisodina ją į savo mašiną ir nuvažiuoja.  Cherish daugelio akyse, pati to nesuprasdama, buvo pagrobta, padedant vyro sukurptai legendai.

Svarbiausia, vyras  išlošė daug laiko.

22.30 val. per parduotuvės garsiakalbį buvo paskelbta, kad  parduotuvė jau užsidaro ir paprašė lankytojų eiti prie kasų ir susimokėti už prekes. Tik tada Rayn atsitokėjo, kad kažkas nutiko. Juk praėjo daugiau kaip valanda,  kaip Donaldas ir Cherish nuėjo į „McDonald‘s“, bet jie iki šiol negrįžo.  Moteris pradėjo karštligiškai bėgioti po parduotuvę, dairydamasi tarp lentynų ir tikėdamasi pamatyti dukterį.  Bet niekur jos nerado. Tada Rayn  nuskubėjo į „McDonald‘s“, apsižvalgė, bet ir ten jų nebuvo.  Moteris pradėjo klausinėti pardavėjų, gal matė vyrą žilais plaukais einantį su 8 metų mergaite? Bet niekas jų nepastebėjo, išskyrus du darbuotojus, kurie patvirtino matę, kaip jiedu išėjo, o po to įsėdo į baltos spalvos mašiną. Tuo metu nelaiminga motina jau suprato, kad padėtis yra labai rimta.  Suprato, kad Donaldas apgavo ją, sukūrė legendą, pasinaudojęs tuo, kad ji neturėjo pinigų, ir kažkur nusivedė jos dukrelę. Rayn puolė į paniką ir ašarodama  ėmė skambinti bendruoju pagalbos telefonu 911, mėgindama paaiškinti įvykio aplinkybes.

 

Jam buvo visiškai nusipjauti į tai, kas įvyko

Praėjus vos kelioms minutėms prie parduotuvės sustojo policijos patruliuojantis automobilis.  Policininkai pirmiausiai peržiūrėjo stebėjimo kamerų įrašus ir aiškiai pamatė, kaip atrodo pagrobėjas. Ir tada pareigūnai paklausė Rayn, ar jis pasakė savo vardą ir pavardę.  Moteris patvirtino, kad jis parodė savo vairuotojo pažymėjimą, kur buvo parašyta, kad jis yra Donaldas Smithas. Tai išgirdę tarp policininkų prasidėjo sąmyšis. Mat ši pavardė policijos pareigūnams gerai žinoma jau 40 metų. Donaldas Smithas – psichopatas, iškrypėlis ir pedofilas, kuris išėjo į laisvę vos prieš tris savaites. Iš karto buvo išplatinta mergaitės pagrobimo informacija žiniasklaidoje ir ant didžiulių reklaminių miesto stendų.  Visi  Jacksonvilio  miestelio ir apylinkių 3000 policininkų leidosi į mergaitės ir nusikaltėlio paieškas, kurių ieškojo visur ir visą naktį. Buvo užsukę ir į Donaldo Smitho namus, apklausė jo motiną, bet  ji nežinojo jo buvimo vietos.  Nepavyko aptikti ir jo automobilio.  Bet visi 3 tūkst. policininkų nenuleido rankų, aktyviai ieškojo  pagrobtos mergytės po visą miestelį ir jo apylinkes. Apvažiavo visas gatves, užsuko į viešbučius, motelius, bet nei mergaitės, nei pedofilo taip ir nepavyko aptikti.

Išaušo rytas, kuris tapo  didžiausiu gyvenimo košmaru visai Cherish šeimai. 8.30 val. viena moteris paskambino į policiją  ir pasakė mačiusi ieškomą automobilį netoli bažnyčios.  Kai policininkai atvyko į nurodytą vietą, Donaldas sėdėjo mašinos viduje, bet pamatęs pareigūnus, mėgino pabėgti. Gaudynės vyko ne ilgiau kaip 10 minučių. Ir 9.10 val. Donaldas Smithas buvo priverstas sustoti.  Sulaikytojo automobilį iš karto apsupo būrys policininkų. Tada vyras išlipo ir pakėlė rankas aukštyn. Jis buvo su tais pačiais marškinėliais, kuriuos užfiksavo stebėjimo kameros bei džinsinėmis kelnėmis, ant kurių buvo matyti dėmės.  Jis iš karto buvo nugabentas į policijos skyrių apklausai. Tuo metu  tą  ir greta esančią vietą, kur buvo aptikta mašina, policininkai apieškojo.  Netoli upės, aukštoje žolėje buvo aptiktas Cherish kūnas.

Teismo medicinos ekspertai atliko palaikų skrodimą ir nustatė, kad mergaitė buvo gyva iki ryto: ne vieną kartą  išprievartauta, o paskui pasmaugta. Pedofilas pavertė tą naktį mergaitei pragaru.

Apklausos metu nusikaltėlis atsisakė duoti parodymus.  Kai jau vyko tyrimas Smithas visą laiką neigė kaltę.  O paskui pateikė savo įvykių versiją. Pedofilas tvirtino, kad Cherish pati įsėdo į jo automobilį ir jie nuvažiavo į kitą restoraną.  Bet privažiavus sankryžą, kai užsidegė raudonas šviesaforo signalas, mergaitė pradėjo panikuoti, atidarė dureles ir pabėgo.  O jis nuvažiavo ir neturėjo jokio supratimo, kur ji galėjo nueiti. Vyras taip pat tvirtino visą naktį buvęs namuose. Akivaizdu, kad mėgino išsukti uodegą, nes policininkai apieškojo jo namus nuodugniai ir jo ten nebuvo.

Be to, ant Cherish suknelės ir kūnelio buvo aptiktas Smitho DNR. Ši istorija buvo plačiai publikuojama Amerikos žiniasklaidoje, o prasidėjus teismo procesui, stebėjo visa šalis.

Teismo procesas buvo nepaprastai sunkus ir sudėtingas ne tik nužudytosios Cherish  tėvams, artimiesiems, bet ir ekspertams. Rayn raudojo  nesavu balsu, prokurorui pasakojant, kaip mergytė buvo žiauriai visą naktį kankinama ir prievartaujama. Salėje sėdintieji negalėjo sulaikyti ašarų,  teismo medicinos ekspertams apibūdinant traumas, padarytas ant mergaitės kūnelio. Kol galų gale keletą kartų buvo paprašyta padaryti pertrauką. Pareigūnams buvo nepaprastai sunku kalbėti, todėl sunku net įsivaizduoti, kokias kančias turėjo išgyventi 8 metų mergytė tą naktį.

Teismo metu pedofilas elgėsi gana atsainiai: jokių atsiprašymų ir atjautos. Greičiau priešingai – visą laiką kreivai šypsojosi. Jam buvo visiškai nusispjauti į tai, kas įvyko.

Tada teisiamajam jau buvo daugiau kaip 60 metų, o pastaruosius  40 metų jis praleido kalėjime. Neskaitant, kad trumpam buvo išleidžiamas į laisvę, bet ir vėl netrukus atsidurdavo už grotų. Todėl jam jau buvo tas pats –  būti kalėjime ar ne. Bet teismas tuo nesibaigė.

Teisėjas priėmė apkaltinamąjį nuosprendį, pagal kurį nužudytos mergaitės motina buvo apkaltinta vaikų nepriežiūra ir atimtos motinystės teisės dėl kitų dviejų dukterų. Mergaitės buvo perduotos globėjams.

Rayn Perrywinkle prarado viską –  visus savo vaikus. O Donaldui Smithui buvo skirta mirties bausmė.  Žiauriai  išniekintos ir nužudytos Cherish tėvas paprašė teismo, kas bausmė būtų kuo greičiau įvykdyta.

Vytautė Jogailaitė

“YouTube” stopkadrai

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą