Maria Marta Garcia Belsunce su vyru. "YouTube" stopkadras

Daugelio nuomone, Marios Martos Garcia Belsunce byla yra prieštaringiausia baudžiamoji byla Argentinos istorijoje. Apie tai jau nufilmuota keletas dokumentinių filmų ir atlikta dešimtys nepriklausomų tyrimų. Tačiau nepaisant visų šių pastangų, byla vis dar lieka neišnagrinėta, rašo „Mirror“.

 

Ištekėjo už jo būdama 19 metų

2022 metais prasidėjo naujas procesas, kuriame, visiems netikėtai, kaltinamuoju tapo jos kaimynė. Ar nusikaltimas pagaliau bus išaiškintas?

Maria Marta Garcia Belsunce gimė 1952 metais balandžio 24 d. namų šeimininkės Blancos Luisos Galup ir tuo metu žinomo advokato Horacio Adolfo Garcios Belsunce šeimoje. Netrukus mergaitės tėvai išsiskyrė, nors ir toliau palaikė ryšius, paeiliui augindami dukrą.

Dar besimokydama mokykloje mergina susipažino su būsimu vyru Carlosu Carrascosa, o 1971 metais 19-metė Maria už jo ištekėjo. Vyras dirbo biržos makleriu ir buvo už ją vyresnis 8 metais, tačiau tai jiems nė kiek netrukdė. Priešingai, Belsunse rado jame ne tik vyrą, bet ir draugą bei palaikymą, kuriuo visada galėjo pasikliauti.

Pora neturėjo bendrų vaikų, tačiau tai jiems nebuvo problema, nes tiek Maria, tiek Carlosas buvo tikri darboholikai, visą savo laiką ir energiją skirdami darbui.

Belsunce dirbo sociologe ir socialinių paslaugų savanore, o vėliau tapo ne pelno organizacijos „Dingę Argentinos vaikai“ viceprezidente, tyrusia pagrobimus ir prekybą žmonėmis Buenos Airėse.

Dauguma moters pažįstamų apibūdino ją kaip geranorišką žmogų, tačiau yra ir tokių, kurie Marią laikė gana tiesmuka, atkaklia ir net kieta. Galbūt dėl ​​šių savybių jai pavyko užimti tokias aukštas pareigas organizacijoje.

2002 metais Mariai suėjo 50 metų. Kartu su vyru ji gyveno prestižiniame „Carmel Country Club“  rajone, Buenos Airėse. Tai uždara teritorija, į kurią pašaliniams patekti beveik neįmanoma. Yra 24 valandų apsauga, o visa teritorija įrengta apsaugos kameromis. Todėl visi buvo įsitikinę, kad negali būti nusikaltimo, o juo labiau žmogžudystės. Tačiau „ramų ir saugų“ kvartalą netikėtai sukrėtė netikėta mirtis, kuri privertė visą šalį sulaikyti kvapą ir sekti tyrimą.

Viskas įvyko 2002 metų spalio 27 dieną. Tai buvo sekmadienis, o Maria ir Carlosas nusprendė praleisti popietę važinėdami dviračiais po Buenos Aires. Apie 17.30 val. jie sustojo pas Marios seserį ir išbuvo su ja apie pusvalandį.

19 val. pas Marią turėjo ateiti masažistė, todėl ji susiruošė namo, o jos vyras nusprendė trumpam pasilikti, nes per televiziją transliavo futbolo rungtynes ir jis buvo aistringas šio žaidimo gerbėjas.  Moteris sėdo ant dviračio ir, kaip matyti iš vaizdo stebėjimo kamerų, 18.07 val. grįžo į savo namus.

Carlosas Carrascosas pas žmonos seserį išbuvo apie valandą, o po to jis nusprendė keliauti namo. Kameros užfiksavo, kad jis grįžo 19.02 val., praėjus maždaug 5 minutėms po to, kai prie durų pasirodė žmonos masažuotoja.

Moteris kelis kartus paskambino į duris, tačiau niekas jai  jų neatidarė. Tada jau grįžęs Carrascosas patikrino pagrindines duris, tačiau jos buvo užrakintos iš vidaus. Tada vyras nuėjo prie galinių durų, kurios taip pat buvo užrakintos, bet jis turėjo raktą.

Kartu su masažuotoja jie įėjo į namus ir netrukus, apimti siaubo, suprato, kodėl Maria neatsiliepė ir neatidarė durų. Moteris gulėjo vonioje ir atrodė, kad prarado sąmonę. Atrodė keista, kad ji buvo visiškai apsirengusi, o vonia buvo pripildyta rausvos spalvos vandens, tikriausiai nuo kraujo.

Vyras iš karto iškvietė greitąją pagalbą. Į įvykio vietą atvykę gydytojai nustatė, kad moteris iš tikrųjų nebuvo be sąmonės, ji mirė.

Netrukus įvykio vietoje pasirodė policija. Paviršutiniškai apžiūrėję jie padarė išvadą, kad moteris paslydo ant grindų, susitrenkė galvą ir dėl to įkrito į vonios pilną vandenį.

Tai iš dalies patvirtino keliose vietose ant grindų matyti kraujo lašai.

Po dienos, spalio 29-ąją, įvyko Marios laidotuvės. Mirties liudijime buvo nurodyta, kad moters mirties priežastis – „širdies sustojimas“.

 

Pagrindinis įtariamasis nuo pat pradžių  buvo Marios vyras

Dabar tikriausiai pagalvojote, kad čia nieko paslaptingo, o viskas, kas nutiko, buvo tiesiog nelaimingas atsitikimas. Tačiau praėjo mėnuo ir viskas pasisuko netikėta linkme.

Gruodžio 2 dieną Carloso Carrascoso pasamdyta valytoja tvarkė vonios kambarį, kai už tualeto rado nedidelį metalinį cilindrą. Pagalvojusi, kad tai šiukšlės, ji išmetė ją į tualetą ir nuleido vandenį.

Po kurio laiko Marios sesuo pamatė tą daiktą unitaze, kurio vanduo negalėjo nuplauti. Ji iškart suprato, kad tai ne paprastas metalinis cilindras, o pistoleto kulkos gilzė. Moteris išėmė ją iš tualeto ir, sužinojusi, kad valytoja rado nuošalioje vietoje vonios kambaryje, iš karto apie viską pranešė policijai.

Ši informacija iš esmės pakeitė bylos eigą. Netrukus Marios kūnas buvo ekshumuotas ir atidžiau ištirtas. Medicinos ekspertai buvo nustebinti tuo, ką rado. Paaiškėjo, kad Marios galvoje buvo penkios kulkų  padarytos angos. Manoma, kad  tai buvo 32 kalibro pistoleto kulkos.

Kaip atsitiko, kad per pirmą apžiūrą jų nepastebėjo? Paaiškėjo, kad skylių galvoje nesimatė dėl to, kad nusikaltėlis jas užklijavo specialiais klijais. Ir jis tai padarė bauginančiai meistriškai ir net labai greitai. Jei ne jo pamesta šovinio gilzė, niekas niekada nebūtų sužinojęs, kad moteris iš tikrųjų buvo nužudyta.

Naujas tyrimas atskleidė, kad Maria greičiausiai buvo užpulta apačioje, bet nužudyta vonios kambaryje. Keista buvo tai, kad į namą nebuvo jokių įsilaužimo žymių, nieko iš jo nebuvo pavogta. Be to, žudikas, norėdamas patekti į šią teritoriją, turėjo praeiti pro apsaugininkus arba gyveno čia.

Taigi byla iš nelaimingo atsitikimo buvo perkvalifikuota į žmogžudystę. Beje, įtarimų sukėlė ir tai, kad visas mėnuo praėjo iki tol, kol atsitiktinai buvo aptikta kulkos gilzė. Viena versijų, kad vėliau būtų galima išmesti. Bet kodėl?

Pagrindinis įtariamasis nuo pat pradžių  buvo Marios vyras Carlosas Carrascosas. Bet koks buvo jos nužudymo motyvas? Pasak prokuroro Diego Molino Pico, motyvas buvo tas, kad Carrascosas galimai plauna pinigus Juarezo narkotikų karteliui ir turėjo atsikratyti Maria, kad nuslėptų savo nelegalią veiklą.

Šis Meksikoje įsikūręs kartelis yra žinomas dėl to, kad taiko itin žiaurius metodus, padedančius  susidoroti su tais, kuriuos laiko priešais. Nors tarp Carrascoso ir narkotikų prekeivių nebuvo akivaizdaus ryšio, prokuroras vis tiek apkaltino jį žmogžudyste, tvirtindamas, kad nužudytosios vyras veikė padedamas dviejų žudikų.

Tuo tarpu Carloso Carrascoso advokatai tvirtino, kad tarp kartelio ir žmogžudystės nėra jokio ryšio. Teisminio nagrinėjimo metu jie ne kartą pareiškė, kad prokuroras „turi per daug vaizduotės“. Tačiau tai nesutrukdė teismui pripažinti Carrascosą kaltu dėl žmogžudystės. 2009 metais jis buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos.

Įdomu tai, kad be Carloso kalėti buvo nuteisti dar 5 žmonės, kuriuos teismas laikė susijusiais su nusikaltimu. Šiaip ar taip, per savaitę nuo nuosprendžio jie visi pateikė apeliacinius skundus ir buvo paleisti už užstatą.

Bet ne Carrascas. Jis praleido 5 metus kalėjime, kol Argentinos Aukščiausiasis Teismas 2016 metais panaikino jam skirtą bausmę. Visą tą laiką jis tvirtino, kad yra nekaltas dėl žmonos nužudymo, ir galiausiai teismas nustatė, kad prokuroras tikrai neturėjo patikimų  nuteistojo kaltės įrodymų.

Išeina, kad Marios nepagaunamas žudikas vis dar buvo laisvėje. Dėl besitęsiančios žiniasklaidos dėmesio šiai bylai, 2022 metais  teisėsauga pradėjo naują bylą, apkaltindama moters nužudymu Nicolásą Pachelo, Marios ir Carloso kaimyną.

Paaiškėjo, kad Nicolásui Pachelo  vadovaujant, visoje šalyje įvykdyti keli apiplėšimai ir vienas pasikėsinimas į žmogaus gyvybę. Teismas apkaltino Pachelo nesėkmingu Marios ir Carloso namo apiplėšimu, kurį jis įvykdė padedamas dviejų apsaugininkų, kurie galimai įleido jį į „Carmel Country Club“ teritoriją, o vėliau sunaikino vaizdo įrašus.

Teismo procesas, kuris iš pradžių turėjo prasidėti 2022 metų gegužę, buvo nukeltas į liepą, o vėliau į spalį. Taigi panašu, kad jis bus atidėtas. Ypač. kai pagalvoji, kad policija neturi atsakymų į daugelį klausimų. Pavyzdžiui, kaip nusikaltėlis pateko į Marios ir Carloso namus? Kaip žudikas per mažiau nei valandą sugebėjo įvykdyti nusikaltimą ir paslėpti beveik visus įkalčius? Kodėl pagrindinis bylos įrodymas – kulkos gilzė – atsirado tik praėjus mėnesiui po žmogžudystės? Taip pat vis dar neaiškus motyvas, nors dauguma žmonių mano, kad žmogžudystė yra susijusi su profesine Maria Belsunce  veikla.

 

 

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą