Priscilla ir Davidas Morse‘ai su vaikais

Priscilla ir Davidas Morse‘ai, gyvenantys Tenesio valstijoje, negalėjo patikėti savo akimis, pamatę šį berniuką vaikų globos namuose Bulgarijoje. Pora pagalvojo, kad slaugytojos padarė klaidą: 7 metų amžiaus berniukas buvo neįprastai mažas ir svėrė apie 4 kg. Atrodė, kad jis yra ant mirties slenksčio. Tačiau šeima iškart nusprendė jį įsivaikinti.

 

Niekada nematė gydytojo verkiant, žiūrint į pacientą

„Iš jo buvo vien oda ir kaulai, jis atrodė kaip skeletas, – sako 33 metų Priscilla. – Aš net bijojau, kad jis mirs ant rankų, vežant į namo“.

Berniukas buvo stipriai išsekęs, o dėl netinkamos mitybos visas jo kūnas buvo padengtas plaukais.

„Pirmojo susitikimo įspūdis buvo kraupus. Net abejojome, ar jį paimsime“, – neslėpė įtėviai.

Bet galų gale pasibaigus įvaikinimo procedūrai ir jie išsilaipinus JAV, pora nuvežė berniuką tiesiai į Vanderbilto vaikų ligoninę.

„Aš niekada nemačiau gydytojo verkiant, žiūrint į pacientą, – sako Priscilla.-  Jis sakė, kad mažylis greičiausiai mirs“.

Ryanas daugiau kaip mėnesį praleido ligoninėje. Iš pradžių gydytojai bandė berniuką maitinti per vamzdelį, tačiau organizmas nepriėmė maisto.

Vaikui buvo aptikta visa krūva ligų: cerebrinis paralyžius, mažumas ne pagal amžių, skoliozė, mikrocefalija (reikšmingas kaukolės sumažėjimas) ir žvairumas.

 

Visi nusipelno turėti šeimą

Dabar Ryanas gyvena su įtėviais ir jųdviejų sūnumis – 13-mečiu Dylanu ir 7-erių Jacku bei 7-erių dukra Mackenzie. Mergaitė turi Dauno sindromą ir įgimtą širdies ydą. 2012 metais Priscilla ir Davidas Morse‘ai s mergaitę įsivaikino Rusijoje.

Kaimynai stebisi: „Kodėl jie paėmė tuos vaikus ?!“.

Kai Priscilla buvo jauna, ji taip pat buvo įvaikinta kartu su vyresniu, protiškai atsilikusiu broliu, kuris mirė būdamas 9 metų.

„Aš buvau  dar visai jauna, kai jis mirė, bet prisimenu, kaip mūsų įtėviai jį mylėjo, kad ir kokie mes bebūtume. Norėjau pasiimti tokį vaiką kaip jie, kuris buvo apleistas, nes yra protiškai atsilikęs. Visi nusipelno turėti šeimą. Taigi, mes paėmėme Mackenzie ir Ryaną“, – pasakoja Priscilla.

Naujoje mylinčioje šeimoje Ryanas pamažu priaugo svorio ir įgavo jėgų. Dingo plaukai, dengiantys kūną. Per metus jis priaugo 7 kg.

Gydytojai teigė, kad prireiks metų, kol Ryanas visiškai pasveiks nuo vaikystėje patirtų fizinių ir psichologinių traumų.

Nepaisant to, įtėviai tikisi, kad Ryano būklė ir toliau gerės. Svarbiausia, kad jie myli ir juo rūpinasi.

parengta pagal today.com

Socialinių tinklų nuotraukos

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą