Nedelsiant buvo organizuota berniuko paieška, kuri baigėsi po 3 valandų. Deja, Brendano kūnas buvo rastas „Cooper River“ parke, visai netoli nuo Davido namų. Socialinių tinklų nuotrauka

Brendanas Creato gimė 2012 m. birželio 1 d. Hadone, Naujajame Džersyje. Jo tėvai Samantha Denoto ir Davidas Creato buvo vienas kitą įsimylėję nuo vidurinės mokyklos laikų ir susižadėjo vos tik baigę mokyklą. Tačiau vėliau Brendano tėvai išsiskyrė dėl to, kad Davidas tariamai apgaudinėjo Samanthą su kita moterimi, rašo phillyvoice.co

 

Berniukas greičiausiai mirė nuo deguonies trūkumo

Brendanas liko gyventi su savo mama Samantha, tačiau 2015 metų spalio 12-osios naktį visiems netikėtai berniukas dingo tiesiog iš lovos…

Tiesa, tą spalio 12-ąją Brendanas nakvojo savo tėvo Davido namuose, nes kelis kartus per mėnesį berniukas buvo atvedamas pas tėtį. Tačiau kitą rytą, apie 6.30 val., susijaudinęs Davidas paskambino savo mamai Lisai ir pranešė, kad Brendanas dingo. Vėliau iškvietė policiją.

Davidas policijai pasakė, kad vaikas greičiausiai atidarė antrame aukšte esančio kambario balkono duris ir išėjo pats. Nedelsiant buvo organizuota berniuko paieška, kuri baigėsi po 3 valandų. Deja, Brendano kūnas buvo rastas „Cooper River“ parke, visai netoli nuo Davido namų.

Apžiūros metu nustatyta, kad berniukas greičiausiai mirė nuo deguonies trūkumo mažiausiai per 30–90 sekundžių. Pasak valstijos medicinos eksperto, Brendanas mirė nuo „žudikiško smurto“, bet, deja, jam nepavyko nustatyti tikslios mirties priežasties ir tikslaus berniuko mirties laiko.

Žinoma, pirmasis įtariamasis policijoje buvo berniuko tėvas Davidas. Kadangi netekties dieną Brendanas buvo prižiūrimas tėvo. Be to, berniukas buvo rastas vos už poros šimtų metrų nuo savo tėvo namų.

Tuo metu Davidas susitikinėjo su Julia Stensky, su kuria susipažino pasimatymų programėlėje 2015 metų birželį. Tuo metu jai buvo tik 17 metų. Tai yra ji buvo dar moksleivė, o Davidui tuo metu buvo 22 metai.

Po Brendano mirties Julia savo socialinėje žiniasklaidoje paskelbė, kad jai gali būti pateikti kaltinimai nužudymo tyrime. Ji taip pat pareiškė, kad jos vaikinui taip pat yra pareikšti įtarimai dėl galimai įvykdytos žmogžudystės ir jis negali išvykti iš šalies.

Per apklausą policija pasitikrinti paėmė Davido telefoną, nes jis buvo pagrindinis įtariamasis. Nuodugniai ištyrinėjus  jauno vyro socialinius tinklus, pavyko išsiaiškinti, kad Julia nemėgo Brendano ir dažnai Deividui keldavo ulimatimus bei reikalaudavo rinktis vieną iš dviejų:  arba ji, arba jos sūnus.  Mergina taip pat ne kartą rašė Davidui, kad jis atsisakytų Brandano globos, arba jie išsiskiria.

Netrukus ekspertai, tyrinėję Davido telefoną, pareiškė, kad jis paskutinį kartą buvo užfiksuotas internete, Julia‘s Snapchat paskyroje 2015 m. spalio 13 d., apie 1.37 val. Ir tai prieštarauja jo parodymams policijai, kur jis teigė, kad spalio 12 d. nuėjo miegoti apie 22 val., o kitą dieną pabudo tik 6 valandą ryto ir pamatė, kad Brendanas dingęs.

 

Vaikžudis buvo nuteistas kalėti dešimt metų

Taip pat tapo žinoma, kad likus porai dienų iki žmogžudystės Davidas savo telefonu nufotografavo vietą, kur ir buvo rastas Brendanas. Vėliau Julia policijai pasakė, kad tai buvo Davido mėgstamiausia vieta ir jis tą vietą laikė „dvasinga“.

Vėliau tyrėjai išsiaiškino, kad dieną prieš žmogžudystę Julia ir Davidas  net kelis kartus susikivirčijo dėl Brendano buvimo jų namuose Tą pačią dieną, trenkusi durimis, Julia išvyko į mokyklą.

Remdamiesi Davido parodymais, kurie nesutapo su gautais įrodymais, taip pat atidžiai įvertinę įvykių eigą, tyrėjai padarė išvadą, kad Davidas greičiausiai nužudė savo sūnų dėl to, kad atsikratyti juo  reikalavo jo nepilnametė draugė.

2016 m. sausio 11 d. Davidas Creato buvo suimtas ir apkaltintas pirmojo laipsnio žmogžudyste ir antrojo laipsnio pavojaus sukėlimu vaikui. 2017 metų balandį prasidėjo pirmasis Brendano Creato bylos nagrinėjimas, deja, jis prie nieko neprivedė ir buvo atidėtas neribotam laikui.

Tačiau 2017 m. rugpjūčio 23 d. Davidas  jau buvo prisipažino kaltas dėl žmogžudystės sunkinančiomis aplinkybėmis, susijusiomis su Brendano mirtimi. Jis prisipažino, kad dėl neatsargumo sukėlė sūnaus mirtį, uždusindamas jį pagalve.

2017 metų rugsėjo 29 dieną Davidas Creato buvo nuteistas kalėti 10 metų. Atlikęs aštuonerius privalomuosius bausmės metus, jis galės būti lygtinai paleistas.

Socialinių tinklų nuotraukos: Brendanas su mama ir tėčiu

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą