Bet kokie santykiai yra poreikis prisitaikyti prie kito žmogaus. Kartais atrodo, kad būti vienam yra daug lengviau: nereikia pritapti prie partnerio, niekam nereikia atsiskaityti, niekam nešvaistyti brangaus laiko. Archyvo nuotrauka

Įvairių tyrimų duomenimis, per pastaruosius 25 metus vienišių žmonių padaugėjo trigubai – nuo ​​4 iki 12 proc. Tarp jų yra daug merginų: kas dešimta neturi nuolatinio partnerio, o kas penkta niekada nebuvo sukūrusi šeimos, rašo pewresearch.org.

Tiesa, kartais tai būna sąmoningas pasirinkimas: vienos labiau vertina asmeninę nepriklausomybę ir nenori būti saistomos įsipareigojimų, o kitos kuria karjerą, nori pasiekti aukštumų arba pailsėti nuo praeities santykių. Tačiau daug daugiau sociologų ir psichologų kalba apie priverstinę vienatvę. Kokios jos priežastys?

 

  1. Karti patirtis

Iširusi santuoka, nelaiminga meilė, užsitęsęs romanas su vedusiu vyru, kuris neskuba palikti šeimos – liūdna praeities patirtis, dažnai trukdanti kurti naujus santykius.

Noras pradėti bendrą gyvenimą dažnai slepia išdavystės baimę. Mergina iš anksto įsitikinusi, kad bus apgauta, ir nesileidžia į artimus santykius.

  1. Intymumo baimė

Bet kokie santykiai yra poreikis prisitaikyti prie kito žmogaus. Kartais atrodo, kad būti vienam yra daug lengviau:  nereikia pritapti prie partnerio, niekam nereikia atsiskaityti, niekam nešvaistyti brangaus laiko. Panaši priežastis – baimė prarasti save ir savo interesus, ištirpti partneryje, vaikuose ir kasdienybėje.

  1. Šeimos modeliai

Tėvų sąjungos modelis daugiausia nulemia būsimus vaikų santykius: jei mergina augo nepilnoje šeimoje, su vienas kito nemylinčiais tėvais ar tėvu tironu, ji formuoja protestą prieš santuoką kaip tokią. Jei tėvas buvo blogas, o mama – nelaiminga, tapusi suaugusi, dukra vargu ar galės užmegzti rimtus santykius. Greičiausiai bet kuris vyras  bus lyginamas su jos tėvu, ir ji nesąmoningai suvoks jį kaip netinkamą asmenį.

Kaip bebūtų keista, sunkumus išgyvena ir gana klestinčiose šeimose užaugusios merginos, nes jos nuo vaikystės buvo orientuotos į idealius santykius. Sunku sukurti šeimą, kai kartelė iškelta taip aukštai.

  1. Infantilizmas

Pernelyg prie tėvų prisirišusios merginos ir sulaukusios 40-ies išlieka paauglės: taip gerai jaučiasi namuose, su mama ir tėčiu, kam nutraukti ryšį su šeima? Tokiame formate gyventi yra daug patogiau ir lengviau, nei susikurti savo lizdą – gali dirbti ir mėgautis gyvenimu neprisiimdama atsakomybės už savo šeimos gyvenimą.

Tačiau už komfortą reikia mokėti vienatve: tada merginoms būna sunku užmegzti rimtus santykius, jau nekalbant apie šeimą ir vaikus.

  1. Perfekcionizmas

Šis punktas išplaukia iš ankstesnio: tokis merginos išlieka perfekcionistėmis taip pat ir savo požiūriu į santuoką. Tai turėtų būti be rūpesčių ir viskas puiku, o jei ne, geriau likti vienai.  Tačiau pasakų modelis „jie ilgai  ir laimingai gyveno“ yra toli nuo realybės: bet kurioje poroje kyla problemų ir sunkumų, o partneris visiškai neprivalo patenkinti merginos lūkesčių ir svajonių apie gražų princą ant balto žirgo.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą