Baigusi mokslus universitete Grace planavo dirbti tėvo kompanijoje, prisijungti prie jo verslo. Bet prieš pradėdama darbą ir savarankišką gyvenimą, mergina nusprendė vienerius metus pašvęsti kelionėms. Socialinių tinklų nuotrauka

Ši tragiška istorija ypatinga tuo, kad kiekvieną žudiko žingsnį sekė stebėjimo kameros, įrengtos viešbutyje, gatvėse, kavinėse, baruose, prekybos centruose, taksi automobilyje, net drabužių valykloje. Nusikaltimo tyrėjams visi įrodymai buvo kaip ant delno, bet nusikaltėlis vis tiek neigė savo kaltę.

 

Nusprendė vienerius metus skirti kelionėms

Į viešbučio liftą  trečiajame aukšte įžengė jaunas vyras ir prieš paspausdamas  reikalingą mygtuką, pažiūrėjo į stebėjimo kamerą. Durys užsidarė. Pirmame aukšte vyras išlipo, perėjo per vestibiulį ir pasuko iškviesto taksi link.  Vyras atsisėdo ant užpakalinės sėdynės   ir taksi pajudėjo. Automobilyje  įrengtos vaizdo kameros fiksuoja keleivio veide nerimą ir baimę. „Kodėl jis toks sunerimęs? Vėluoja į darbą?  Į susitikimą su kuo nors? Gal būt kas nors nutiko su jam artimu žmogumi?“, – galvojo vairuotojas.  Keleivis vėl įsmeigė akis  tiesiai į stebėjimo kamerą.

Kelionė aplink pasaulį buvo viena didžiausių studentės Grace Millane,  gyvenančios Vikfordo mieste, Anglijoje, svajonė. Dauguma studentų to negali sau leisti net  turėdami nuolatinį pajamų šaltinį. Daugeliui tai dar nepasiekiamas tikslas.

Grace Millane visai neseniai baigė mokslus universitete. Gyveno kartu su savo tėvais, kurie džiaugėsi, kad jų duktė yra labai gabi studentė. Mokslus baigė su pagyrimu.  Mergina mokėsi Linkolno universitete, kur studijavo reklamos ir marketingo specialybę.  Be to, Grace papildomai mokėsi ir muzikos bei lankė dailės kursus.  Ji mėgo tapyti paveikslus ir visai neblogai sekėsi.  Tėvas pažadėjo dukteriai, kad jei sėkmingai baigs mokslus,  jis sumokės  jos svajonę – kelionę aplink pasaulį. Davidas Millane galėjo leisti tokią ištaigingą dovaną savo dukrai. Jis – sėkmingas verslininkas, o jo  sąskaitos bankuose siekia kelis milijonus svarų.

Baigusi mokslus universitete Grace planavo  dirbti tėvo kompanijoje, prisijungti prie jo verslo. Bet prieš pradėdama darbą ir  savarankišką gyvenimą, mergina nusprendė vienerius metus pašvęsti kelionėms.

Ir štai atėjo ilgai lauktas laikas.  Grace  kelionių maršrutas vedė iš Londono į pietų Ameriką.  Bet pirmoji jos stotelė buvo Peru. Į socialinio tinklo paskyrą mergina įkeldavo beveik kiekvieną savo užfiksuotą  žingsnį. Viename vaizdo įraše  matyti, kad ji yra Londono Heathrow oro uoste. Po to pranešė, kad eina į terminalą ir skris į Peru.  Atskirdusi ji nusifotografavo su turistais iš kitų šalių ir vėl įdėjo nuotrauką. Šioje šalyje Grace Millane praleido pusantro mėnesio ir  niekaip negalėjo atsigrožėti  šios šalies kraštovaizdžiais.

2018 metai, lapkričio 29 diena.  Grace mobiliuoju telefonu nusifotografavo ir parašė vis dar esanti Peru oro uoste, bet jau ruošiasi išvykti.  „Iki susitikimo, Peru“, – parašė ji.

Kita šalis, kur išvyko mergina, buvo  Naujoji Zelandija. Ten mergina ruošėsi praleisti 10 dienų. Grace irgi paliko įrašą apie šią šalį socialiniuose tinkluose.

Lapkričio 30 dieną mergina atvyko į Oklandą, kur planavo atšvęsti savo gimimo dieną. Gruodžio 2 dieną jai sueis 22 metai.  Mergina išsinuomojo viešbutyje „City Life“ kambarį, pasidėjo jame daiktus, kiek pailsėjo ir nusprendė eiti pasivaikščioti į miestą.  Grace bendravo su tėvais telefonu beveik  kasdien. Bet savo gimimo dienos išvakarėse neskambino, nes žinojo, kad per gimimo dieną jos mama ir tėtis būtinai paskambins ir pasveikins. Taip ir buvo.

Gruodžio 2-ąją  Davidas Millane surinko savo dukters telefono numerį, iš anksto mintyse paruošęs jai sveikinimo žodžius.  Bet Grace neatsiliepė. Tėvas mėgino prisiskambinti dukteriai dar kelis kartus, bet niekas neatsiliepė. Tada Davidas pamėgino prisiskambinti dukteriai kitu numeriu, nes jos telefone buvo dvi SIM kortelės.  Vyras girdėjo signalus, bet niekas neatsiliepė.  Davidas sunerimo ir jau kitą dieną kreipėsi į Oklando miesto policijos skyrių.  Po to vyras nedelsdamas išskrido į Naująją Zelandiją. Jam pavyko susitarti su vietos televizijos kanalais ir policijos departamentu dėl  spaudos konferencijos  surengimo.

 

Viešbučio vestibiulyje apsikabino su kažkokiu vyru

„Norėčiau pasinaudoti šia galimybe – kreiptis į visus, gal kuris jūsų matė mano dukterį ar bendravo su ja  per pastarąsias kelias dienas. Labai prašau pranešti man arba tyrėjų grupei, kurie ir užsiima Grace paieškomis“, – pasakė Davidas Millane, žiūrėdamas tiesiai į televizijos kamerą.

Tirdami Grace Millane dingimo aplinkybes, policininkai  patikrino stebėjimo kamerų, įrengtų viešbutyje, įrašus. Taip pat ir kameras, įrengtas gatvėje prie viešbučio.

Išanalizavę kamerose užfiksuotus vaizdus, tyrėjai jau galėjo susidaryti merginos judėjimo planą  gruodžio 1 dieną.

Kamerose matyti, kaip Grace išeina iš viešbučio 17.37 val.  Pagal kamerų įrašus, mergina nuėjo į  „Sky City“ pastatų  kompleksą, kur buvo įsikūrę kiti viešbučiai, restoranai, kazino.  Mergina praėjo iki jų apie  400 metrų.  Toliau matyti, kaip Grace viešbučio vestibiulyje apsikabino su kažkokiu vyru.  Apie 18 val. mergina su palydovu užėjo į barą, kur jis užsakė kažką išgerti.

Po valandos pora išėjo iš baro. Praėjus dar keliolikai minučių, porelė užsuko į meksikiečių kavinę.  Pabuvę apie 20 minučių išėjo. Paskui užėjo į barą „Blue Stone“,  kuris buvo tik kelios dešimtys metrų nuo viešbučio, kur apsistojo Grace.  Bare jie susėdo kartu prie aukšto stalelio. Praėjus kiek laiko, vyras nuėjo į tualetą. Tuo metu Grace išsiėmė telefoną ir parašė žinutę vienam savo draugui, gyvenančiam Anglijoje. Ji parašė, kad puikiai leidžia laiką.  Tuo tarpu merginos palydovas grįžo ir jie bendravo dar kurį laiką.  Po to jie kartu išėjo iš baro.  Gatvės kameros užfiksavo, kad vyras apkabino merginą per juosmenį.  Po to per kaklą. Jų eisena buvo kiek svyruojanti į šonus.  Jie grįžo į viešbutį, įėjo į liftą ir pakilo į trečia aukštą. Greičiausiai ten, kur buvo Grace kambarys.

Kitas įrašas užfiksavo tą patį vyrą jau gruodžio 2-osios rytą. Laikrodis rodė apie 8 val. ryto.  Bet vyras jau  buvo be viršutinių marškinių, vien marškinėliais. Galima pagalvoti, kad jis paliko juos kambaryje ir netrukus grįš. Gal jis išėjo nupirkti sau ir draugei ką nors pavalgyti pusryčiams.

Po to vaizdo kameros užfiksavo, kaip jis įėjo į prekybos centro salę.  Bet sustojo ties prekėmis, kurios reikalingos tolimai kelionei.  Vyrą domino lagaminai  ir  iš krūvos išsirinko vieną didžiausių jų. Po to stebėjimo kameros užfiksavo, kaip jis priėjo prie kasos  ir susimokėjo už pirkinį. Praėjus 10 minučių jis grįžo į viešbučio kambarį. Dar praėjus 15 minučių  jis vėl leidosi liftu žemyn, bet jau  be lagamino. Nuėjo dar į vieną parduotuvę.  Ten jis pirko plaunančias priemones, už kurias sumokėjo savitarnos kasose.  Po to jis ir vėl grįžo į viešbutį. Dar po kiek laiko vėl  leidosi žemyn ir sėdo į taksi, kurį išsikvietė iš viešbučio.

Vėliau, apklausus taksi vairuotoją, pavyko nustatyti, kad vyras išlipo prie kompanijos, nuomojančios automobilius.

9.40 val. vyras išsinuomojo automobilį  ir vėl grįžo į viešbutį „City Life“.  Dar po kelių valandų jis iš viešbučio  ant ratukų išsivežė du, vienas ant kito sudėtus lagaminus. Galima manyti, kad vyras nužudė Grace ir nusprendė lagamine išvežti jos palaikus su išsinuomota mašina.

Bet nepažįstamasis, sudėjęs lagaminus į  automobilio bagažinę, ne nuvažiavo, o pasuko į artimiausią barą.  Čia jis susitiko su kita mergina, jiedu išgėrė, vyras atsiskaitė ir jiedu išėjo. Tuo metu laikrodis rodė beveik 16 valandą. Praėjus dar keturioms valandoms, vyras grįžo į viešbutį „City Life“ ir pakilo į trečią aukštą. Stebėtina, bet po kelių minučių vyras vėl išėjo iš viešbučio.  Šį kartą  stebėjimo kamera užfiksavo jį jau kitame prekybos centre,  kur jis nusipirko kilimų plovimo įrenginį  ir plovimo priemonių.

Gruodžio 3 dieną, 7 val. ryto stebėjimo kameros užfiksavo, kaip šis vyrukas perka kastuvą.  Po to nuėjo į cheminę valyklą, kur paliko išvalyti savo drabužius.

9.24 val. vyras jau buvo automobilių plovykloje savitarnoje ir plovė mašiną.

 

Įrodymai buvo akivaizdūs, bet sulaikytasis pateikė kitą versiją

Vyras buvo sulaikytas gruodžio 5 dieną. Tai buvo vietos gyventojas, 26 metų Jesse‘as Kempsonas.

Tyrėjai netrukus išsiaiškino, kad Grace susipažino  su juo pažinčių programėlėje „Tinder“  ir paskyrė pasimatymą N. Zelandijoje. Vaikinas patvirtino,  kad buvo susitikęs su mergina gruodžio 1-2 dienomis, bet sakė, kad  gruodžio 2-ąją anksti ryte išėjo iš viešbučio  ir daugiau jis  Grace nematė.

Per apklausą tyrėjai pasakė, kad stebėjimo kameros fiksavo kiekvieną jo žingsnį ir pasiūlė prisipažinti, ką jis padarė su Grace ir kur jos palaikai.  Kiek pagalvojęs vyras pasakė, kad jau viską pasakė, nebeturi daugiau ką pridurti ir nesupranta dėl ko jis yra kaltinamas.  Tyrėjas dar kartą pasiūlė jam labai gerai pagalvoti, paliko jį apklauso kambaryje, o pats su kolega nuvyko į viešbutį, kur gyveno Grace,  atlikti pakartotinę apžiūrą.

Per pirminę apžiūrą pareigūnai nieko įtartino kambaryje nerado.  Bet šį kartą nusprendė panaudoti luminolį – priemonę, padedančią aptikti kraujo pėdsakus, kurie galėjo būti nuplauti nuo įvairių paviršių.  Ir nuojauta neapgavo.  Luminolis parodė, kad kilimas gausiai išteptas krauju. Taip pat buvo aiškiai užfiksuotos ir nusikaltėlio basos pėdos, ištryptos kraujyje.

Dar tą patį vakarą vaikinas buvo dar kartą apklausiamas, kuriam pranešta, kad aptikti jo kojų pėdos kraujyje pėdsakai. Įrodymai buvo akivaizdūs ir jų pakako, bet sulaikytasis pateikė kitą versiją.

Vakare, gruodžio 1-ąją po pasivaikščiojimo,  jis su Grace užėjo į jos kambarį viešbutyje.  Prieš intymiai suartėjant, Grace paklausė jo, ar matė filmą „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“. Gal ir jis norėtų tą patį pamėginti.  Jai tai patinka, todėl paprašė, kad jis surištų ją.  Jasse‘as pasakė, kad niekada to anksčiau nebuvo daręs.  Bet Grace įkalbėjo jį pamėginti.  Viskas buvo gerai. Po to kai jis surišo Grace, mergina paprašė ją nufotografuoti. O lytinio akto metu ji paprašiusi suspausti gerklę.  Po to ji liko gulėti lovoje, o jis nuėjo į vonios kambarį.  Jis buvo gerokai išgėręs, todėl užsnūdo vonioje. Pabudęs ryte pamatė, kad Grace guli ant grindų ir nekvėpuoja.  Jis labai išsigando ir bijojo kam nors pranešti apie nelaimingą atsitikimą, todėl ir nusprendė atsikratyti kūnu.

Bet tyrėjai, išklausę suimtojo parodymus, atrado daug neatitikimų. Pirmiausiai patikrino jo įrašus telefone iš soc. tinklų per pastarąsias kelias savaites.  Ir sprendžiant iš susirašinėjimų su kitomis merginomis, jis rengėsi nusikaltimui iš anksto.  Anot pareigūnų, įtariamajam ne tiek svarbu buvo, kas bus auka,  o  pats nusikaltimo įvykdymas. Tyrėjai atrado moterį, su kuria Jesse‘as susirašinėjo jau pusmetį.

Gruodžio 1-ają jie susitarė susitikti, bet moteris netikėtai atšaukė pasimatymą dėl asmeninių priežasčių. Ir tada vyras perjungė savo dėmesį į Grace.

Tyrėjai taip pat išsiaiškino pagal telefono dislokacijos vietą, kad vaikinas buvo apie pirmą valandą nakties kalnu rajone, maždaug 19 kilometrų nuo Oklando miesto centro.

Gruodžio 9 dieną, praėjus savaitei po Grace dingimo,  jos kūnas buvo rastas lagamine ir užverstas žemėmis minėtame kalnų rajone. Gruodžio 13 dieną buvo atrastas ir paslėptas kastuvas.

Kaltinamasis nepripažino savo kaltės dėl Grace nužudymo, bet merginos žmogžudystė sukėlė  didelę visuomenės reakciją. N.Zelandijos ministrė pirmininkė Jacinda Ardern viešai atsiprašė nužudytosios artimųjų, pasakiusi: „N.Zelandijos žmonių vardu aš atsiprašau jūsų. Jūsų duktė turėjo būti čia saugi, bet mes neapsaugojome jos“.

2020 metais vasario 21 dieną teismo sprendimu, 28 metų Jesse‘as Kempsonas buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos su teise išeiti anksčiau laiko po 17 metų. Teisme liudijo ir trys moterys, kurios turėjo lytinių santykių su teisiamuoju. Jos patvirtino, kad teisiamasis siekė grubaus sekso su surišimu. O erotiniuose žaidimuose jis skyrė sau valdovo vaidmenį, o partnerei – vergės.

2020 metais kovo 18 dieną žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad nuteistasis ruošiasi apskųsti teismo sprendimą. Apeliacinis teismas prasidėjo tų pačių metų rugpjūčio mėnesį. Grace tėvas mirė nuo vėžio likus mėnesiui  iki teisminio proceso.

Vytautė Jogailaitė

Nuotr. dešinėje – Grace žudikas

Socialinių tinklų nuotraukos

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą