Atsitikus bet kokiai nesėkmei, semkitės įkvėpimo iš gamtos ir dangaus. Archyvo nuotrauka

Turime tik vieną gyvenimą, todėl labai svarbu jo nešvaistyti. Kiekviena diena turėtų suteikti jums džiaugsmo ir baigtis teigiama gaidele. Bet kaip tą padaryti? Teisingas mąstymas, dėkingumo jausmas ir nedidelė investicija į ateitį neabejotinai padės džiaugtis kiekviena nauja diena.

 

  1. Iš naujo atraskite save

Atminkite: gyvenimas yra kelionė, o ne tikslas. Gyventi –  tai kasdien jausti, mokytis naujų dalykų ir neaukoti visko dėl vieno tikslo. Nenusiminkite, jei tai iš pradžių nepasiseka. Tai normalu.

  1. Būkite sąžiningi sau ir kitiems

Melas siurbia energiją ir daro žmogų nelaimingą. Įsivaizduokite, kaip jausitės meluodami kitiems. Anokia čia laimė. Be to, jei būsite nesąžiningi sau, negalite augti ir tobulėti. O jei meluosite kitiems, tada santykiuose išnyksta pasitikėjimas ir artumas.

Žmonės meluoja dėl įvairių priežasčių: iš pavydo, dėl nenoro įžeisti, baimės atsiverti ar patekti į konfliktą. Būti sąžiningam yra sunku, tačiau tik taip galima gerai jaustis.

  1. Išmokite priimti save tokiais, kokie esate

Mes dažnai prisimename praeities nesėkmes ir per daug laiko skiriame apmąstydami savo silpnybes. Mes galvojame apie tai, kas mums nepatinka savyje, kaip tai pakeisti ir tikime, kad turėtume tapti kitokie. Švaistyti gyvenimą tokiems praeities apmąstymams ir įvykiams reiškia nepastebėti dabarties ir  užsisklęsti nuo ateities perspektyvų. Todėl sąmoningai nuspręskite mylėti save tokį, koks esate, paleidę prisiminimų ir neigiamų minčių naštą.

  1. Nusistatykite savo vertybes

Turėdami suformuluotas vertybes, jums bus lengviau nusistatyti gyvenimo tikslus, kurie jiems neprieštaraus. Laikykitės savo įsitikinimų ir neleiskite kitiems jūsų suklaidinti. Juk gyventi pagal savo principus yra daug maloniau, nei nuolat laikytis kitų  nurodymų ir patarimų.

  1. Nustokite menkinti save

Manoma, kad savikritika padeda vystytis ir tobulėti, tačiau tyrimai, kaip sustabdyti savikritiką ir jaustis geriau, parodė neigiamą šio požiūrio poveikį tiek pačiam žmogui, tiek jo požiūriui į kitus. Kuo griežtesni būsite sau, tuo didesnė tikimybė taip pat elgtis ir su kitais. Savo nuopelnų sumažinimas nepadės pagerinti gyvenimo ir pasiekti užsibrėžtų tikslų. Todėl neigiamas mintis pakeiskite teigiamomis nuostatomis. Pavyzdžiui, vietoje „aš esu nevykėlis“ pasakykite sau: „Viskas vyko ne pagal planą. Bet aš išsiaiškinsiu, kodėl taip atsitiko, ir ateityje tokių klaidų nekartosiu. Rasiu būdą, kaip kitaip pasiekti tai, ko noriu“.

Logiškai analizuokite savikritiką. Užuot  pasakęs: „Aš esu kvailas, nes visi grupėje yra protingesni už mane“, pagalvokite, ar yra objektyvių priežasčių taip manyti. Galbūt jūs nepakankamai gerai ruošiatės pamokai. Gal kaltas tingumas, bet ne intelektas. Tokiu būdu analizuodami mintį suprasite, kokius žingsnius turite atlikti nemenkindami savęs.

  1. Būkite lankstūs

Gyvenimas kupinas pokyčių. Būkite atviri naujiems dalykams ir išmokite prisitaikyti prie vykstančių pokyčių, net jei iš pradžių jie jums nepatinka. Pagalvokite apie juos kaip apie naujos patirties galimybes. Toks pozityvus mąstymas padės išsiugdyti lankstumą.

  1. Palaikykite gerą kūno formą

Rūpinimasis savo kūnu yra dar vienas žingsnis visaverčio gyvenimo link. Todėl svarbu įsitikinti, kad jis yra sveikas. Sunku gyventi įtemptą gyvenimą, kai čia skauda ir ten skauda.

  1. Maitinkitės sveikai

Valgykite kuo daugiau vaisių, daržovių, kompleksinių angliavandenių. Stenkitės vengti maisto produktų, kuriuose yra daug cukraus, tačiau kartkartėmis pasilepinkite pyrago gabalėliu ar ledais.

Sportuokite. Reguliarus fizinis krūvis padės jaustis sveikiau ir laimingiau.

  1. Nustokite versti save 

Žmonės dažnai verčia save per jėgą daryti tai, kas prieštarauja jų vertybėms ir norams. Prievarta sukelia susierzinimą, nusivylimą ir liūdesį. Atsikračius to, bus lengviau gyventi visą gyvenimą.

Kai tik jūsų mintyse pasirodys „aš turėčiau“, pagalvokite, kodėl taip manote. Pavyzdžiui, „turiu numesti svorio“. Tai gali būti gydytojo patarimas ar kitokio grožio suvokimo noras. Pirmuoju atveju tikrai reikia pokyčių, antruoju – jie gali būti net pavojingi. Darykite tik tai, kas jums svarbu, o ne tai, ko reikalauja kiti.

  1. Nebijokite išeiti iš savo komforto zonos

Kuo dažniau darysite sau neįprastus dalykus, tuo didesnis nerimas gali pasirodyti geriausiai. Kitaip tariant, kuo sunkesnes užduotis sau kelsite, tuo greičiau priprasite prie naujų dalykų ir ramiau suvoksite gyvenimo sunkumus. Išėjimas iš komforto zonos padeda tapti lankstesniais ir atsparesniais.

  1. Pradėkite nuo mažų dalykų

Nueikite į vietą, apie kurią nieko nežinote. Leiskitės spontaniškai į kelionę arba padarykite tai, ko dar nedarėte.

  1. Būkite realistiški

Kelkite tikslus  sau kiek įmanoma, bet nepamirškite atsižvelgti į savo įgūdžius ir sugebėjimus. Siekite to, kas jums svarbu, ir nekonkuruokite su kitais. Pasiekti tai, ko norite, turėtų priklausyti tik nuo jūsų poreikių, bet ne nuo noro kažkam parodyti ar ką nors įrodyti.

  1. Būkite pasirengę ramiai priimti netikėtumus

Kai žmogus gyvena pilnavertį gyvenimą, jis rizikuoja. Jis priima sprendimus, turinčius pasekmių. Ir kartais jie gali pasirodyti ne tokie, kaip buvo planuota. Svarbu suprasti, kad gyvenimas yra nenuspėjamas, ir ramiai priimti netikėtumus. Gebėjimas būti viskam pasirengus,  suteikia galimybę žengti žingsnį į priekį ir apskaičiuoti įvykių raidos variantus.

  1. Ieškokite galimybių mokytis

Nesėdėkite ramiai,  leisdami gyvenimui tiesiog eiti savo vaga. Būkite aktyvūs, mokykitės naujų dalykų, neleiskite savo smegenims snausti. Analizuokite kitų įgūdžius ir patirtį. Tai padės būti ramesniais sunkiose situacijose ir leis užtikrintai judėti į priekį.

  1. Mokykitės padėkoti

Dėkingumas nėra tik jausmas – tai yra gyvenimo būdas. Tai padės jums išgyventi praeities traumas, jei jas laikysite ne skausmu, o vertinga patirtimi ir būsite už tai dėkingi gyvenimui. Tai sustiprins santykius su artimaisiais, o be jų nepaprastai sunku gyventi pilnavertį gyvenimą.

Pasakykite šeimai, draugams ir kitiems svarbiems žmonėms, kaip džiaugiatės juos turėdami. Pasidalinkite dėkingumu, nebijokite to išreikšti, ir gyvenimas prisipildys harmonija.

Vertinkite kiekvieną akimirką ir neužsiangažuokite ties blogiausiu. Vertinkite kasdienio gyvenimo grožį, būkite dėkingi gyvenimui net už smulkmenas: gražų saulėlydį, puikų orą ir skanią kavą.

Kuo daugiau malonesnių dalykų pastebėsite, tuo bus geresnis gyvenimas.

  1. Veskite dienoraštį

Stenkitės ne tik užfiksuoti įvykius, bet ir juos išanalizuoti. Kaip reagavote, kodėl taip atsitiko, ką jautėte tada ir dabar ir ką darytumėte, jei ši situacija pasikartotų. Visa tai parodys, kas gyvenime klostosi gerai, ir dėl ko verta susirūpinti.

  1. Daugiau juokaukite

Juokas yra geriausias vaistas. Tai sumažina streso hormonų lygį ir pagerina nuotaiką. Be to, juokas yra užkrečiamas. Jei juoksitės, kiti padarys tą patį, ir tai yra lengviausias būdas sukurti emocinius ir socialinius ryšius.

  1. Nesivaikykite pinigų

Pinigai tikrai nepadarys jūsų laimingesniais. Nepirkite impulsyviai ir nesistenkite sumažinti streso apsipirkdami. Pirkite tik tai, ko jums tikrai reikia.

Jei jau sukaupėte daug nereikalingų daiktų, paaukokite juos labdarai. Atsikratykite visko, kas jums nepatinka, ir pradėkite gyventi gyvenimą be materialių vertybių.

  1. Iš naujo apibrėžkite savo aplinką

Žmogus kitų emocijomis „užsikrečia“ taip pat lengvai, kaip ir peršalimo ligomis. Praleidę dieną su laimingais žmonėmis jausitės geriau. Jei bendraujate su niūriu ir nepatenkintu gyvenimu žmogumi, tai turės įtakos nuotaikai. Suprantama, neigiamos. Todėl svarbu nešvaistyti laiko, bendraujant su tokiais žmonėmis.

  1. Apsupkite save tais žmonėmis, kurie jums rūpi, kurie gerbia jus ir kitus

Bet tai nereiškia, kad draugai ir šeima negali jūsų kritikuoti konstruktyviai. Kartais vis tiek reikia, kad kas nors nurodytų klaidas. Tačiau svarbu jausti, kad žmonės tai daro geranoriškai, pagarbiai ir rūpestingai. Kad jie tikrai padeda tapti geresniais.

  1. Aptarkite savo poreikius

Drąsiai išsakykite mintis ir poreikius, tačiau atminkite, kad aplinkiniai taip pat turi norų, kuriuos reikia išgirsti. Būkite atviri ir sąžiningi, bet nekaltinkite ir neteiskite žmonių.

Geriau  tiesiai šviesiai pasakyti žmogui, kad jis jus įskaudino, o ne nešioti akmenį užantyje. Paaiškinkite tiksliai, kas jus įskaudino. Blogai apkaltinti kitą žmogų kuo nors, nepaaiškinus  konkrečios priežasties.

Kad žmonės jūsų žodžių nelaikytų kaltinimais, visada sakykite „aš“. Pavyzdžiui, „aš jaučiau, kad mano poreikiai nebuvo svarbūs, kai nepasitikai manęs iš darbo“, o ne „tu net nesutikai manęs iš darbo, nes tau tai visiškai nerūpi“.

Užuot vertinę kitų veiksmus, pabandykite suprasti, kodėl jie taip padarė. Paprašykite daugiau informacijos apie priežastis, sužinokite kito žmogaus požiūrį. Jei vis tiek nesutinkate su nuomone, pasakykite kodėl ir pasiūlykite alternatyvą.

  1. Būkite pasiaukojantys

Dažnai mintis, kad esame nusipelnę daugiau, neleidžia judėti į priekį. Duodami, bet negaudami mainais, esame nusivylę žmonėmis, gyvenimu, teisingumu. Sunku bus nugyventi  gražiai gyvenimą iki galo, jei galvoje nuolat sukiosis tokios mintys. Todėl svarbu nesavanaudiškai dalytis meile, gerumu, šiluma ir rūpesčiu.

  1. Atleiskite sau ir kitiems

Sunku bus tai padaryti, užtat labai gera sieloje. Atleisdami išsivaduosite iš streso, atleisite susikaupusias neigiamas emocijas ir pajusite lengvumą. Išmokus atleisti žmonėms, kad ir kaip jie elgtųsi, žaizdos greičiau užsitrauks.

Svarbu atleisti ne tik aplinkiniams, bet ir sau. Nustokite galvoti apie klaidas ir nekaltinkite savęs dėl to, ką padarėte. Praeities pakeisti negalima. Pasinaudokite šia patirtimi kaip galimybe tobulėti. Parodykite sau tą pačią užuojautą, kurią rodote ir kitiems.

  1. Priimkite žmones tokius, kokie jie yra

Gali būti sunku bendrauti su žmogumi, kuris taip skiriasi nuo mūsų. Tačiau nebandykite jo pakeisti ir pritaikyti pagal save. Atminkite, kad kiekvienas žmogus yra unikalus, galintis išmokyti jus ko nors naujo. Būkite malonūs ir mandagūs bet kurioje kompanijoje. Mėgaukitės kitų kompanija. Ir elkitės su visais taip, kaip norėtumėte, kad su jumis elgtųsi.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą