Casey Anthony byla prasidėjo dar 2008 metais liepos 15 d., kai Casey motina Cindy Anthony iš nevilties paskambino į Orlando (Florida) policiją ir pranešė, kad jos 2 metų anūkė Caylee buvo dingusi daugiau nei mėnesį.
Mergina neturėjo nei vyro, nei šeimos
Casey motina policijai pasakė, kad duktė paliko anūkę auklei Zenaidai Gonzalez ir išvyko dirbti į „Universal Studios“. Vėliau paaiškėjo, kad visa tai buvo melas – nebuvo nei auklių, nei darbo.
Per ateinančius kelis mėnesius šimtai žmonių leidosi į mažametės mergytės Caylee paieškas. Tų pačių metų spalį Casey Anthony bus apkaltinta pirmojo laipsnio žmogžudyste, tačiau moteris savo kaltės nepripažino.
Dvejus metus vykusiame teismo procese, sulaukusiame didžiulio rezonanso visoje šalyje, prokurorai spėliojo, kad Casey chloroformu apsvaigino savo dviejų metų dukrelę ir pasmaugė ją lipnia juosta, užklijavusi ant mažos mergaitės burnos ir nosies. Tačiau Casey gynybos komanda sugalvojo kitokią versiją: mergytė netyčia nuskendo šeimos baseine.
Visų nuostabai, prisiekusieji galiausiai išteisino Casey Anthony.
Casey pagimdė Caylee 2005 metais, būdama 19 metų. Mergina neturėjo nei vyro, nei šeimos. Kas buvo Caylee tėvas, jos mama niekam nesakė. Casey gyveno savo tėvų Cindy ir George’o Anthony‘ių namuose Orlande.
2008 metais birželio 15 d. Casey susikivirčijo su tėvais, po kurio paėmė vaiką ir išvyko į nuomojamą butą. Seneliai pradėjo nerimauti, kai suprato, kad Casey nieko nepasakojo apie anūkę, neskambino telefonu ir labai nerimavo dėl anūkės buvimo vietos. Casey jiems pasakė, kad ji įsidarbino „Universal Studios“ ir dukrai pasamdė auklę Zenaidą Gonzalez.
Po mėnesio, 2008-jų liepos –ąją, per kitą telefono skambutį Cindy sužinojo, kad jos anūkė Caylee dingo. Esą auklė mergaitę pasiėmė ir išvyko nežinoma kryptimi.
Sužinojęs, kad dukters automobilis buvo nuvežtas į areštuotą aikštelę, George‘as nuvyko pasiimti automobilio kuriame buvo paliktas maišas šiukšlių. Jos, pagulėjusios karštyje uždaroje erdvėje, skleidė, švelniai kalbant, nemalonų kvapą, tačiau vyras ne iš karto suprato, ką reiškia ši automobilyje tvyranti smarvė. Išmetus šiukšles, kvapas vis tiek neišnyko. Tą pačią dieną Casey pranešė motinai, kad Caylee dingo prieš kelias savaites ir negali atsakyti į klausimą, kodėl nesikreipė į policiją. Motina pranešė policijai, kad jos dukra Casey elgiasi įtartinai ir ją reikia apklausti. Liepos 16 d. dingusios mergytės motina buvo suimta.
Policijoje Casey davė tuos pačius parodymus kaip ir dieną prieš tai savo tėvams. Kartu su policijos pareigūnais ji nuėjo į tariamos auklės butą, kuriame gyveno kiti žmonės ir nepažinojo jokios Zenaidos Gonzalez (vėliau paaiškėjo, kad moteris tokiu vardu buvo sulaikyta už kitą pažeidimą, apie kurį buvo pranešta per žinias ir Casey „pasiskolino“ šią informaciją). Tada policininkai kreipėsi į „Universal Studios“ studiją, kur jiems buvo pranešta, kad Casey Anthony niekada nedirbo šioje vietoje. Dėl to ji buvo apkaltinta melagingų parodymų davimu. Vėliau liudininkai pasakojo, kad pastarąjį mėnesį jie dažnai matydavo Anthony klubuose ir baruose, tačiau jauna mama neatrodė nusiminusi.
Spalio 14 d. Casey buvo apkaltinta pirmojo laipsnio žmogžudyste, prievarta prieš vaikus ir melagingos informacijos teikimu teisėsaugai. Casey advokatas Jose Baezas sakė, kad jo klientė paaiškins savo veiksmus teisme.
Spalio 24 dieną buvo paskelbti Casey automobilio ekspertizės aktai. Ataskaitose buvo pažymėta, kad automobilyje rasti keli Caylee plaukai ir buvo netrukus ištirti, siekiant patvirtinti radinį. Be to, oro mėginyje iš bagažinės rasta cheminių junginių, kurie išsiskiria žmogui irstant.
Vienas prisiekusiųjų gailisi iki šiol priėmęs tokį sprendimą
Gruodžio 11 dieną miške buvo rasti mažos mergaitės palaikai. Žmogaus kaulus maiše už mažiau nei 900 metrų nuo Anthony‘ių namų miške rado komunalinių paslaugų darbuotojas. Vėliau paaiškėjo, kad jis dar vasarą bandė įtikinti policiją apieškoti vietovę. Po savaitės buvo patvirtinta, kad palaikai yra 2 metų Caylee Anthony.
Oranžo apygardos vyriausiasis medicinos ekspertas sakė, kad ant kaulų nebuvo traumos žymių, todėl Caylee mirtis buvo pripažinta „nesmurtine“. Kaukolė buvo uždengta lipnia juosta aplink nosį ir burną, tačiau dėl prastos kūno būklės ekspertai negalėjo nustatyti tikslios mirties priežasties ir datos.
2009 metais balandžio 13 d. prokurorai paskelbė apie ketinimą siekti mirties bausmės Casey Anthony.
2011 metais prasidėjo didelio atgarsio sulaukęs teismo procesas, kurį stebėjo visa šalis.
Advokatas José Baez sakė, kad Caylee nuskendo šeimos baseine ir kad jos senelis George’as bandė nuslėpti jos mirtį. Pagrindinis gynėjas taip pat tvirtino, kad George‘as tvirkino dukterį nuo vaikystės, todėl ji išsiugdė įprotį meluoti ir kartais daryti keistus dalykus.
George‘as Anthony’is neigė kada nors tvirkinęs savo dukterį arba ką nors žinojęs apie galimą anūkės Caylee nuskendimą.
2008 metų birželį Casey automobilį konfiskavusios įmonės vadovas Simonas Birchas tikino, kad per tris savo darbo dešimtmečius matė kelis automobilius su lavonais viduje ir kad Casey automobilio kvapas buvo panašus į lavono kvapą net ir mėginant ilgą laiką jį išvėdinti.
Teismo medicinos nacionalinės laboratorijos ekspertas Arpadas Vassas paaiškino, kad automobilyje buvo rasta „neįprastai daug“ chloroformo, kuris galėjo būti naudojamas mergaitei užmigdyti, o tai rodo, kad ji galėjo būti bagažinėje kelias dienas, kol mama išmetė kūnelį. Tačiau jo parodymus kitą dieną paneigė FTB mokslininkas, palyginęs chloroformo kiekį bagažinėje su buitiniuose valikliuose esančiais chloroformo kiekiais.
Vyriausiasis prokuroras Jeffas Ashtonas prisiekusiųjų komisijai pabrėžė, kaip jauna mama nenorėjo auginti savo vaiko, todėl tokiu siaubingu būdu nusprendė susigrąžinti laisvę. „Reikia kažką paaukoti, reikėjo pasirinkti ir paaukoti arba tą, kurios ji norėjo, arba tą, kuri jai buvo primesta, – sakė jis. – Ir ji nusprendė paaukoti savo vaiką“, – sakė jis.
Advokatas José Baezas atkreipė dėmesį į tai, kad trūksta šimtaprocentinių įrodymų, kurie galėtų neabejotinai paliudyti, kad būtent Casey apipylė savo dukrą chloroformu, įdėjo ją į bagažinę ir nuvežė į mišką.
2011 metais liepos 5 d. Casey buvo pripažinta nekalta dėl Caylee Anthony nužudymo. 7 moterų ir 5 vyrų prisiekusiųjų komisija nedrįso prisiimti atsakomybės už mirties bausmę moteriai, kurios kaltė nebuvo iki galo įrodyta.
Casey buvo nuteista kalėti ketverius metus ir nuteistas 4 tūkst. JAV dolerių bauda dėl keturių melagingų parodymų davimo. Tačiau kalėjimo bausmė buvo anuliuota, nes Casey beveik trejus metus praleido už grotų ir už gerą elgesį buvo paleista anksčiau laiko.
Casey išėjo iš Orindžo apygardos kalėjimo vėlų liepos 17 -osios vakarą, praeidama pro šimtus protestuotojų, kurie buvo nepatenkinti išteisinamuoju nuosprendžiu. „Tikiuosi, kad Casey Anthony galės gauti konsultacijas ir gydymą, kurio jai reikia, kad galėtų gyventi toliau“, – sakoma jos advokato pranešime. Buvo manoma, kad Jose Baez ir Casey Anthony palaikė romantiškus intymius santykius.
2019 metų birželį išteisinta Anthony paskelbė, kad kuria filmą apie savo gyvenimą po Caylee mirties. „Taip, po to, kai Caylee dingo, aš gėriau ir toliau gyvenau taip, lyg nieko nebūtų nutikę. Filmas vadinsis „Kaip man liepė“, nes aš padariau tai, kas buvo liepta“, – „Daily Mail“ sakė Anthony. Pranešama, kad filmavimas buvo atidėtas 2020 metais dėl koronaviruso pandemijos.
Pastaruosius 10 metų Kaylie palaikė santykius su vyrais ir ne kartą yra pareiškusi, kad vėl galvoja tapti mama.
„Dabar, žinodama, kad ji turi potencialo vėl būti mama, tikiuosi, kad šį kartą jai seksis geriau nei praėjusį kartą“, – sakė jos tėvas George‘as Anthony.
Vienas prisiekusiųjų kalbėjo apie tai, kad sprendimas išteisinti Anthony jam vis dar kelia nerimą ir po 10 metų. „Manau, kad dabar, jei galėčiau grįžti atgal, įdėčiau daugiau pastangų, kad pripažinčiau ją kalta pagal vieną iš kaltinimų, – sakė jis. – Bent jau dėl vaikų išnaudojimo“.
Nuo 2020 metų Casey Anthony gyveno Pietų Floridoje kartu su privačiu detektyvu Patricku McKenna, kuris buvo jos bylos pagrindinis tyrėjas 2011 metų byloje.