Johnas Ruttenas prisipažino Sherri , kad prieš susituokiant jis ir Lazarus kurį laiką draugavo, tačiau po kiek laiko nusprendė gražiai nutraukti savo santykius. "Facebook" nuotrauka

1986 metais vasario 24 d. Johnas Ruttenas visą dieną bandė susisiekti su savo žmona, 29 metų Sherri Rasmussen. Tačiau moteris neatsiliepė nė į vieną iš daugybės vyro skambučių. Važiuodamas į savo namų garažą Los Andželo rajone, vyras pastebėjo ant žemės išdaužtą stiklą. Jis taip pat sužinojo, kad BMW automobilio, kurį prieš kelis mėnesius padovanojo žmonai, nebėra, rašo „The Atlantic“.

 

Žudikas turėjo asmeninių priežasčių susidoroti su moterimi

Tada Johnas pastebėjo, kad namų lauko durys buvo praviros. Po akimirkos jis pamatė savo žmoną, gulinčią ant grindų be gyvybės ženklų. Pulsas  jau nebuvo apčiuopiamas…

Bylą tirti buvo paskirtas detektyvas Lyle‘as Mayeris. Jis atkreipė dėmesį į elektroninę įrangą, padėtą svetainėje šalia Rasmussen kūno. Detektyvas nusprendė, kad nusikaltimą padaręs asmuo ketino su šiais daiktais išeiti, bet kažkodėl jų nepasiėmė. Pirmiausiai buvo apklaustas  žuvusios moters vyras Johnas Ruttenas.

Vos po kelių dienų tyrimo buvo paskelbta, kad tai, kas nutiko Sherri Rasmussen, buvo įsilaužimas, o žudikas buvo atsitiktinis asmuo, nepažinojęs savo aukos. Po daugiau nei 20 metų paaiškėjo, kad ši byla nebuvo tokia paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, o žudikas turėjo asmeninių priežasčių susidoroti su Sherri Rasmussen…

Kai Johnas Ruttenas susipažino su  Stephanie Lazarus jie buvo studentai. Ruttenas studijavo mechanikos inžineriją, o Lazarus – politikos mokslus. Jie buvo aktyvūs ir gražūs jauni žmonės, kurie turėjo puikią ateitį.

Ruttenas ir Lazarus pradėjo susitikinėti. Baigęs universitetą, Johnas tapo kompiuterių programuotoju, o Lazarus – policijos pareigūne. Vėliau Ruttenas susipažino su Sherri Rasmussen – Glendale medicinos centro įdarbinimo direktore.

25-ojo gimtadienio vakarėlyje, kurį Lazarus surengė Ruttenui, jis papasakojo jai apie Rasmussen, prisipažindamas, kad jiedu palaiko rimtus santykius. Stephanie iš nevilties parašė laišką Johno motinai: „Aš tikrai mylėjau Johną, todėl jo prisipažinimas mane tiesiog „nužudė“. Nenorėčiau, kad mūsų santykiai taip pasibaigtų. Nemanau, kad kada nors suprasiu jo [Johno Rutteno] sprendimą“.

Nepaisant to, Johnas  ir toliau palaikė artimus ryšius su Sherri. Netrukus  pora susituokė ir  persikėlė gyventi į nuomojamą butą. Ruttenas prisipažino, kad prieš susituokiant jis ir Lazarus kurį laiką draugavo, tačiau po kiek laiko nusprendė gražiai nutraukti savo santykius. Tačiau moteris tik dar labiau prisirišo prie Johno ir toliau kvietė ją aplankyti.

Sherri, matydama, kad vyras vis dar bendrauja su savo buvusiąja, ėmė nerimauti, bet Ruttenas patikino, kad ji ir Stephanie yra tik draugai. Negana to, kažkuriuo metu Stephanie  susirado Sherri ir pasakė jai: „Jei Johnas nebus mano, jis nebus niekieno“. Sherri  šie žodžiai ne juokais  išgąsdino.

Praėjus 3 mėnesiams po vestuvių, Sherri buvo nužudyta. Teismo medicinos ekspertai ant  jaunos moters rankos aptiko įkandimo žymę. Vėliau namų komplekso, kuriame gyveno pora, apsaugininkas  policijai pasakė, kad rado moters piniginę, kuri, kaip vėliau buvo nustatyta, buvo  Sherri Rasmussen.  O  namo aukštų grindis valanti valytoja pasakė, kad apie 12.30 val. išgirdo triukšmą, kaip panašų į dviejų žmonių muštynes, o paskui kažkas nukrito. Nors kaimynai išgirdo riksmus,  bet nusprendė policijos nekviesti.

Įsilaužėlis turėjo išsinešti elektroniką,  tačiau tuo metu Rasmussen buvo namuose ir kilo grumtynės. Buvo šauta iš pistoleto per antklodę, tikriausiai tam, kad nuslopintų šūvių garsą. Vėliau toje pačioje vietoje buvo įsibrauta į kitą butą ir pavogta elektroninė įranga.

Tyrėjai išsiaiškino, kad vienas iš dviejų įtariamųjų buvo ginkluotas 38 kalibro ginklu, kuriuo ir buvo nušauta Rasmussen. Detektyvo Meyerio partneris Steve‘as Hooksas įkandimo žymę ant Sherri rankos laikė labai neįprasta, nes muštynių metu daug dažniau įknda moterys, o dauguma plėšikų yra vyrai.

 

Netikėtai detektyvai nustatė pagrindinį įtariamąjį

Policija dingusį Rasmussen automobilį rado už 20 kilometrų nuo jos namų. Vienintelis pavogtas daiktas – poros santuokos liudijimas. Ruttenas  nebuvo įtariamasis, todėl po žmonos žmogžudystės persikėlė iš Los Andželo. Po 5 metų jis vėl susituokė.

Po kiek laiko Rasmussen tėvas informavo policiją, kad dukteriai grasino policijos pareigūnė Stephanie Lazarus, tačiau apklausta moteris buvo paleista. Byla „įstrigo“, nes nė vienas įtariamasis nebuvo nustatytas.

Sherri Rasmussen  tėvas keletą metų bandė atnaujinti bylą. 2004 metais kriminalistė Jennifer Francis aptiko byloje trūkstamą įkaltį – vatos tamponą su DNR, paimta iš įkandimo žymių. Seilių ir įkandimo žymės buvo identifikuotos kaip „priklausančios moteriai“, o tai įrodo, kad pirminė „vyro plėšiko“ versija buvo neteisinga.

2009 metais byla buvo atnaujinta. Nuspręsta, kad apiplėšimas Sherry Rasmussen byloje buvo imituotas, siekiant išmušti policiją iš vėžių. Detektyvai pagaliau susidomėjo Stephanie Lazarus ir nusprendė tęsti tyrimą. Paaiškėjo, kad buvusi Johno Rutteno mergina Stephanie Lazarus žmogžudystės išvakarėse kelis kartus lankėsi jo namuose. Taip pat nustatyta, kad ant žemės esantį stiklą, kurį aptiko Ruttenas, išdaužė kulka, atskriejusi iš namo vidaus, o ne iš išorės, kaip būtų galima tikėtis įsilaužus. Netikėtai detektyvai nustatė pagrindinį įtariamąjį. Kaltinimas dėl tyčinės žmogžudystės buvo pateiktas  policijos pareigūnei Stephanie Lazarus.

Taip pat paaiškėjo, kad Sherri Rasmussen nužudymo dieną Lazarus nebuvo darbe. Praėjus vos kelioms dienoms po nusikaltimo, pareigūnė pranešė, kad jos ginklas buvo pavogtas. Buvo manoma, kad moteris  atsikratė nusikaltimo įrankio.

Tyrėjai paėmė DNR iš  policijos pareigūnės  išgerto vienkartinio kavos puodelio ir sulygino su mėginiu, paimtu iš įkandimo žymės ant Rasmussen rankos. DNR sutapo.

Po to, kai Lazarus buvo sulaikyta, policijos grupės pradėjo kratą jos namuose.  Buvo rastas moters rašytas dienoraštis, kur ji kalba apie savo meilę Johnui Ruttenui. Taip pat apie patirtą depresiją dėl jo sužadėtuvių su Rasmussen. Be to, pareigūnės atlikta kompiuterio analizė atskleidė, kad dešimtojo dešimtmečio pabaigoje ji kelis kartus internete ieškojo Johno Rutteno vardo.

Stephanie Lazarus buvo suimta. Posėdis dėl užstato nebuvo surengtas beveik šešis mėnesius. Po to teisėjas nustatė 10 milijonų dolerių užstatą grynaisiais. Žinoma, sulaikytoji tokių pinigų neturėjo. Anot jo, moteris galėjo rizikuoti pabėgti iš šalies.

Teismo procesas prasidėjo 2012 metų pradžioje. Los Andželo apygardos aukštesniajame teisme prokurorai įrodinėjo, kad Stephanie Lazarus motyvas buvo pavydas dėl Sherry Rasmussen santykių su Johnu Ruttenu. Ji buvo pripažinta kalta dėl pirmojo laipsnio žmogžudystės ir nuteista kalėti 27 metus. Šiuo metu ji atlieka bausmę Kalifornijos moterų kalėjime. 2034 metų gruodį Lazarus turės teisę į lygtinį paleidimą. Ji kelis kartus bandė apskųsti savo bylą, tačiau apeliaciniai teismai paliko galioti nuosprendį.

 

„Facebook“,  tv2 nuotraukos, „YouTube“ stopkadrai

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą