Tačiau, kaip dažnai būna tokiais atvejais, niekas neskubėjo ieškoti ir tik po spalio 17-osios visiems paaiškės, kad Jamisonų šeimai nutiko kažkas neįprasto. Socialinių tinklų nuotrauka

2009 metais  spalio 8 dieną apie 14 val. Sherilyn (40 m.) ir Bobby‘is (44 m.)  Jamisonai, kartu su savo šviesiaplauke 6 metų dukra Madyson, susiruošė į kelionę. Jie įsikūrė nuosavame name mažame Eufaulos miestelyje (Oklahomos valstija), kuriame gyveno apie 3000 gyventojų, rašo „Daily Mail“.

 

Spėjo net pabendrauti su vietiniu ūkininku

Šeima norėjo įsigyti 40 arų (apie 16 hektarų) žemės, o jų kelionės tikslas buvo tiesiog 40 km nuo Eufolos, Oklahomos kalnuose (Latimero apygarda), netoli mažo kaimelio gražiu Raudonojo ąžuolo pavadinimu. Žemės brokeris pasiūlė šeimai vykti su jais, tačiau Jamisonai kategoriškai atsisakė, nusprendę patys apžiūrėti potencialaus turto apylinkes. Juk spalio 7-osios išvakarėse jie jau buvo ten, spėję iš arčiau pasižiūrėti ir net pabendrauti su vietiniu ūkininku. Pakrovę savo baltą pikapą su kelionės reikmenimis ir Madyson augintiniu, juodai baltu šuniuku Maisie, šeima išvyko į Raudonojo ąžuolo rajoną, kur ji ir buvo matyta paskutinį kartą.

Tuo metu niekas nežinojo, kad šeima dingo, ir net nenutuokė, nes apie savo planus apžiūrėti Jamisonų žemę nebuvo pranešta nė vienam jų giminaičiui. Vadinasi, jų niekas neįtraukė ir į ieškomų asmenų sąrašą. Tikėtina, kad jei 3 asmenų paieška būtų buvusi vykdoma persekiojant, bylos baigtis būtų visai kitokia. Tačiau, kaip dažnai būna tokiais atvejais, niekas neskubėjo ieškoti ir tik po spalio 17-osios visiems paaiškės, kad Jamisonų šeimai nutiko kažkas neįprasto.

Iš pradžių verta suprasti, kokia yra vietovė, kurioje gyveno Jamisonai ir kur jie išvyko.

Oklahoma yra valstija, esanti JAV centre ir ribojasi su Naujosios Meksikos, Kolorado, Arkanzaso, Misūrio, Teksaso ir Kanzaso valstijomis. Valstybės gyventojai kadaise susiformavo iš čoktai indėnų, kurie buvo priverstinai čia perkelti po 1866 metų.  Netgi Oklahomos valstijos pavadinimas kilęs iš dviejų indiškų žodžių, išvertus reiškiančių „raudonojo žmogaus“ arba indėno sąvoką. Šiandien šią valstybę patys amerikiečiai suvokia kaip savotišką raudongalvių, tai yra kaimo žmonių, atsiskyrėlių ir dažnai vedančių labai specifinį gyvenimo būdą, konglomeratą. Be istorinės priežasties, prie „raudonųjų galvijų klasės“ susidarymo prisidėjo reljefas, klimatas ir pati valstybės prigimtis.

Gana įspūdingą plotą užimanti Oklahoma yra retai apgyvendinta ir daugiausia įsikūrusi Didžiosiose Amerikos lygumose. Jo reljefas yra lygumos, nusėtos daugybe upių, vietomis įsiterpia kalvomis ir žemais kalnais. Klimatas šiose vietose gana kaprizingas. Dieną temperatūra čia gali siekti rekordines 30 °C Celsijaus aukštumas, o jau naktį „nukristi“ iki –15 °C. Be to, beveik visa valstija išsidėsčiusi vadinamojoje Amerikos Tornadų alėjoje , pasižymintys šalto ir šilto oro srovių susidūrimais, kurių metu Oklahomoje susidaro daug (daugiau nei 50 per metus) tornadų.

 

Planavo apsigyventi vidury miško

Valstybėje esantys miškai reti ir netankūs, juos daugiausia sudaro įvairūs žemaūgiai lapuočiai. Juose labai sunku pasiklysti, nes, be viso kito, tie patys raudonukai dažnai įsikuria pačiame miško viduryje, suformuodami atskiras ūkininkavimo ir medžioklės fermas. Nuėjus kelis kilometrus, iš tikrųjų visada turi galimybę nuvykti į vieną iš šių rančų, sulaukti pastogės ir pagalbos.

Jamisonų šeima nuvyko į vieną iš šių atokių Oklahomos vietų. Kaip paaiškės vėliau, jie taip pat planavo palikti savo patogius ir erdvius namus Eufoloje ir apsigyventi vidury miško, kur ir pasistatytų savo rančą. Galbūt šeima negalėjo  išsimokėti paimtos būsto paskolos. O gal nusprendė mesti nuobodų miesto gyvenimą ir pasinerti į kaimo darbus. Bet kokiu atveju būtent šis sprendimas jiems taps lemtingas.

Dabar tas namas jau šiek tiek perstatytas, atnaujintas ir, žinoma, turi kitokią atmosferą. Tačiau, nepaisant to, akivaizdu, kad dingusios šeimos namai buvo erdvūs, šviesūs ir patogūs. Keista, kad Jamisonai norėjo jį palikti, pirmenybę teikdami „trobelei“ miške.

Tą dieną, spalio 8 d., orai prie Raudonojo ąžuolo, kaip dažnai būna tose vietose, rodė nepastovumą. Protarpiais šlapdriba, dangų kartais dengė debesys, o po to pasirodė kaitri saulė, sušildžiusi orą iki 29 °C. Tuo pačiu metu naktį temperatūra nukrito beveik 15 ° C ir šis faktas, ko gero, tapo lemiamu mažo šuns išlikimui. Juk jį svetimi žmonės  galėjo pasiimti su savimi, bet dėl ​​tam tikrų priežasčių paliko mirti automobilyje.

 

Policija skubės gelbėti pusgyvio šuns

2009 metais spalio 17 d. keturi vietiniai keturračių medžiotojai, 10 km nuo Raudonojo ąžuolo, miško kelyje aptiko apleistą baltą pikapą, kurio durys buvo užblokuotos.

Pro langus matėsi, kad automobilio viduje yra kažkokių žmonių daiktai, juodai baltas išsekęs mažas šuo, kuris, matyt, negalėjo net loti iš alkio, o pikapo šeimininkų niekur nebuvo. Ilgai negalvodami jie iškart kreipėsi į policiją, kuri atvykusi į įvykio vietą sužinojo, kad baltas sunkvežimis priklauso Eufoloje gyvenančiai Jamisonų šeimai.

Atidarę automobilį, pirmiausia policija skubės gelbėti pusgyvio šuns. Buvo akivaizdu, kad jis daug dienų buvo uždarytas be vandens ir maisto. Išsekęs ir nebeišduodantis nė garso, šuo sunkiai stovėjo ant kojų. Greičiausiai jis turėjo valgyti savo išmatas, o nuo dehidratacijos ją išgelbėjo temperatūros pokyčiai, dėl kurių ant vidinių automobilių stiklų plokštumų susidaro vandens kondensatas. Tai, kad šuo buvo paliktas mirti užrakintame automobilyje, jau savaime sukėlė didelį susirūpinimą. Buvo aišku, kad mašina čia buvo palikta jau seniai ir kilo logiškas klausimas, kur jo šeimininkai?

Pirmasis policijos spėjimas, kas nutiko, bus automobilio vagystės idėja, tačiau tolesnė transporto priemonės apžiūra parodys, kad tai netiesa. Automobiliui degalai nesibaigė, buvo geros būklės. Tiesa, pikapo gale buvo vandens, akivaizdžiai lijo, o aplinkui gulėjo kažkokios šiukšlės – skardinės, plastikiniai buteliai, vaikiški batai ir kažkodėl… sunkios trinkelės.

Tačiau automobilyje ar šalia jo nesimatė muštynių pėdsakų, dingo ir automobilio rakteliai. Ir nors automobilio salone tvyrojo tam tikras chaosas, tapo aišku, kad tai buvo įprasta Jamisonams aplinka. Išskyrus tai, kad dėl neaiškios priežasties jos savininkai dingo nepasiėmę asmens dokumentų, abiejų mobiliųjų telefonų, visų šiltų viršutinių drabužių, nuimamo GPS navigatoriaus ir net piniginių su kreditinėmis kortelėmis ir trupučiu grynųjų pinigų.

Vienoje nuotraukoje iš nusikaltimo vietos  matosi priekinė automobilio sėdynė, ant kurios gulėjo  atviras dienoraštis, odinis krepšys pinigams, mobilusis telefonas prijungtas prie įkroviklio, vaizdo kamera dėkle ir keletas žurnalų.

Bet iki šiol taip ir liko neatsakytas klausimas – kur dingo Jamisonų šeima?

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą