Dar ne taip neseniai skyrybos buvo net smerkiamos, o dviejų žmonių išsiskyrimas buvo suvokiamas kaip visų vilčių žlugimas. Tačiau santuoka, pripildyta abipusių priekaištų, nepasitenkinimo ir neapykantos, yra daug blogesnė. Archyvo nuotrauka

Kažkodėl manoma, kad „smegenų plovimas“ yra vienintelė moteriškos lyties prerogatyva. Tuo tarpu vyrai tvirtina, kad jie visai ne tokie. Tačiau iš tikrųjų taip nėra! Pakanka prisiminti tik porą pavyzdžių iš „laimingo“ šeimos gyvenimo su pačiu paprasčiausiu vyru ir suprasti, kad jis tai gali padaryti daug blogiau nei daugelis moterų.

 

Ji turi būti dėkinga vyrui, kad neliko vieniša

Daugelis vyrų mano, kad yra visiškai normalu nuolat daryti spaudimą žmonoms dėl nepakankamo pasitikėjimo savimi. Tokių vyrų nuomone, jie padarė savo moterims  didžiulę malonę vien nuvesdami jas į santuokų rūmus ir nuolat bando joms priminti savo „nuopelną“.

Todėl bet kuri moteris turėtų įvertinti kiekvieną akimirką, kai vyras jai nusileido, prireikus patyli ar  stengiasi įtikti. Ji turėtų padėkoti dangui už šią didelę garbę, kad jo dėka ji neliko vieniša. Tokiu būdu vyras, sistemingai, lašas po lašo, naikina moterį – „plaudamas jos smegenis“.

Dėl tokio moralinio spaudimo nuolat jaučiamas jo paties nevertumas žmonos akyse. Juk prieš vedybas ji buvo įdomi, graži, populiari, tačiau ištekėjo ir, atitinkamai, prarado didžiąją dalį buvusio vyrų dėmesio. Be to, anot tokio vyro, jai suteikta galimybė nešioti tuoktuvių žiedą ant piršto – nors tai gana banalu ir paprasta, bet ne visos moterys tai supranta.

Ir tada vyras nuolat sako, kad ji niekam nereikalinga, niekam neįdomi, kad ji nieko verta ir jai labai pasisekė, kad jis atkreipė į ją dėmesį: „Jei ne aš, tu iki šiol sėdėtum savo kabinete  ir gautum menką atlyginimą!“

 

Taip elgiasi tik silpni ir nepasitikintys savimi vyrai

Ir viena moteris pradeda galvoti ir net tikėti, kad kadangi ji ištekėjo už šio konkretaus vyro, vadinasi, kitų ji nedomino. Kad ji tikrai nieko verta.  Tuo tarpu kita moteris galvoja, kad jei ne jis, ji per tą laiką jau seniai būtų užėmusi vadovaujančias pareigas tame pačiame kabinete.

Kodėl vyrai tai daro? Tiksliau, taip elgiasi tik silpni ir nepasitikintys savimi vyrai.  Jie slapta galvoja, kad bet kurią akimirką moteris gali pamatyti „šviesą tunelio gale“  ir suprasti, kad jos vyras iš tikrųjų yra nieko vertas (o tai, kad jis nieko vertas – kai kurie vyrai net nesusimąsto).

Vyras to labai bijo, apskritai tokie vyrai yra labai silpni ir juos apima įvairios baimės. Ir dėl šių baimių jie rodo pernelyg didelį agresyvumą kitų atžvilgiu, nes jiems atrodo, kad tik tokiu būdu  sugebės priversti kitus juos gerbti. Atkreipkite dėmesį, kad jie siekia būti gerbiami ne savo veiksmais, ne požiūriu ar moraline jėga, jie tai daro išimtinai pasitelkę moralinį spaudimą ir artimų žmonių  menkinimą bei žeminimą. Tokių vyrų vienintelis būdas išlaikyti moterį, kurią turi, yra sutraiškyti ją morališkai. Tokie vyrai siekia priversti ją patikėti, kad ji yra niekas, nulis, visaip ją išvadindamas, ir kad niekam, išskyrus vyrą, ji nereikalinga ir neįdomi. Tokie vyrai siekia priversti ją galvoti, kad be jo ji pražus, nes yra nepaprastai pažeidžiama, tuo pačiu paskatins ją visiškai priklausyti nuo jo. O norint gauti  iš vyro tai, ko nori, gali tik visiškai priklausoma moteris.

 

psichologė Angelė Kazlauskienė

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą