Archyvo nuotrauka

Atsikratę šių nereikalingų dalykų, sutaupysite kelias valandas kam nors tikrai svarbaus.

Daug žmonių  sako, kad jiems nuolat trūksta papildomų 24 val. per parą. Tai, žinoma, iš fantazijos pasaulio, užtat visiškai įmanoma padaryti, kad laikas būtų praleistas racionaliai ir naudingai. Bet tam reikia nustoti daryti akivaizdžiai nereikalingus dalykus.

 

  1. Nori padėti visiems aplinkiniams

Pagalba žmonėms yra natūralus dalykas, jei jums rūpi jų gerovė. Tačiau negalima aukoti savęs ir  savo interesų, pareigų ir emocinės sveikatos padedant kitiems mainais į savo asmeninius santykius. Eikvodami  energiją, norėdami padėti kitiems, morališkai perdegsite ir prarasite visas savo jėgas. Kai jas geriau būtų galima nukreipti į ką nors itin svarbaus ir reikalingo.

Jei skiriate daugiau laiko kitiems nei sau, laikas bent jau pagalvoti apie tai ir pradėti labiau  rūpintis savimi.

  1. 2. Laukia geresnių laikų

Prisiminkime garsųjį sovietinį servizą, kuris buvo laikomas sekcijoje, namuose ir dulkėjo. Tai buvo šeimininkų pasididžiavimas. Galbūt kuris nors iš jūsų  vis dar turite ką nors panašaus  ir savo namuose? Dabar pagalvokite, ar dažnai kas nors naudojo tokį servizą ar panašų daiktą? Ar jis apskritai  buvo naudojamas? Tikriausiai  buvo laikomas, kol ateis  „geresni laikai“. Kurių… niekada ir nebuvo.

Taip daug žmonių savo norus  ir svajones įdeda į  ką nors „tolimą ir nepasiekiamą“ ir laukia geresnių laikų. Bet taip norimas  gali niekada  ir neišsipildyti. Jei ko nors trokštate, siekite to visa širdimi ir negailėkite pastangų. Ir geriausias laikas yra dabar, o ne kada nors.

  1. Tik kalba apie tikslus, bet nesiekia jų

Šis teiginys sklandžiai pereina iš ankstesnio. Dalijimasis planais ir idėjomis kartais yra naudingas ir įkvepiantis. Bet blogai, jei viskas tuo ir baigiasi. Dėl to jūs eikvojate ne tik savo, bet ir kitų žmonių laiką.

Prieš imdamiesi kokių nors planų, įsitikinkite, kad ne tik kalbėsite apie tai, bet ir sieksite juos įgyvendinti. Priešingu atveju, ateityje, prisiminus šias tuščias kalbas,  galite atsidurti nepatogioje padėtyje.

  1. Tuščiai naršo po internetinių parduotuvių svetaines

Kai nėra pinigų pirkiniams, jei biudžetas suplanuotas  iki cento tik pragyvenimui, o premijos ir priedai darbe nenusimato, kvailas užsiėmimas gaišti laiką naršant po internetinių parduotuvių svetaines. Tiesiog dar kartą susierzinsite ir sunkiai atsidusite.

Žinoma, tai ir paskatinimas pradėti taupyti, kai ko nors ieškote  ir norite nusipirkti. Bet pripažinkime, kad dažniausiai mes tik apžiūrinėjame parduodamas prekes.

  1. Lenktyniauja su kitais

Jei norite tapti tam tikros srities specialistu ar ekspertu – pagirtina ir tikrai nėra ko jaudintis. Tinkamas laiko praleidimas saviugdai ir gyvenimo gerinimui – visada tik į naudą. Bet jei konkuruojate su savo pažįstamu ar draugu, kurio gyvenimas geresnis, norite žūt būt jį aplenkti – tai apgailėtina veikla.

Nereikia niekam nieko įrodinėti, norint ką nors įsigyti ir tuo pačiu nušluostyti nosį kitam. Tai kelias, vedantis į  aklavietę, taip pat verčiantis gyventi tikriausiai  ne pagal savo kišenę. Rezultatas –  ištaškyti pinigai, pastangos ir laikas, kurį galėjote praleisti maloniai, naudingai ir prasmingai.

  1. Pykti dėl konstruktyvios kritikos

Jei paprašėte, kad kas nors pasidalytų savo nuomone apie jūsų darbą ir vietoj norimų liaupsių, sulaukėte pastabų ir kritikos ar dar blogiau, net nebandykite atsilyginti tuo pačiu. Kritika, žinoma, yra pažangos variklis, bet tik tuo atveju, jei ją lydi paaiškinimai ir argumentai.

Kritika naudinga ir tuo, kad padeda pažvelgti į kritikuojamą dalyką kitu kampu ir išplėsti supratimą. Bet jei mainais mėginsite neigti kritiką arba blogai atsiliepti apie kritikuojantį žmogų,  jūs tiesiog eikvosite tuščiai savo laiką, o „kritikas“  ir toliau gyvens ramiai, net neprisimindamas jūsų.

  1. Sutinka su viskuo, nenorėdamas įžeisti žmogaus

Rūpinimasis kitų jausmais visai nėra blogas dalykas. Bet jei tai virsta nesugebėjimu atsisakyti, tai visų pirma jūs darote sau blogai.

Žinoma, jei žmogus ko nors paprašo  jūsų, kodėl gi nepadėjus jam? Bet jei tokia tendencija veikia tik viena kryptimi (ne jūsų), nustokite galvoti apie kitų žmonių jausmus. Darykite tai, kas jums įdomu ir svarbu. Negaiškite laiko pasiteisinimams, tarkim, „nežinau, gal, reikia pagalvoti“, nes pasakyti tvirtai „ne“ yra daug lengviau ir sąžiningiau.

  1. Aklai laikosi patarimų

Tikrai naudinga bendrauti su išmanančiais žmonėmis, žiūrėti mokomuosius vaizdo įrašus, skaityti knygas, straipsnius ir sužinoti ką nors naujo ir naudingo sau. Tačiau svarbu atsiminti, kad ne visi geri patarimai tinka visiems vienodai. Galite sugaišti daug laiko, laikydamiesi jums duotų rekomendacijų, kol galų gale  paaiškės, kad gyvenimas ne gerėja, o blogėja. Pavyzdžiui, ankstyvas pabudimas nėra naudingas visiems. Nors daugelis pataria keltis pradėjus švisti, tai nereiškia, kad tuoj pat tapsite produktyvesnis ir tai jums padės. Yra tikimybė, kad viskas pasisuks kitaip.

Todėl atidžiai vertinkite savo eksperimentus. Pagalvokite, ką ketinate įgyvendinti ir neskubėkite išbandyti visko, kas jums rekomenduojama. Pirmiausiai klausykite savęs, savo kūno ir savijautos.

  1. Daro paviršutiniškai, nes nesigilina į dalyką

Dažniausiai toks „pomėgis“ turi dvi galimybes: daro ką nors „kreivai ir įstrižai“ arba tiesiog meta nebaigęs. Trečias variantas, kai viskas padaroma kruopščiai ir atidžiai, deja, yra  ne dažniausiai pasitaikantis.

Sutaupysite daug laiko, jei prieš pradėdami dirbti, atidžiai išstudijuosite šią temą. Jei turite atlikti pataisymus, iš karto ir pataisykite. O jei nesupratote ir iškart pradėjote atlikti užduotį, tada pirmiau reikia išsiaiškinti ir pradėti nuo pradžių.

  1. Klauskite patarimo, kai tikrai žinote, ko norite

Kartais sunku sau pripažinti, ko nori, bet tai turi būti padaryta. Ir visai nebūtina ieškoti  kieno nors žodžių patvirtinimo. Be to, jūsų nuomonės su pašnekovu gali skirtis ir neišgirsite to, ko iš tikrųjų norite. Dėl to gali kilti abejonių ir dėl to daugiau laiko sugaišite siekdami to, ko norite.

  1. Valant palieka nereikalingus daiktus

Tokiu būdu jūs dažnai atidedate neišvengiamą dalyką ir pasmerkiate save pakartotiniam valymui ir dar vienam laiko švaistymui.

Jei daiktas anksčiau nebuvo naudingas, tikimybė, kad jo staiga prireiks, paprastai lygus nuliui. Nedirbkite dvigubo darbo. Jei daiktas yra geros būklės ir gaila jį išmesti, tada parduokite ar atiduokite kam reikia.

  1. Perka maisto produktus vienai ar dviem dienoms

Apie pirkinių sąrašo svarbą nekalbėsime, tai akivaizdu. Tačiau taip pat svarbu žvelgti į priekį ir nusipirkti ilgai negendančio maisto atsargų. Ateityje šis įprotis padės neiti kasdien apsipirkti. Beje, galite pasinaudoti ir maisto prekių pristatymu į namus. Tai sutaupys daug laiko ir pastangų.

  1. Nusistato savo ligas per „Google“

Taip, naudinga skaityti straipsnius apie sveikatą ir ekspertų komentarus. Tačiau nusistatyti sau ligą yra daugiau nei neprotinga. Be to, tokiais atvejais neapsiribojame tik straipsnių studijavimu. Perskaitę žmonės dažniausiai pereina prie savigydos, o tai savaime yra pavojinga.

Jei sergate, turite kreiptis į gydytoją ir negaišti laiko bei pinigų eidami į vaistinę tam, ko jums gali ir neprireikti. Atminkite, kad kai gydotės patys, galite prašauti pro šalį, nes ligą gali diagnozuoti tik jūsų gydytojas.

  1. Eina į parduotuvę neįsitikinę, ar prekių yra sandėlyje

Pasitaiko atvejų, kai svetainėje rašoma, kad parduotuvėje yra daiktas, tačiau vietoje paaiškėja, kad jis parduotas. Nors tokia situacija pasitaiko gana retai. Dažniau žmonės tiesiog eina į parduotuvę, tikėdamiesi, kad parsineš norimą pirkinį namo. Tačiau kelionės rezultatas ne visada džiugina. Geriau nešvaistyti savo laiko ir visada žiūrėti iš anksto, kad vėliau netektų tuščiomis grįžti namo.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą