Dažnai vaikinai būna įsitikinę, kad mergina savaime turi būti tokia, todėl visiškai nededa jokių pastangų. Archyvo nuotrauka

Darnioje poroje moteris dalijasi savo rūpesčiais su vyru. Taip pat įkvepia jį ir daro jį laimingą. Ir dėl to jis gali dirbti daugiau ir geriau. Bet norint pasiekti puikių rezultatų, reikia įdėti daug jėgų ir  pastangų. Tačiau kas atsitinka, kai vaikas atsiranda šeimoje?

 

Ji neišvengiamai praranda daug energijos

Pirmiausiai visas moters dėmesys tenka jam. Kai vaikas dar mažas, moteris labai prie jo prisiriša. O kur dar bemiegės naktys, nuolatinis maitinimas, nuovargis. Moteris neturi laiko net sau, o ką jau kalbėti apie vyrą.  Be to, po nėštumo, gimdymo, maitinimo moteris būna fiziškai išsekusi.

Taigi, ji neišvengiamai praranda daug energijos.  Ne tik pirmaisiais metais, bet  ir per pirmuosius trejus metus. O kai vyras nustoja jausti moters palaikymą, jam pasidaro sunku. Tai gali sukelti rimčiausią krizę, kuri neretai baigiasi ir  šeimos žlugimu.

Kaip šeima išgyvena šią krizę, priklauso nuo to, kaip vyras ir moteris elgiasi tarpusavyje.

Jei vyras supranta, kad moteris negali su juo dalytis, kaip anksčiau, nereikalauja iš jos dėmesio, o priešingai – padeda jai papildyti  energiją ir išteklius – tai, žinoma, yra tobulas variantas.

Akivaizdu, kad ir vyrui sunku. Jei visą dieną dirba, kad išmaitintų savo šeimą, vakare grįžta namo, o ten pavargusi moteris ir vaikas rėkia. Sunku.

Ir tada jau reikia abiejų pastangų. Svarbu, kad moteris neužsidarytų nuo vyro, neįsižeistų: „Aš sėdžiu su vaiku, o jis nepadeda“. Lygiai taip pat, kaip ir vyras neįsižeistų: „Aš ariu, išlaikau savo šeimą, bet ji sėdi namuose, nepadeda“. Iš čia ir kyla nesantaika santykiuose. Todėl reikia daugiau kalbėti, palaikyti ryšį ir išreikšti savo poreikius.

 

Bet kokiu atveju šeimos krizės nepavyks išvengti

Moteriai svarbu „nepamiršti“, kad ji turi vyrą, kad ir kaip keistai tai skambėtų. Nes daugelis moterų tiesiog ištirpsta savo vaikuose, neretai „nebepastebėdamos“  vyrų. Nepaisant vaikų ir namų ruošos darbų, jūs turite bent šiek tiek atkreipti dėmesį į savo vyrą.

Taip pat reikia įtraukti  ir vyrą į vaikų priežiūrą. Priešingu atveju, gali įsijungti neigiama programa iš abiejų pusių. Kitaip tariant, vyras pasakys: „Tai yra moters reikalas“. O moteris įjungia motinišką instinktą ir neprileidžia vyro  prie vaiko, sakydama: „Tu nesusitvarkysi“.

Be to, gimus vaikui, vyras ir moteris nustoja suprasti vienas kitą taip pat gerai, kaip anksčiau, nes dabar jie turi kitokį gyvenimo būdą. Anksčiau jie viską darė kartu, bet dabar moteris yra namuose, o vyras darbe  iki vėlumos ir jie nebėra tokie artimi. Visa tai taip pat suskaldo santykius.

Bet kokiu atveju šeimos krizės nepavyks išvengti. Vieni po vaiko gimimo išsiskiria, kiti mėgina to išvengti įvairiais būdais. Kaip tai pavyksta padaryti bet kurioje šeimoje, priklauso tik nuo sutuoktinių.

 

psichologė Angelė Kazlauskienė

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą