Mums patinka apie ką nors galvoti, apie ką nors svajoti. Mums patinka intriga ir įtampa. Todėl nenorime žinoti, kodėl buvusieji mūsų nepamiršta, norime patys apie tai galvoti, logiška ar ne. Greičiausiai esmė ta, kad mes patys negalime jų pamiršti. Štai toks paradoksas. Archyvo nuotrauka

Sakoma, jei negali pamiršti žmogaus, vadinasi, jis tave myli ir galvoja apie tave. Negaliu pasakyti, kad tai šimtaprocentinė tiesa, bet kažkas jame yra. Tiesą sakant, žmonės tikrai negali pamiršti to, kas jiems kažkada buvo labai svarbu, artima ir brangu.

 

Ir esmė ne tik ta, kad žmogaus gyvenimas gali būti nesėkmingas ar nieko vertas, bet tiesiog yra tokių prisiminimų, kuriuos sunku pamiršti.

Mus tai gali pamaloninti, mes patys galime apgalvoti visų buvusiųjų veiksmų prasmę. Bet niekas niekada nesvarsto varianto, kad tai tik banalūs prisiminimai, tiesiog žmogui įdomu prisiminti ir kalbėti. Nebūtina, kad šis žmogus trokštų santykių, trokštų meilės. Kartais sunkiausi dalykai iš tikrųjų yra patys paprasčiausi.

Greičiau tai reiškia, kad žmogus tiesiog susidomėjo ir nieko daugiau. Bet, žinoma, tai toli gražu ne visos galimos priežastys, todėl pažvelkime į kitas:

  1. Vis dar įsimylėjęs

Žinoma, mums patinka manyti, kad bet kokia buvusiojo žinutė yra ženklas, kad jis vis dar myli. Beje, tokia tikimybė  gali būti ir ji pakankamai svari. Be to,  merginos dažniau galvoja ar net yra įsitikinusios, kad jei myli žmogų, tai niekada nenustosi jo mylėti. Net gali pakeisti savo nuostatą, bet meilė niekur nedingsta. Taigi, tame irgi yra dalis tiesos.

Kartais labai sunku pamiršti savo buvusįjį. Todėl dėl to, kad meilė išliko, norisi kuo dažniau pasitikrinti, ar buvęs širdies draugas vis dar turi jausmų.

  1. Nori atkeršyti

Gana dažnai santykiai nesibaigia gerai. Išsiskyrimo priežasčių gali būti daug ir ne visos jos baigiasi „takos sutartimi“. Netgi sakyčiau, kad dauguma priežasčių nėra geros. Taigi, po nesėkmingų santykių kai kurie partneriai taip pyksta, kad nori vienaip ar kitaip jiems atsilyginti, net atkeršyti. Dažniausiai dėl kokios nors neištikimybės ar išdavystės. Mano patarimas labai paprastas: su tokiais žmonėmis geriau neprasidėti, norint išsaugoti  vidinę ramybę. Todėl jei buvote pamaloninta buvusiojo SMS žinute, jei išsiskyrėte blogai, greičiausiai prie nieko gero tas neprives.

  1. Nori grįžti

Galbūt tai yra populiariausias būdas bandant atnaujinti santykius.  Taip, ne visi pasiruošę išsiskirti kartą ir visiems laikams. Būna atvejų, kai  žmogaus skiriasi ir tuokiasi ne vieną ir ne du kartus. Santykių būna visokių, tad stebėtis nėra ko.

  1. Tiesiog šiaip sau

Tai gali būti dėl to, kad neturi ką veikti arba labai įdomu, kaip sekasi buvusiam širdies draugei. Tiesiog šiaip sau – be nereikalingų minčių ir priežasčių. Tiesiog ima ir pradeda bendrauti. Tai gali nereikšti visiškai nieko. Bet tokiais atvejais mūsų smegenys atsisako net apsvarstyti šią galimybę. Nors protas sako, kad tai nelogiška. Bet žvelgiant iš kitos pusės, galvojame, kad jei jis rašo, vadinasi, tebemyli iki šiol. Taip mąsto mūsų smegenys.

Gyvenimas keistas, niekada negali žinoti, kas nutiks po dienos kitos. Ir tai gyvenime suteikia kažką gražaus. Mums patinka apie ką nors galvoti, apie ką nors svajoti. Mums patinka intriga ir įtampa. Todėl nenorime žinoti, kodėl buvusieji mūsų nepamiršta, norime patys apie tai galvoti, logiška ar ne. Greičiausiai esmė ta, kad mes patys negalime jų pamiršti. Štai toks paradoksas. Apsimetame, kad tai buvęs, kuris negali mūsų pamiršti, parodome savo nepriklausomybę, bet iš tikrųjų nuo jų toli nenuėjome. Mes mąstome ir prisimename vienodai. O jei neprisimenate, tai pagalvokite, ar išvis buvote santykiuose. Tiksliau, ar galima juos tokiais vadinti.

 

psichologė Angelė Kazlauskienė

 

1 KOMENTARAS

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą