Tokį elgesį galima paaiškinti labai paprastai. Kai žmogus išgirsta nepatogią tiesą apie save, suveikia psichologinės gynybos algoritmas, vadinamas „neigimu“. Archyvo nuotrauka

Kai  mergina klausia: „Kodėl tu taip mažai uždirbi? Kodėl tu neimi pavyzdžio iš jo, kuri myli ją ir  daro viską dėl jos? Kodėl nepasakei savo telefono slaptažodžio?“ – šie ir panašūs klausimai erzina daugumą vyrų. Tačiau yra ir problemų, kurios siutina merginas. Tai išgirdusi, mergina akimirksniu susinervina ir netenka kantrybės. Apie tai ir kalbėsime šiandieniniame straipsnyje.

Bet iš karto pasakysiu, kad santykių negalima kurti žeminant savo partnerį. Todėl šį straipsnį parašiau tam, kad galėtumėte geriau suprasti merginas. Suprastumėte, kokie  gali būti jų pagrindiniai kompleksai ir baimės. Ir apskritai, kaip veikia moterų psichologija.

Todėl perskaitę šį straipsnį suprasite du pagrindinius dalykus. Pirma – kaip mąsto problemiška mergina ir kaip tą išsiaiškinti. Kokie klausimai ją nervina labiausiai? Antra, jei mergina yra normali, kaip sumažinti kivirčų tarp jūsų skaičių.

Pirmas klausimas: „Tai tavo žodžiai?“

Šis klausimas daugiausiai piktina manipuliatorius ir merginas, kurios mėgsta protingai ir teisingai pasakyti, o paskui elgtis visiškai kitaip. Visa esmė ta, kad tokia mergina jam kažką pasako ar ką nors pažada. Tačiau po kurio laiko ji išsižada savo žodžių arba neįvykdo pažado. O kai po kurio laiko tu jai tai priminsi ir paklausi: „Juk tai tavo žodžiai?“, tai merginą ne juokais supykdo.

Jei prieš šį incidentą tarp jų būtų atlikta apklausa: „Ar gali vyras mušti moterį?“, tai atsakymai būtų buvę vienareikšmiški: „Ne. Jei vyras muša moterį, vadinasi, jis yra silpnas, bailys ir taip toliau“.

Taip pat nepriimtina naudoti jėgą prieš tuos, kurie yra silpnesni už jus. Nebent, žinoma, kyla grėsmė jūsų gyvybei ir sveikatai.

O jei tokiai panelei užduotumėte klausimą? Kai ji nepagarbiai bendrauja su vyru, vadinasi, gali prieš ją panaudoti jėgą? Ir tada pasakyti: „Tu mane išprovokavai“. Visi daro klaidų. „Tai tavo žodžiai?“ – natūralu, kad dėl tokio klausimo mergina supyks. Ir jis pradės viską neigti. Ir jei pasakysite kitą frazę: „Gerai, pateisink savo žodžius“, tada ji tiesiog gali pakelti skandalą.

Bet kokia yra logika? Subjektyvioje realybėje žmogui patogu į viską, kas vyksta, žiūrėti per savo norų prizmę, per savo naudos prizmę. Ir kai pradedi pokalbį su mergina apie tai, ar priimtina, kad vyras naudotų jėgą jos ar kitos moters atžvilgiu, koks bus jos noras? Kad niekas jos neliestų, kad šalia vyro ji jaustųsi saugi. Todėl tokia mergina sako, kad jėgos naudojimas santykiuose yra nepriimtinas.

Kokių troškimų mergina turi tokią akimirką? Beje, kai kurių merginų, priklausomai nuo situacijos, požiūris gali labai pasikeisti. Juk jie vadovaujasi savo dabartiniais poreikiais.

Lygiai taip pat mergina gali pasakyti savo vaikinui: „Kai pradėsime gyventi kartu, būsiu tobula. Aš nedarysiu problemų, aš padarysiu viską už tave“.

Tačiau porai apsigyvenus kartu, mergina kažkodėl savo pažadų nebetesi. Net pradeda kelti  skandalus. Ji ne visada skalbia ir gamina maistą, teisindama tai, kad yra pavargusi. Ir net neprisimindama neseniai duotų pažadų.

Tai lengva paaiškinti. Kai mergina norėjo persikraustyti pas vyrą, ji turėjo tik troškimų. Kai ji pasiekė tai, ko norėjo, jos norai pasikeitė. Ir tai yra skirtumas tarp moterų ir vyrų. Būdami vaikai, esame mokomi atsakyti už savo žodžius. Gyventi pagal principą „Pasakyta -padaryta“. Jei nesate atsakingas už savo žodžius, tai reiškia, kad nesate vyras. Su moterimis viskas yra kitaip – jos visada gali atsiimti savo žodžius sakydamos: „Aš esu mergina“. Ir niekas jos dėl to nekaltins.

Antras klausimas: „ Kodėl manimi manipuliuoji?“

Kuo ypatingas šis klausimas? Jei mergina iš tikrųjų manipuliuoja vaikinu, jis tiesiai šviesiai jai tai pasako. Bet mažai kam tai patinka.

Kita vertus, jeigu mergina nesiekia jokių manipuliacinių tikslų arba manipuliuoja vaikinu nesąmoningai. Toks klausimas yra ne kas kita, kaip kaltinimas. Ir niekas nemėgsta būti apkaltintas.

Pavyzdžiui, jūs rūpinatės savo mergina ir nuolat ją kuo nors palepinate. Vieną dieną einate pro juvelyrinių dirbinių parduotuvę ir ji tau sako: „Nupirk man žiedą. O tu atsakai: „Šiuo metu aš neturiu pinigų“. Ji įsižeidžia ir nusisuka nuo tavęs. Paklausta: „Kodėl dabar ji manipuliuoja juo?“ –  ji dar labiau supyksta.

Toks merginos elgesys lengvai paaiškinamas. Panašu, kad  ji įpratusi gauti viską, ko nori. Ir šiuo atveju jos psichika turi dvigubą neigiamą poveikį. Šį kartą ji ne tik negavo to, ko norėjo, todėl pablogėjo nuotaika. Bet tuo pačiu jis pridėjo neigiamų emocijų, apkaltindamas ją manipuliavimu.

Todėl tokioje situacijoje, kai mergina įsižeidžia, geriausia tiesiog nekreipti į ją dėmesio, kol ji nenurimo. O kai ji eina susitaikyti, pasakykite, kad jums labai nemalonu, kai ji ko nors iš jūsų reikalauja, o paskui įsižeidžia, net nebandydama suprasti, kaip jūs jaučiatės tokią akimirką ir kodėl neišpildėte jos norą. Ir būtent tokios nuoskaudos atbaido vyrus rūpintis savo moterimis.

 Trečias klausimas (Netgi sakyčiau, kad tai visa grupė klausimų, susijusių su jos išvaizdos trūkumais). Pavyzdžiui, jei merginos paklausite: „Ar tavo veide atsirado spuogas?“, ji bus labai nepatenkinta tokiu klausimu. Su kuo tai susiję?

Bet kuriam žmogui nepatinka, kai kiti kalba apie jo trūkumus. Kad jis mažai uždirba, kad yra už jį geresnis, stipresnis ir sėkmingesnis. Kad jis yra visiškas nulis lovoje. Todėl merginai kalbėti apie kai kuriuos jos išvaizdos trūkumus yra lygiai toks pat erzinantis veiksnys. Apie raukšles, apie didelį pilvą, apie riebaluotus plaukus, apie celiulitą ir panašiai. Taip, kiekviena mergina nori galvoti, kad ji yra kitokia ir ypatinga. Gražesnė ir geresnė už kitas.

Dauguma moterų, vyresnių nei 30 metų, mėgsta būti vadinamos „mergina“. Su kuo tai susiję? Žodį „mergina“ siejame su jaunyste, o žodį „moteris“ – su branda. Ir bet kuri moteris, net sulaukusi 40-ies, nori atrodyti 18-kos. Ji nenori tikėti, kad jos grožis pamažu blėsta. Ir kreipinys „mergaite“ yra ne kas kita, kaip savigarbos kurstymas.

Be to, įdomu tai, kad kai kreipsitės į 35 metų moterį, pavadindami ją „mergaite“, ji bus patenkinta. Bet jei į 35 metų vyrą kreipsitės „jaunuoliu“, jis bus labai nepatenkintas tokiu elgesiu.

Tai lengva paaiškinti. Vyrui būti geresniam už kitus reiškia būti turtingesniam, stipresniam, protingesniam, charizmatiškesniam. Tačiau jaunas vyras akivaizdžiai neturi visų šių savybių. Moteriai būti geresnei už kitas reiškia atrodyti geriau nei kitos. O kreipinys „mergaitė“ dar kartą pabrėžia, kad ji atrodo jaunesnė pagal savo amžių.

Ketvirtas klausimas: „Ką gali man duoti, be savo išvaizdos?“

Intelektualios merginos toks klausimas nė kiek nevargins, nes ji yra subalansuotas žmogus. Ir ji žino, kad turi darbą, pomėgius, tikslus, planus.

Tačiau manekenė, išgirdusi tokį klausimą, susiduria su nepatogia tiesa. Ko ji nenori girdėti. Ir dėl to ji pyksta. Nes, jos nuomone, moteris turi rūpintis savimi ir motyvuoti vyrą, kad pasisektų. Čia jos pareigos ir baigiasi.

Ji nenori tobulėti kaip asmenybė. Ir todėl ji atmeta mintį, kad vyras moteryje nori matyti žmogų, o ne tik kalbančią lėlę. Beje, dar vienas išskirtinis manekenių bruožas – aktyvus šabloninių frazių vartojimas be argumentų dėl kategorijų „Visa tai nesąmonė“, „Tu nieko nesupranti apie moteris“ ir panašiai.

Tokį elgesį galima paaiškinti labai paprastai. Kai žmogus išgirsta nepatogią tiesą apie save, suveikia psichologinės gynybos algoritmas, vadinamas „neigimu“.

Protingas žmogus, pradėdamas ginčytis, naudoja argumentus. Kvailas žmogus, kai pasijunta bejėgis ir neturi kuo motyvuoti, pradeda elgtis agresyviai!

Penktas klausimas (Netgi sakyčiau, kad tai irgi grupė klausimų, rodančių tavo nepasitikėjimą savimi: „Kur buvai?“, „Duok man savo telefoną“ „Ar tu mane myli?“ „Kur mes eisime šiandien?“ ir taip toliau. Tokius klausimus užduoda savimi nepasitikintys vyrai. Su kuo tai susiję? Jei vyras pasitiki savimi, jis nekontroliuos savo merginos. Jei jam kažkas nepatinka, jis jai apie tai pasakys. Jei mergina  jo neklausys, jis su ja išsiskirs.

Įsivaizduokime situaciją: vyras susipažįsta su mergina. Jie užmezga santykius. Tačiau ji ir toliau bendrauja su buvusiuoju. Pasitikintis vyras jai pasakys: „Man bendravimas su buvusiais nepriimtinas“. Jeigu mergina įrodo, kad tarp jų nieko nėra, jie tik draugai ir panašiai, tada vyras pasakys: „Tikiu tavimi. Bet toks bendravimas man nepriimtinas. Aš nesu pasiruošęs susitikinėti su mergina, kuri susitikinėja su kitu“.

Ką daro nepasitikintis savimi vyras? Jis sakys: „Parodyk man korespondenciją!“, „Turėjai ką nors ar ne, pasakyk tiesą?“, „Ar tikrai mane myli?“. Jis netgi gali bandyti sutvarkyti reikalus su buvusiuoju.

Tačiau jis niekada nesakys, kad nėra pasirengęs susitikinėti su mergina, kuri bendrauja su kitais vyrais. Ir ypač nesiskirti su ja. Taip, apimtas pykčio jis gali pasakyti: „Aš tave palieku“. Tačiau netrukus pirmasis eis į susitaikymą.

Matydama tokį jo elgesį, mergina supras, kad jis nepasirengęs savo žodžių patvirtinti darbais, kad yra nuo jos priklausomas. Tačiau savimi pasitikintis vyras nebijos nutraukti santykių, jei kažkas iš esmės jam netiks.

Nepaisant to, kad šie klausimai nervina daugelį merginų, nereikia jų naudoti žeminimui ir manipuliavimui.

Tikiuosi, kad straipsnis buvo jums naudingas. Pasidalinkite juo su savo draugais ir draugėmis. Taip pat bus labai įdomu perskaityti jų nuomonę komentaruose.

 

Psichologė Angelė Kazlauskienė

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą