Santykių kokybė – dviejų žmonių veiklos ir atsakomybės rezultatas. Archyvo nuotrauka

Kasdieniai rūpesčiai, kasdienybė, nesibaigiantys rūpesčiai ir laiko trūkumas: su šiais ir kitais sunkumais poros susiduria kasdien. Tam tikru momentu daugeliui tampa sunku prisiminti, kada paskutinį kartą vakarieniavo restorane ir šiltus vakarus praleido apsikabinę, rašo psychologytoday.com.

Psichologijoje šis reiškinys vadinamas „kambario draugo“ sindromu. Apie tai, kaip jį laiku atpažinti ir išsaugoti santykius, sužinosite perskaitę šį straipsnį. Kodėl atsiranda šis sindromas?

„Kambario draugo“ sindromas būdingas poroms, kurios kartu gyvena ilgiau nei trejus–penkerius metus. Tuo pačiu metu partneriai gali palaikyti gerus arba neutralius santykius. Tačiau aistra tarp jų pamažu blėsta. Jie nebenori stengtis, puoštis, gaišti laiko organizuojant romantišką pasimatymą ir po darbo sutikti su gėlėmis ar karšta vakariene.

Taip nutinka todėl, kad partneriai pripranta vienas prie kito. Jie pradeda galvoti, kad gyvenant kartu nebereikia romantiško pastiprinimo. Jie pradeda eikvoti visą savo energiją kasdienių problemų sprendimui. O kai toks gyvenimo būdas tampa įprastas, tada ir atsiranda „kambario draugo“ sindromas.

Kaip atpažinti šį sindromą? Norint susidoroti su sindromu ir palaikyti santykius, svarbu laiku pastebėti problemą ir ją išspręsti. Žemiau pateikiami keli požymiai, kurie patvirtins, kad jūsų pora patiria „kambario draugo“ sindromo apraiškas.

  1. Jūs ir jūsų partneris retai kalbate apie jausmus

Prisiminkite, kada paskutinį kartą aptarėte savo svajones ir norus su savo partneriu? Ir kada jis jums  papasakojo apie tai, kas jį  neramina ir vargina? Jei tokius jūsų asmeninius pokalbius vis dažniau išstumia kalbos apie sąskaitas, paskolas, darbo ir buities problemas, greičiausiai jūsų santykiams reikia naujo postūmio.

  1. Būdami tame pačiame bute „retai matote“ vienas kitą ir bendraujate

Jei po darbo jūs ir jūsų partneris išsiskirstote į skirtingus kambarius, kur leidžiate laiką vieni, greičiausiai jūsų santykiuose viskas klostosi ne taip sklandžiai. Toks elgesys gali tapti įprastas. Be to, laikui bėgant jūs ne tik ignoruosite vienas kitą, bet ir pradėsite erzinti.

  1. Vis dažniau renkatės miegą, o ne intymumą

Intymumas yra neatsiejama sveikų santykių dalis. Aistra ir noras suartėti su savo partneriu rodo, kad jus nuoširdžiai traukia vienas kitą. Tačiau, kuo dažniau pirmenybę teikiate miegui, o ne intymumui, tuo didesnė tikimybė, kad anksčiau ar vėliau susidursite su „kambario draugo“ sindromu.

  1. Nustojote rūpintis savo išvaizda

Pasitikėjimas yra esminė sveikų santykių dalis. Tačiau yra didelis skirtumas, ar nedvejojant pasakoti partneriui apie savo emocines problemas ir vaikščioti priešais jį riebalinėmis dėmėmis išmargintais drabužiais. Jei abu nustojote rūpintis savo išvaizda, gali būti, kad nebenorite patikti ir įtikti vienas kitam.

Taigi, kaip susidoroti su sindromo apraiškomis ir grąžinti švelnumą santykiuose? Žinoma, nėra nieko blogo, jei poros laikui bėgant keičiasi. Tai rodo, kad išgyvenate dar vieną bendrą gyvenimo etapą. Tačiau, jei nerimaujate dėl to, kad į blogąją pusę keičiasi jūsų santykiai, svarbu laiku pradėti tai spręsti. Štai keletas patarimų, kurie padės atgaivinti romantiką ir susidoroti su „kambario draugo“ sindromu.

  1. Surenkite atvirų pokalbių vakarą

Nors retas žmogus ilgus, nuoširdžius pokalbius sieja su romantika, jie gali išgelbėti aklavietės santykius. Atvirai kalbėdami apie tai, kas jums neduoda ramybės, vargina, jums abiem primins, kaip svarbu būti išgirstam ir mokėti nuoširdžiai kalbėti apie savo emocijas ir išgyvenimus.

  1. Pakartokite romantiškas akimirkas

Grįžkite į restoraną, kuriame surengėte pirmąjį pasimatymą, pasivaikščiokite po parką, kur pirmą kartą bučiavotės, pažiūrėkite filmą, kuris paskatino jūsų pirmąjį seksą – trumpai tariant, išgyvenkite geriausias savo santykių akimirkas, kad primintumėte, kokie gražūs ir romantiški jie gali būti.

  1. Pradėkite daugiau laiko skirti vienas kitam

Norint susidoroti su „kambario draugo“ sindromu, svarbu, kad to norėtų abu partneriai. Jei vienas iš jūsų į santykius investuos daug daugiau nei kitas, tai problemos neišspręs. Todėl pasistenkite ir pripažinti savo klaidas, ir pradėti labiau domėtis vienas kito gyvenimu.

  1. Paįvairinkite savo nuobodžias dienas

Savaitės viduryje pasiimkite laisvą dieną, kad daugiau laiko praleistumėte kartu lovoje, po darbo eikite į teatrą arba kelioms dienoms  išvykite į pramoginę kelionę. Tiks bet kokia bendra veikla, kuri suteiks malonumą jums abiem. Nepamirškite, kad būtent laikas, praleistas kartu, suartina žmones ir sukuria tarpusavio pasitikėjimą.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą