Natasha Ryan buvo neklaužada paauglė: kelis kartus pabėgo iš namų, todėl tėvai manė, kad duktė po kelių dienų grįš namo. Socialinių tinklų nuotrauka

Australija, 1998 m 14-metė mergina, vardu Natasha Ryan, dingo pakeliui namo iš mokyklos. Ryan buvo neklaužada paauglė: kelis kartus pabėgo iš namų, todėl tėvai manė, kad duktė po kelių dienų grįš namo. Tačiau praėjo mėnesiai, bet Natasha nepasirodė. Tada, kai toje vietovėje pradėjo dingti kitos merginos, policija pradėjo įtarti, kad Natasha Ryan galėjo tapti Australijos serijinio žudiko Leonardo Fraserio auka, rašo „Herald Sun“.

 

Tapo nevaldoma ir pabėgo iš namų

Praėjus penkeriems metams po Natashos Ryan dingimo, Fraseris stojo prieš teismą dėl įvairių kaltinimų. 2003 metais balandžio 11 d. teisėjas priblokštai visuomenei paskelbė: „Turiu pranešti, kad Leonardas Fraseris nėra kaltas dėl Natashos Ryan nužudymo. Ji gyva“. Mat paaiškėjo, kad mergina nebuvo pagrobta, o savo noru dingo ir penkerius metus slapstėsi svetimame name, šalia tėvų namų.

Natasha Ann Ryan gimė 1984 metais ir užaugo Rokhemptone, Kvinslando valstijoje, nedideliame miestelyje, kuriame gyvena 68 tūkst. žmonių. Jos tėvai išsiskyrė, o  praėjus kiek laiko tėvas vėl sukūrė šeimą ir persikėlė gyventi į kitą miestą, kuris daugiau nei už trijų valandų nuo Kvinslando. Po to Natasha tapo nevaldoma. Mergina pradėjo vartoti alkoholį, o paskui pabėgo iš namų. Būdama 14 metų Natasha pradėjo susitikinėti su 21 metų Scottu Blacku.

1998 metų liepą  Natasha išėjo iš namų apsimesdama, kad vedžioja šunį ir pabėgo. Po kelių savaičių policija ją rado Rokhemptone. Paaiškėjo, kad visas šias dienas mergina gyveno viešbutyje su savo draugu.

1998 metais rugpjūčio 31-osios rytą Natashos mama nuvežė ją į North Rockhamptono mokyklą. Pasibaigus pamokoms Ryan  kažkur dingo. Policija, žinodama, kad paauglė jau daugybę kartų buvo pabėgusi, galvojo, kad greitai ją suras su tuo draugeliu. Tačiau bėgant mėnesiams, viltis, kad Natasha bus rastas gyva, išblėso, kai dingo trys moterys nuo 19 iki 39 metų ir devynerių metų mergaitė. Galiausiai buvo patvirtinta, kad jos visos buvo serijinio žudiko Leonardo Fraserio aukos. Nors jis ir griežtai neigė, kad yra prikišęs nagus dėl Natashos Ryan dingimo. Jis policijai taip pat tvirtino, kad nežinantis, kur yra paauglė. Per kratą jo namuose nieko nerasta.

Netrukus tyrėjai susirado informatorių tar kitų kalinių, ir šis įtikino Fraserį, kad šis prisipažintų. Galiausiai jis prisipažino nužudęs visas penkias aukas, įskaitant  ir Natashą Ryan. Jis tvirtino sutikęs ją kino teatre, pasiūlė parvežti namo, užpuolė savo automobilyje, o po to kūną įmetė į tvenkinį.

Natashos šeima atminimo ceremoniją surengė 2001 metais. Tada merginai buvo 17 metų. Per tą laiką gyva ir sveika Natasha Ryan gyveno su savo draugu Scottu Blacku skirtinguose namuose – paskutinis namas buvo vos kelios minutės pėsčiomis nuo jos mamos namų Šiaurės Rokhemptone.

Juodu dirbo vietinėje gamykloje, o jo kolegos nė nenutuokė, kad jis turi merginą. Kai pas jį ateidavo draugai, Natasha pasislėpdavo savo miegamojo spintoje. Užuolaidos visada buvo užtrauktos. Kaip vėliau pasakojo mergina, ji buvo patenkinta tuo, kad gyveno šeimyninį gyvenimą: gamino maistą, skaitė, siuvo ir naršė internete. Ryan buvo išėjusi iš namų tik kelis kartus per penkerius metus.

 

Konsultantas perdavė šią žinią policijai

2003 metais, pasak Natashos, ji sužinojo, kad Leonardas Fraseris buvo pavadintas jos „žudiku“. Šio vyro likimas nedavė ramybės merginai. Likus trims savaitėms iki Fraserio teismo, Natasha susisiekė su vaikų konsultavimo karštąja linija. Prisistačiusi Sally vardu, Ryan konsultantui pasakė, kad ji pabėgo ir gyvena su savo draugu, o nekaltas vyras ruošiasi stoti prieš teismą dėl jos nužudymo. 2003 metais balandžio 2 d. konsultantas perdavė šią žinią policijai.

2003 metais balandžio 10 d. policija įsiveržė į namą Mills Avenue North Rockhamptono mieste. Ten jie rado labai išblyškusią merginą, kuri ilgus metus slapstėsi ir nematė saulės šviesos. Natashos  susitikimas su mama Jenny Ryan buvo labai sunkus. Moteris įsiuto, kad dukra per visus šiuos metus net neužsiminė, kad yra gyva ir sveika. Teismas, žinoma, nusprendė, kad Fraseris nėra kaltas dėl Natasha Ryan nužudymo. Tačiau jis buvo pripažintas kaltu dėl kitų žmogžudysčių ir nuteistas kalėti iki gyvos galvos.

Po to, kai Natasha Ryan buvo atrasta, policija jos paklausė, kodėl ji slapstėsi visus šiuos metus.

„Aš nuėjau per toli“, – pasakė ji.

2005 metais Natashos vaikinas Scottas Blackas buvo nuteistas kalėti vienerius metus už melagingus parodymus po to, kai melavo policijai nežinantis, kur yra Natasha Ryan. O 2006 metais pati Ryan buvo pripažinta kalta dėl to, kad suklaidinusi policiją, jai atliekant tyrimą. Merginai buvo skirta 4 tūkst. Australijos dolerių bauda ir 16 tūkst. dolerių tyrimo išlaidoms padengti.

Tačiau pardavusi savo istoriją žiniasklaidai australiškoje 60 minučių versijoje, Natasha Ryan uždirbo daug  daugiau pinigų – 120 tūkst. Australijos dolerių. Ryan ir Blackas susituokė 2008 metais ir pardavė žinią apie savo vestuves vietos naujienų agentūrai už 200 tūkst. Australijos dolerių. Šiuo metu jie vis dar kartu, pora augina tris vaikus.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą